Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 758
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

A dzisiaj ok. godz.10 popis madafaków na ul. Panny Marii przy burku. Ponieważ dostawczak się zatrzymał, aby wyładować towar, co poniektórzy objeżdżali go chodnikiem. :evil:

I do pana w szarym peugocie KT 6...(nie zdążyłam zobaczyć). Najpierw pan mnie wyprzedził na przejściu dla pieszych. A w ogóle, to pas do skrętu w lewo służy do skrętu w LEWO,a nie do wyprzedzania samochodów!


samek
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 04-06-2010, 22:32

Post autor: samek »

No to i ja pozdrawiam "....." KT 62062.Marka nieważna.Tak naelektryzowany wyjechał spod "Mega" na Mościckiego że wymusił na pojazdach jadących w obu kierunkach,za chwilę wyprzedził na pasach motorower a na Szujskiego dał kolejny popis.Co zyskał?Może ktoś siedział obok a może coś innego?Jakby na mnie wymusił pewnie by było nie okej.A tak to poszalał i tak go złapały światła pod MacD.Pozdrawiam.


seboq89
Obywatel
Posty: 23
Rejestracja: 11-12-2010, 22:09
Lokalizacja: KT
Kontakt:

Post autor: seboq89 »

Koło 17 dzwon na skrzyż. Krakowska x Czerwona x Koszycka - radiowóz i osobówka ;) radiowóz jechał na sygnale, ale włączył je na chwilkę przed wjazdem na skrzyżowanie z ul. Koszyckiej (na czerwonym), ponieważ stał na parkingu koło sklepu Leader, i wjeżdżając na skrzyżowanie skasował zad osobówki która jechała ciągiem ul. Krakowskiej (na zielonym). Osobówka dodatkowo uszkodziła sygnalizację dla pieszych.
Oba auta 2h później zabrała laweta.
www.kpt.jun.pl - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Jaki Radiowóz ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Może to ci sami, co przed skrzyżowaniami notorycznie włączają sygnał, przejeżdżają na czerwonym, albo zawracają, a potem spokojnie wyłaczaja sygnał i śmieja się z idiotów, którzy w przeciwieństwie do nich, muszą stosować się do przepisów.


Beny
Archont
Posty: 522
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Beny »

Moga sobie jezdzic nawet na czterech sygnalach, kogutach a i tak nie zwalnia ich to od odpowiedzialności za ewentualny wypadek przynajmniej w kodeksie, a jak jest w rzeczywisctosci hmm osobiscie nie chcialbym byc trafiony przez policje nawet jesli bylo by to z ich winy:)

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

w sobotnią noc miałem przyjemność wracać od strony Dębicy do Tarnowa - już za miastem zaczęła się ostra jazda wieczorową porą; najpierw BMW RDE XXXX wymijało nas pasem w przeciwnym kierunku ...za wysepkami oczywiście i tuż przed kolejną górką, a potem już w Ładnej na czołowe jechał z nami jakiś mistrz kierownicy wyprzedzający na trzeciego... wiem, że to standart, ale zastanawiam się co tacy ludzie mają w głowach...
...


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Jak to co, wielkie gó**o. Małe przyrodzenie, to muszą to sobie zrekompensować szybką i niebezpieczną jazdą.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

standart
To też już standard :evil:

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

figa pisze:A dzisiaj ok. godz.10 popis madafaków na ul. Panny Marii przy burku. Ponieważ dostawczak się zatrzymał, aby wyładować towar, co poniektórzy objeżdżali go chodnikiem. :evil:

I do pana w szarym peugocie KT 6...(nie zdążyłam zobaczyć). Najpierw pan mnie wyprzedził na przejściu dla pieszych. A w ogóle, to pas do skrętu w lewo służy do skrętu w LEWO,a nie do wyprzedzania samochodów!
[zedytowałem]
Albo nic już. To jednak chyba nie ja. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 758
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

gushman pisze:
figa pisze:A dzisiaj ok. godz.10 popis madafaków na ul. Panny Marii przy burku. Ponieważ dostawczak się zatrzymał, aby wyładować towar, co poniektórzy objeżdżali go chodnikiem. :evil:

I do pana w szarym peugocie KT 6...(nie zdążyłam zobaczyć). Najpierw pan mnie wyprzedził na przejściu dla pieszych. A w ogóle, to pas do skrętu w lewo służy do skrętu w LEWO,a nie do wyprzedzania samochodów!
[zedytowałem]
Albo nic już. To jednak chyba nie ja. :)
a też tak jeździsz??? ;)
Ten peugeot to w wersji sedan był. Chyba 407

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Wczoraj zrobiłem na MBF madafacką akcję gdzie ze środkowego pasa wbiłem na pas do skrętu w lewo, bo tam akurat było zielone. I tak sobie pomyślałem, że to może o mnie chodzić. Ale to było wczoraj i innym samochodem. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 758
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

A wczoraj na trasie Tarnów-Tuchów rowerzyści sobie jeździli grupowo :-/ Dokształcili się chyba tylko z przepisu, że mogą jeździć obok siebie, a cała reszta to już nie ważne...

I z dzisiaj. Stoję na skrzyżowaniu Fatimskiej/Sitki/Słoneczna. Skręcam w lewo w Sitki. Z naprzeciwka sznur aut. Oraz nauka jazdy, która skręcała w lewo z Fatimskiej w Słoneczną. Refleks instruktora, który w ostatniej chwili odbił kierownicą uchronił moje auto od naprawy blachy i lakieru.

A tak apropos - czy wszystkie eLki na pierwszą jazdę muszą wyjeżdżać na miasto???


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

figa pisze:A tak apropos - czy wszystkie eLki na pierwszą jazdę muszą wyjeżdżać na miasto???
A jaki masz dowód, że to była pierwsza jazda? Miała to wytatuowane na twarzy czy jak ? To raz ;)
Dwa, nie pamięta wół jak cielęciem był. Każdy z nas się uczył i w stresie takie sytuacje mogą się zdarzyć. Od tego jest instruktor żeby ratować przed takimi sytuacjami.

Według Ciebie na której jeździe jeżdżąc tylko po placu przód, tył, przód tył, lewo, prawo itd. ma prawo wyjechać na miasto ?


Beny
Archont
Posty: 522
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Beny »

Ja tez uwazam do kogo jak do kogo ale do eLek nie możemy miec pretensji, nawet na ostatniej godzinie jazdy w eLce mozna popelnic blad jednak to stres, brak doswiadczenia, tak brak doswiadczenia bo po kursie nawet pelnym nie jest sie doświadczonym kierowcą.
Powiem wiecej jestem przeciwny jakiemukolwiek poganianiu, wywieraniem presji i trąbieniem na eLki bo efekty wtedy są zazwyczaj odwrotne od zamierzonego, pozwólmy sie uczyc innym zrozummy co oni za tym kolkiem przezywają.

ODPOWIEDZ