Tarnowskie licea na Facebooku

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Chyba znalazłem coś zbliżonego do pierwowzoru. Okazuje się, że to to ma już ponad 2 lata! http://www.youtube.com/watch?v=rP27lsIEKcE
To film najwcześniejszy datą, jaki udało mi się wyszperać w 4 minuty. Dwa: to pierwotnie była domeną wyższych uczelni, dopiero później zeszło "niżej". :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

gushman pisze: PPS Czy Wam też się wydaje, że te filmy są identyczne? Choć szansa, że ich twórcy o sobie widzą jest minimalna. Znaczy się musi istnieć jakiś inny pierwowzór, do którego teraz inni się odnoszą.
Przecież właśnie o to w tym chodzi, by wyglądały (niemal) identycznie... zasada prosta: jedno, nieprzerywane ujęcie przez jak największą liczbę pomieszczeń, każdy śpiewa i szaleje, wyjazd na końcu przez okno na podwórze - tak w skrócie wygląda szablon.

II LO też ma video, ale wg mnie bardzo słabe.

Było przychodzić na spotkania forumowiczów, to byś o lipdubie wiedział wcześniej - Marcin Zaród nam o tym opowiadał podczas ostatniego spotkania w Porta Sei.

edit: UM w Lublinie (http://www.youtube.com/watch?v=JH70oMLN ... re=related) też jakieś wstawki z początku robił. UJ bodajże kiedyś widziałem także..


domino
Obywatel
Posty: 16
Rejestracja: 11-02-2010, 19:22

Post autor: domino »

Keleos pisze:Nie nazywaj tego lipdubem. Zwykły 'film reklamujący szkołę'. Za niedługo reklamę jogurtu też się będzie nazywać lipdubem ; /
Prawda, prawda, jasne, że nie lip-dub :lol: zapewne bardzo chcieli nakręcić lip-dub'a, ale trochę dziwnie im to wyszło :( nie spiewają to raz, bardzo mocno wzorowali sie na innych to dwa ;)
no i pieknie wpisali się w tematykę ostatnich strzelanin: przed żydowską szkołą w Tuluzie, we Francji, a wczoraj na terenie Uniwersytetu w Oakland w Kalifornii napastnik wchodzi do jednej z sal i otwiera ogień - jak w ich filmiku w 3minucie 37 sekundzie
mam mieszane uczucia :oops:

Wolę Lip-Dub Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
http://www.youtube.com/watch?v=74ljEdWOpRs


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Wracając do tematu wątku, to co prawda nie jest lipdub, i nie jest robione przez zewnętrzną firmę, a przez uczniów II klasy, ale właśnie się pojawiło na fanpage V LO, więc zapodaję link i tutaj - http://youtu.be/hLWV3h-SvuU

A i lipduba, który się w bólach montuje, nie omieszkam zaprezentować, będzie łatwiej porównać z konkurencją.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ojej...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=u ... fYtaDemcqw

A ja się pochwałę tym co powyżej ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ciekawe, że film wrzucono na YT jeszcze przed jego nakręceniem. :)

Poza tym ja pokazałem Ci film z 2009, więc w Krakowie byli już nieświeży. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Obiecany LipDub V LO w Tarnowie - http://www.youtube.com/watch?v=fSWCZDvtGq0

Zrobiony tzw. własnym sumptem. Śmiem twierdzić, że biorąc pod uwagę definicję tego, czym lipdub powinien być, jest to tak naprawdę PIERWSZY TARNOWSKI LIPDUB.

Trzy miesiące przygotowań, trzy godziny kręcenia w szkole, trzy dni kręcenia ujęć do wstępu, trzydzieści godzin przy montażu... i jest...

Co do praw autorskich, które w dotychczasowych "lipdubach" tarnowskich, i innych polskich lipdubach traktowane są nieco po macoszemu, wykorzystaliśmy legalną muzykę na licencji Creative Commons. Co więcej, Leslie Hunt, wykonawczyni trzech piosenek użytych w naszym filmie, przesłała nam filmik, na którym gratuluje naszej szkole pomysłu i składa życzenia naszym uczniom. Można go obejrzeć w ostatniej części lipduba...

Co do popularności fanpage V LO, to na dzień dzisiejszy (przed premierą lipduba), docieralność wiadomości w skali tygodnia wynosiła 3600 niepowtarzalnych użytkowników!

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

"Naszej szkole pomysłu". Hehehe. :)

Szkoda też tych 3 dni na wstęp, bo znów mamy 2 minuty, które nic nie wnoszą i człowiek zastanawia się o co chodzi. A dalej jest już tylko i wyłącznie to, co zrobiło kilkadziesiąt, jeżeli nie ponad 100 polskich uczelni i szkół.

Ale fajnie, że uczniowie zrobili to, zamiast nic.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

a) wstęp i credits zajmują chyba więcej niż dub... a to jest dla mnie passe

b) ogromny plus za wypowiedź Leslie Hunt na końcu

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

A czy w tych filmach nie chodzi o to że ludzie niby śpiewają te piosenki ?
Bo tutaj to jakos nie wychodzi, kazdy lata po tych korytarzach jakby się paliło i tyle. :P
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Chwaliliśmy się tysiącem, potem dwoma tysiącami ludzi (niepowtarzalnych użytkowników), do których w ciągu tygodnia docierają informacje z fanpage V LO w Tarnowie... A co powiecie na ponad 7 tysięcy w ostatnim tygodniu?

Obrazek

Co do samego lipduba, w ciągu pierwszych 24 godzin miał ponad 2,5 tysiąca wyświetleń na naszym szkolnym kanale YouTube (nota bene, z tego co wiem, wciąż od ponad roku jest to jedyny oficjalny kanał YouTubowy wśród tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych)...

W zeszłym tygodniu odbyły się miejskie targi edukacyjne z prezentacją szkół ponadgimnazjalnych. Tylko jedna szkoła w swoich materiałach umieściła informację o adresie swojego fanpage na Facebooku. Ktoś zgadnie która?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Marcin Zaród, przecież to jest zasięg a nie użytkownicy. Nie myl pojęć.
To, że ja na swojej tablicy zobaczę wpis "Kowalski udostepnił link ........" albo "Kowalski lubi ....." nie oznacza, że jestem użytkownikiem, ale do zasięgu wchodzi.


Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

Goscinny pisze:Nie myl pojęć.
Ktoś zgadnie która?
to pomyłka? :lol:
Ostatnio zmieniony 17-04-2012, 23:32 przez Mark, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Gościnny, jesteś w błędzie. Cytuję za Facebookiem "całkowity zasięg tygodniowo - liczba niepowtarzających się osób, które obejrzały treści związane z Twoją stroną w ciągu ostatnich 7 dni."

Marka tradycyjnie nie rozumiem, więc nie będę się odnosił do pokręconej logiki...

ODPOWIEDZ