Likwidacja Hali "Jaskółka" ?!

Wiadomości "z miasta".

Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Co do różnic cenowych : moje mieszkanie w 2008 roku Bank wycenił na 250000 zł a w 2010 roku było warte jakieś 180000 zł. Pamiętajmy, że cena nieruchomości zalezy od KONIUNKTURY na rynku, jak był boom budowlany hala + tereny mogła kosztować 7 Mega złotych, dziś w głębokim światowym kryzysie jest warta 4 M zł. Wielu matołów ekonomicznych NIE ROZUMIE, że wartość określa RYNEK i ci co chcą kupić/zaintwestować. Nasze pobożne życzenia nie zmienią realiów. To tak jak ten baca który sprzedawał psa za 1 Milion zł i na końcu wymienił go na dwa koty po 500000 zł. :mrgreen:

Wg mnie miastu potrzebany jesy POŻĄDNY obiekt. Mażenim moim jest hala lodowiska z nasuwanym parkietem, spełniająca normy, tak by można użądzać ligowe mecze w kosza, piłkę ręczną, do tego hala MUSI mieć dobra akustykę, tak by można urządzać koncerty. Do tego NOWOCZESNE systemy grzania/chłodzenia. Taki obiekt jest potrzebny.
9000 ml A Rh-


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Dziwne, że przez lata, gdy halą zarządzała Unia nikt nie wpadał na pomysł, że jest onaa w złym stanie technicznym. Podobnie jak ze szkołą podstawową nr 3.

Niedługo się okaże, że ratusz się zawala i trzeba go rozburzyć, a w jego miejsce powstanie markecik ;)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Doszukujecie się za dużo teorii spiskowych :P Ta hala już dawno temu była w złym stanie.
Może po prostu Unia nie chciała tego wziąć do wiadomości, że ta hala jest w złym stanie, bo kasa z meczów płynęła za wynajem uczelniom itp.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Cubaza pisze:Doszukujecie się za dużo teorii spiskowych :P Ta hala już dawno temu była w złym stanie.
Może po prostu Unia nie chciała tego wziąć do wiadomości, że ta hala jest w złym stanie, bo kasa z meczów płynęła za wynajem uczelniom itp.
A ja myślę, że "pokażcie nam dobry teren, a my go już przygotujemy pod inwestycje".


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Deto, ja to rozumiem, może tak było. Jednak ostatnimi czasy jak magistrat coś robi to już to jest teoria spiskowa, że nie wiadomo co nie wiadomo jak i w ogóle ;)
Dlatego już troszkę za dużo tych spisków dookoła :P


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Mielec - 50 tysięcy mieszkańców.

http://www.rdn.pl/info_region/index.php ... 2011012929

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

A ja z racji chwili wolnego czasu oraz konieczności oddania podobnej pracy w szkole zrobiłem taką oto małą, prostą wizualizację, węc stwierdziłem, że nie zaszkodzi pokazać :)


Projekt jest jeszcze nie dokończony, brakuje schodów i takich tam podobnych :)
Producentem tablic jest firma ESK, a wszystki logotyp zostały pokazane przykładowo!
Aby nie robić kryptoreklamy, główne logotypy sponsorów zostały przekreślone.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

TomekMKM pisze:Niestety, hala na Gumniskiej nie ma np. wymiarowego boiska do piłki ręcznej:) A o tym, jakie jest w Tarnowie zapotrzebowanie na sport było widać np. na meczu piłkarek ręcznych Polska - Gwiazdy Ligi w zeszłym roku, na którym było 1500-2000 widzów..., warto sobie przypomnieć także mecze koszykarzy w ekstraklasie, gdzie nie raz były nadkomplety publiczności... - mecz był pokazywany nawet w telewizji, co notabene było promocją dla miasta. Ale fakt faktem, będzie trudno, żeby hala się utrzymała. Dziwne jest to, że przez tyle lat "jako tako przędła" a teraz coraz gorzej. Wiem, że administratorem była ZKS Unia, która była zadłużona, ale mimo to nikt wtedy nie myślał "na poważnie" o wyburzeniu hali. Jakoś w sumie nie wyobrażam sobie innej hali z podobnego okresu, która była by rozebrana:)
Na tym meczu Gwiazd były pustki jak na tą hale, ledwie dwie trybuny w miarę zapełnione, niewiele ponad 1000 osób, jak na to, że za darmo wpuszczane były wycieczki szkolne to żadna rewelacja. Na 1 ligę piłki ręcznej chodziło po 100-150 osób, teraz na 2 bywa mniej. To samo z koszem, komplety przez 10 lat ekstraklasy to był jeden mecz na 10, do tego bilety były naprawdę tanie. Teraz koszykarze grają na Chemicznej. Hala nie nadaje się do rozgrywek siatkówki bo ten dach jest dość dziwny/ Parkiet jest też dość specyficzny z powodu tego, że było to lodowisko. Czy ta instalacja jeszcze się nadaje do użytku? Wątpię. Poza tym zanim tą hale wyburzą to pewnie powstanie ta na Piłsudskiego, więc nie ma o czym pisać.
pb pisze:Skoro to jest ruina to rozwiązania są dwa: albo wyburzamy bez sentymentów albo staramy sie o status zabytku.

