Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
"Imperium. Jak Wielka Brytania zbudowała nowoczesny świat." Niall Ferguson.
Jak ktoś czytał "Krótką historię prawie wszystkiego" to z pewnym zaskoczeniem zauważy, że ten sam typ ludzi zbudował ten twór
Ponadto doskonale napisana książka.
"Ja, Dago" Nienackiego i pozostałe 2 tomy. Jedna z fajniejszych polskich książek w tych klimatach. Co ciekawe praktycznie zupełnie nieznana (sam jeszcze 2 tygodnie temu nie miałem pojęcia, że coś takiego jest - potem byłem przekonany, że to jakaś nowa książka a zbieżność nazwisk przypadkowa). Ale w sumie się nie dziwię, że przeszła bez echa - czytelnicy przyzwyczajeni do "Pana Samochodzika" po sięgnięciu po cykl Dago raczej nie polecali go znajomym
PS to nie jest jak niektóre recenzje próbują wmówić fantasy. To jest po prostu powieść historyczna w której autor luki w źródłach uzupełnił gdybologią i własną llicentia poetica.
W skali od 1 do 10 daje jej 9.5
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM
Jan Rybowicz "Wiocha chodaków", Zdzisław Turek "Mój ojciec, ja i inni". I coś jeszcze "Księga tarnowskich wspomnienień". No i cała trylogia Grzesiuka "Boso ale w ostrogach", " Pięć lat kacetu", "Na marginesie życia"
Ach wy mole książkowe szkoda że nie czytacie tylu książek co ten pan https://www.youtube.com/watch?v=MH6pidkfjxU
sam osobiście polecam książkę "Judenjagd" Jana Grabowskiego ,dla lubiących taka literaturę.
Dla lubiących kryminały polecam książki Zygmunta Miłoszewskiego. Świetny styl pisania, ironiczny humor - wciąga od pierwszych stron.
"Ziarno prawdy" polecam w szczególności!
You can have anything you want
You can drift, you can dream, even walk on water
Anything you want.
petr pisze:Doskonała - polecam również "Uwikłanie" tegoż autora.
Dokładnie. Potem można ewentualnie zobaczyć film na podstawie książki, ale moim zdaniem w ogóle się nie umywa.
Także najpierw książka, potem film - nigdy w odwrotnej kolejności :-)
You can have anything you want
You can drift, you can dream, even walk on water
Anything you want.
"Jesteś cudem" Regina Brett zbiór felietonów, są to motywujące teksty nawiazujące do zycia autorki
rozglądając się za wiarygodnymi firmami do współpracy musimy pamiętać o sprawdzaniu ich sytuacji finansowej, szukanie firmy po nip to najłatwiejszy sposób
Własnie skończyłem (ROK czytania) "Historia XIX wieku. Przeobrażenie świata". Autor: Jürgen Osterhammel.
Kawał solidnej germańskiej roboty. Kopalnia wiedzy. Niestety nie da się tego czytać tak, jak Daviesa czy Fergusona. Trzeba powoli i małymi kęsami.
Na 100% powinien ją przeczytać JKM. Wbrew temu co pisał w ostatniej Angorze, w XIX wieku było już coraz trudniej z przekraczaniem granic.
Świetna rzecz. Autor za pomocą modeli ekonomiczno-matematycznych buduje alternatywne wersje historii XX wieku z uwzględnieniem losów Polski.
Co ciekawe:
"czytelnik szybko zauważy,że w żadnym scenariuszu losy Polski nie układają się dużo lepiej niż w historii rzeczywistej. Każe to sądzić, iż splot okoliczności był dla naszego kraju w ciągu minionego stulecia tak niekorzystny, że jedyny wybór sprowadzał się do tego, w jaki sposób upaść, aby jak najmniej boleśnie się potłuc"
Swego czasu było głośno o książce Zychowicza "Pakt Ribbentrop-Beck". Ta jest znacznie lepsza i znacznie bardziej wiarygodna. Autor ogranicza maksymalnie gdybologię na rzecz twardych danych i analiz.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM
Ukazała się właśnie "Kronika Tarnowa" autorstwa Krzysztofa Moskala, obejmująca dzieje miasta od czasów najdawniejszych do 2010 roku, z ilustracjami Ewy Szczepańskiej. Książka liczy sobie 360 stron w tym 62 indeksów. Można już o nią pytać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 4 (cena w MBP 60 zł).
Załączniki
Okładka Kroniki Tarnowa.JPG (101.58 KiB) Przejrzano 18260 razy