Internet w Zeto i router

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Michał Woliński
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 02-04-2010, 20:38
Lokalizacja: Tarnów, Centrum

Post autor: Michał Woliński »

Prostsze rozwiązanie - zmieniamy adres MAC routera. Jest to z reguły w jego opcjach ;). Działa w Internet Solutions.


djfufu
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 14-04-2010, 12:54
Lokalizacja: dolna wolta

Post autor: djfufu »

Witam chcialbym sie przylaczyc do tej dyskusji, TP-LINK wr740n to router ktory jako jedyny z ktorym sie do tej pory spotkalem nie dziala w ZETO ,nic nie pomoga zadne klonowania maca i inne ustawienia po prostu nie dziala i koniec, na dodatek jest z N-ka znaczy dziala z szybszymi kartami sieciowymi , nie wiem czy to tez jest problemem w ZETO , moja rada jezeli masz mozliwosc zamiany na model TP-LINK wr340g zrob to i napewno bedzie dzialac, nie prawda jest ze trzeba miec router z podbiciam ttla za ok 130zl jak podaje kolega wyzej , czasy kiedy ZETO utrudnialo zycie mieszajac ttl-ami minely wraz z konkurencja jaka wyrosla im na naszym rynku , wiekszosc lokalnych dostawcow sama wrecz zacheca do korzystania z routerow a ich serwisanci konfiguruja je na miejscu u klienta, TP-Link WR340g kosztuje ok 80zl i smiga az milo, obsluguje wszystkie protokoly zabezpieczen i ma rewelacyjny zasieg wifi polecam bo sam z niego korzystam wlasnie w ZETO !!!! ;)

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Też niedawno kupiłem router CERBERUS Pentagram i śmiga bez zarzutu na IS. A cena nawet nie wygórowana 99pln z przesyłką.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Zeto dalej ustawia TTL na jeden, ale obecnie sporo routerów na rynku (nawet te najtańsze) automatycznie podbija TTL'a. Ot, taka ciekawostka.


NoJz
Obywatel
Posty: 53
Rejestracja: 10-09-2009, 23:02

Post autor: NoJz »

ja w ZETO nie miałem problemu z żadnymi TTLami, kupiłem taniego TP-Linka w euro, podłaczyłem, szybka konfiguracja i ustawienie zabezpieczeń WAP2 i śmiga, bez żadnego kombinowania :P

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

NoJz, no bo właśnie chyba TP-link ma z automatu podbijanie TTL'a :) A w ZETO wychodzą z założenia, że jak ktoś chce albo umie to i tak obejdzie 'zabezpieczenie'. A reszta zapłaci.
Jeśli komuś są potrzebne 2 adresy IP, to i tak musi u nich wykupić drugi adres.


BLAST
Obywatel
Posty: 79
Rejestracja: 27-03-2010, 13:50
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BLAST »

Delikatnie ;) odkopię temat. Jak wygląda teraz sprawa z routerem w Zeto? Można mieć dowolny czy jeszcze trzeba zwracać uwagę na TTL? Zna ktoś sprawdzone modele, z którymi nie będzie żadnych problemów? Będę wdzięczny za pomoc :)

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Mam swój i nie zwracałem uwagi, co to będzie. Wcześniej jakiś prymitywny D-link, teraz TP-Link. Chodzi. Zielone.

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Nie ma problemu, zdjęli ograniczenia TTL.
Z moich obserwacji wynika, że dobrym kompromisem cena-jakość jest TP-Link (zresztą sam mam i jestem zadowolony)
Z tego co rozmawiałem z kolegą z Zeto to nie kupuj pentagramów, bo mają jakiś błąd w oprogramowaniu i powoduje problemy.


BLAST
Obywatel
Posty: 79
Rejestracja: 27-03-2010, 13:50
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BLAST »

Dzięki, zakupiłem TP-Linka. Mam nadzieję, że wszystko będzie ładnie śmigać :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

BLAST, jak nie będzie to podbijesz TTL''a, sklonujesz MAC'a i musi ruszyć :)

Awatar użytkownika

ZETO SA
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 06-04-2012, 21:11
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: ZETO SA »

Nie ma takiej potrzeby, proszę mieć tylko na uwadze, że kanałów w pasmie 2,4 GHz jest tylko 13 i one nachodzą na siebie, więc może być lipa z WiFi w bloku.

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Ojtam od razu lipa. Wprowadzacie "niedasizm"? ;-) To, że jest 13 kanałów, nie świadczy, że na każdym "ruch" jest identyczny. Należałoby zacząć od tego, że 97,53% użytkowników nie zmienia defaultowego kanału na mniej obciążony, więc można przyjąć, że 8-10 kanałów stoi zupełnie luzem, z pojedynczymi AP lub routerami. Odwagi!

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

ZETO SA
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 06-04-2012, 21:11
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: ZETO SA »

^cypis^, ja konfigurując router u klienta sprawdzam zajętość kanałów, powiem ci, że ciężko trafić na wolny :)
Są miejsca, gdzie widać i po 30 sieci bezprzewodowych, z czego 15 z sygnałem w przedziale 50-100%

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

ZETO SA, To jedyne wyjście to 'ugościć się' cudzym sygnałem - bo pewnie minimum połowa sieci jest nie zabezpieczona?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