POMYSŁY NA MIASTO

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 7289
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: LordRuthwen »

Beny pisze:
19-06-2026, 10:40
Ja wiem ze pomysl nie ma praktycznie szans na realizacje , PKP nie potrafi u nas porządnego mostu zrobic a co dopiero przystanka kolejowego(co wedlug mnie nie jest w cale takie drogie pod względem budowy), nie mamy tez nikogo wplywowego w rzadzie, czy sejmie ktory by dbal o nasze lokalne interesy.
Jak wyobrażasz sobie koszty wybudowania przystanku na dwutorowej trakcji na wale po której jeżdżą też pociągi dalekobieżne?
Wyobrażasz sobie, że pociąg IC będzie czekał bo osobówka zatrzymuje się na Tarnów Rzędzin?
Tu wchodzi koszt dobudowania co najmniej jednego toru (a najpewniej dwóch) na odcinku przystanku, dodatkowo dołożenie rozjazdów, dojścia, peronów, a pod to wszystko trzeba mieć jeszcze grunt + odpowiedni poziom, czyli trzeba nawieźć ogromne masy ziemi.
No z 500 zł to będzie razem :)


aaee
Archont
Posty: 797
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: aaee »

Kto by jeździł tym pociągiem?
6,50zł kosztuje pociąg miedzy Tarnowem Głównym a Mościcami.


Beny
Archont
Posty: 592
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: Beny »

LordRuthwen pisze:
19-06-2026, 12:38
Beny pisze:
19-06-2026, 10:40
Ja wiem ze pomysl nie ma praktycznie szans na realizacje , PKP nie potrafi u nas porządnego mostu zrobic a co dopiero przystanka kolejowego(co wedlug mnie nie jest w cale takie drogie pod względem budowy), nie mamy tez nikogo wplywowego w rzadzie, czy sejmie ktory by dbal o nasze lokalne interesy.
Jak wyobrażasz sobie koszty wybudowania przystanku na dwutorowej trakcji na wale po której jeżdżą też pociągi dalekobieżne?
Wyobrażasz sobie, że pociąg IC będzie czekał bo osobówka zatrzymuje się na Tarnów Rzędzin?
Tu wchodzi koszt dobudowania co najmniej jednego toru (a najpewniej dwóch) na odcinku przystanku, dodatkowo dołożenie rozjazdów, dojścia, peronów, a pod to wszystko trzeba mieć jeszcze grunt + odpowiedni poziom, czyli trzeba nawieźć ogromne masy ziemi.
No z 500 zł to będzie razem :)
Nie bede wchodzil w czysto techniczne wyliczenia bo aktualnie takiego pomyslu nie ma i wszystko to gdybanie, koszt takiego uwazam i tak za nizszy od kolejnego niepotrzebnego zjazdu z autostrady.
PO drugie troszke mnie martwi rozwoj miasta jesli nawet mieszkancy nie widzą sensu zeby go rozwijac rozbudowywac. Kazde normalne średniej wielkosci miasto ma kilka stacji kolejowych i to jest normalne ale nie u nas u nas wystarczy jedna stacja reszte sobie mozemy dojechac super rozwinięta komunikacja miejska bez korków:)
Ostatnio jechalem do Krakowa , narobili tych stacji tyle ze pociag co minute sie zatrzymuje na kolejnych da sie da(no wiadomo to Kraków to nie Tarnów ale w ramach proporcji tych stacji i tak Tarnów powinien mieć wiecej w Nowym Sączu sie da).
A kto by jezdzl? ja napewno bym wolal wybrac minute pociagiem na Rzedzin niz 40 minut tluc sie autobusem.No ale moze to moje przyzwyczajenia z Pomorza gdzie SKMką tylko wskakujesz i wyskakujesz to samo w Warszawie czy metro, wiem ze skala nie ta ale trzeba rownac do tych wiekszych.To jest jakas namiastka normalnej miejskiej komunikacji.

ODPOWIEDZ