Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Mówcie co chcecie ale Scorpions w Tarnowie był dla mnie REWELACJĄ. I zamiast "przaśnego" koncertu w Sylwestra na Rynku - gdzie zagra trzeciorzędny zaspół z czwartorzędnym supportem wolę mieć taki Scorpions.

I CHĘTNIE zapłącę za przyjazd DOBREJ grupy - miasto i tak DOKŁADA do takiego koncertu bo bilety by musiały kosztować bardzo dużo. Tu akurat się zgadzam - lepszy koncert dobrej grupy niż - "tani" koncert w sylwestra.

Mażay mi się duży koncert Sabaton :mrgreen: może : Metallica, AC/DC :mrgreen: - nie Cielibyście mieć koncertu Metallic'ii w Tarnowie? Ja na 100% tak
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

MADBALL :D ;)


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

W tym roku miała ruszyć budowa czy ruszy ?
Znaleziono sponsora ? :mrgreen:
Były szumne zapowiedzi więc teraz UM ruszy z kopyta jak mniemam :D .

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No co ty chcesz - przecież kibelek na Kapłanówce zburzyli. Można powiedzieć, że praca wre.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

dafi33: Z pustego .... i tak dalej ;) Ni ma kasiorki - ni ma budowy.

Zresztą to centrum nam tak potrzebne ;) No chyba, że w ramach projektu: Przyjazne Państwo, a raczej Państwo Przyjazne Urzędnikowi.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

imlazy pisze:
Zresztą to centrum nam tak potrzebne ;) No chyba, że w ramach projektu: Przyjazne Państwo, a raczej Państwo Przyjazne Urzędnikowi.
Dokładnie. Tak się zastanawiam nad tym jakie korzyści odniosę, że urzędnikom zbuduje się również za moje pieniądze nową wypasioną siedzibę i nic do głowy mi nie przychodzi. Bo argument, że wszystko będzie na jednym miejscu jakoś mnie nie przekonuje. Zwłaszcza, że w dobie internetu można pokusić się o inne tańsze rozwiązania sprawiające, że nie trzeba będzie "latać po urzędach".
Jak dla mnie tego centrum może w ogóle nie być, szkoda jedynie kapłonówki bo w tym miejscu sprawdzała się lepiej niż na Chyszowie.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

yoda pisze:Jak dla mnie tego centrum może w ogóle nie być, szkoda jedynie kapłonówki bo w tym miejscu sprawdzała się lepiej niż na Chyszowie.
Wcale nie .... przecież tam jest ogromny parking z 400 miejscami postojowymi ...... na którym nikt nie staje :lol:
Wielokrotnie o tym na wspaniałej stronie miasta ''niusowano''
Mamy kolejny ogromny sukces UM Tarnów :lol:


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Jak ja lubię te określenia - Po co nam nowoczesny budynek administracyjny, gdzie wszystko można załatwić w jednym miejscu.
A winnym wątku - Rzeszów nam ucieka ze wszystkim. U nas nawet UM mieści w starych niefunkcjonalnych budynkach rozsianych po całym mieście.
Ufff! :->
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

yoda: Ale nie tylko Tarnów ma takie pomysły - w wiekszej skali było ostatnio o tym, że w Warszawie za 55mln budują sobie nowy biurowiec. Dla posłów....
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

suraiw pisze:Jak ja lubię te określenia - Po co nam nowoczesny budynek administracyjny, gdzie wszystko można załatwić w jednym miejscu.
A winnym wątku - Rzeszów nam ucieka ze wszystkim. U nas nawet UM mieści w starych niefunkcjonalnych budynkach rozsianych po całym mieście.
Ufff! :->

W jaki sposób nowy budynek dla urzędników pozwoli nam dogonić Rzeszów? Ludzie przez niego zaczną wiecej zarabiać ? Pojawi się więcej atrakcyjnych ofert pracy ? Zwiększy się dostępność do edukacji, służby zdrowia i rozrywki? Moim zdaniem to zbędna fanaberia. Ten teren jest dość atrakcyjny inwestycyjnie i z pewnością znalazłby się jakiś prywatny inwestor który postawiłby tam jakiś inny nowoczesny budynek z korzyścią zarówno dla siebie jak i dla mieszkańców miasta.
To jak działają nasze urzedy to całkiem inna bajka, ale męczy mnie już rozwiązywanie problemów z szeroko pojętą administracją przez ładowanie w ową administrację coraz większych kwot pieniędzy. Można by zacząć od tego, że urzedy zwiększyły by ilość dokumentów za których przesyłanie między sobą odpowiadają one a nie petent. Ograniczyło by to konieczność latania od jednego budynku do drugiego.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

yoda pisze: Bo argument, że wszystko będzie na jednym miejscu jakoś mnie nie przekonuje. Zwłaszcza, że w dobie internetu można pokusić się o inne tańsze rozwiązania sprawiające, że nie trzeba będzie "latać po urzędach".
Yoda, święte słowa. Zamiast tych 300 milionów (jakoś tak?) spokojnie można by stworzyć system gdzie za 2-5 m człowiek byłby obsługiwany przez Internet...

Zysk - 295 milionów na czysto... Wow...


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Marcin: Ale aby móc większość załatwić przez internet musielibyśmy pokonać sporą ilość przeciwności prawnych ( chociażby dostępność podpisu cyfrowego i jego koszt ).

O wiele łatwiej jest powiedzieć, że centralizacja urzędu ( wpakowanie w jeden budynek ) będzie cacy itd.
Im Lazy and I like it


wejss
Rhetor
Posty: 1647
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

A skończy się to tak: Miasto w ramach walki z kryzysem i zadłużeniem sprzeda ten teren jakiemuś zaprzyjaźnionemu deweloperowi, a ten zbuduje tam bloki.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Wejss, pewnie Twoje słowa są prorocze... Choć i tak cieszmy się, że jeszcze miasto ma co sprzedawać. I mówię to zupełnie serio.

Imlazy, jaki podpis elektroniczny... Nie mam żadnego podpisu elektronicznego, ale bodaj zeznanie PIT można składać drogą elektroniczną i bez tego (jakieś uproszczone zasady czy jakoś tak się to nazywa)...

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 260
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

Ha!
przy PIT rocznych sprawa faktycznie jest uproszczona - ale tam dodatkową "weryfikacją" jest konieczność wpisania kwoty z zeznania za rok poprzedni;
generalnie wdrażana ponoć jest "instytucja" profilu zaufanego - ePUAP, ale patrząc po ilości zarejestrowanych profili, coś kuleje ...
tak czy inaczej jakąś podstawową możliwość obsługi w urzędzie "w realu" trzeba pozostawić - mamy jednak jeszcze dość sporą grupę obywateli z różnych przyczyn mających utrudniony czy ograniczony dostęp do Sieci - i tą "podstawową możliwość" dobrze byłoby umieścić w jednym miejscu w mieście (niekoniecznie musi to być nowe Centrum Administracyjne);
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."

ODPOWIEDZ