Pozostaje pytanie: po co miasto kupowało ten obiekt?
Miasto kupiło teren. może sprzedać go za dużo wyższą cene niż nabyło.
TomekMKM pisze:hal pełnowymiarowych z widownią, która spełniła by licencyjne wymogi w Tarnowie nie ma... Z halą TOSiRu jest ten problem, że widownia jest tak zrobiona, że z góry praktycznie nic nie widać. .
Na 400 widzów wystarczy.
TomekMKM pisze:Przepraszam, że post pod postem, asle nie mogłem już zedytować. Otóż jest jeszcze jedno światełko w tunelu - od przyszłego roku kluby Superligi piłki ręcznej będą musiały dysponować obiektami na minimum 3000 widzów, tymczasem hala w Mielcu ma ich "zaledwie" około 2000. Tak więc piłkarze ręczni "Stali" mogli by grać w Tarnowie, bo jakoś nie wydaje mi się, żeby samorząd Mielca zdecydował sięna budowę nowej hali...
Przepis martwy, tworzony przez nienormalnych ludzi. Przykładowo mistrzynie Polski w piłce ręcznej z Lublina grają na hali o pojemności 4,5 tys. przy średniej widzów 300 osób. :lol: W koszu też takie coś chcieli robić, tylko po co? Skoro Polonia Warszawa wyprowadziła się z Torwaru na jakiś kurnik bo nie opłaca się jej tam grać. Poznań też już zmienił hale na mniejszą bo była pusta... Jednym słowem fikcyjne zmiany.
Hala to nie stadion, gdzie 5 tys. trybun w te czy wewte nie robi wielkiej różnicy. Tu się płaci potężną kasę za ogrzewanie. Nam potrzeba więcej pełnowymiarowych hal typu tych na Chemicznej, aby grać w futsal i inne sporty halowe. Ogrzewanie pustych trybun jest zbędne. Czasy kiedy Jaskółka była atrakcyjną halą dawno minęły. Teraz powstały hale reprezentacyjne w Łodzi, Trójmieście czy nawet ta w Bydgoszczy. Też nie zapełniają się regularnie, kluby tam nie grają (Łódź, Spodek), ale są do organizacji meczów Polski czy Ligi Mistrzów, jakiś koncertów. Do tego spodek i Warszawa będzie mieć hale na 15/20 tys. Ze stadionami to samo, kiedyś nasz stadion był nawet atrakcyjny, zagrały nawet młodzieżówki Polski, teraz standardem będą stadiony na 30,40,50 tys. Więc o powaznych imprezach w Tarnowie zapomnijmy. ;)
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

W sumie masz rację, ale co do kompletów to się nie zgodzę bo było przynajmniej kilka razy :) Aparatura do mrożenia została wycięta parę ładnych lat temu. Gdybby hala na Chemicznej miała jeszcze jedną boczną trybunkę to już bylibyśmy w domku. A co do piłki ręcznej - ile w Tarnowie masz wymiarowych hal:

1 LO
Jaskółka
Chemiczna
Gimnazjum 4
Krupnicza - jest nad bramką ścianka, także nie wiadomo czy nie zaniża wysokości wymaganej
SP 23

A ile z tymi choćby 200-300 miejscami? :)


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Wg. mnie powinni zrobić jak ze stadionem Apatora i Motoareną.

Tzn. najpierw zbudować halę na Romanowicza a dopiero po jej otwarciu wyburzyć Jaskółkę. W przeciwnym razie znając życie pozostaniemy na długo bez żadnej hali... No i ta pojemność na Romanowicza... 3 tys by się przydało żeby mogły mecze reprezentacji się odbywać, np. w siatkówce

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Ricardo, dokładnie. TAk jak napisałem kilka stron temu to właśnie tak może być, że wyburzą, a my się obudzimy z ręką w nocniku. A co do reprezentacji, to jakoś niestety szczerze wątpie, żeby chciałą rozgrywać swoje mecze akurat w Tarnowie, no chyba że jakieś towarzyskie :)


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »


Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Szczecin buduje hale na 7 tys. widzów, Częstochowa buduje na 7 tys. Hala we Wrocławiu jest przebudowywana na 10 tys. widzów. Kraków planuje halę na 15 tys... Powstały nowe, większe hale od naszej w Płocku, Zielonej Górze, Lublinie, Rzeszowie... o jakich meczach Polski w Tarnowie mówicie? Może towarzyskich młodzieżówki w futsalu.

Gorzów i Toruń popełniły błąd budując nowoczesne stadiony tylko na żużel, szczególnie patrząc na światową tendencję co z tym żużlem się dzieje. Ale to właśnie stadion jest naszym głównym problemem. Nie hala, tylko nasz stadion wymaga remontu, nasz stadion - miejski jest najbardziej potrzebny i to on będzie wymagał nakładów.

Hala na PWSZ powstanie już niedługim czasie, ta na Pilsudskiego też miała być w perspektywie 3 lat?
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

aj tam, w razie czego nie będzie chyba większych problemów z "przekwalifikowaniem" stadionu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Stadionu z miejskiego z powrotem na klubowy prosto raczej przemianować nie będzie, zobaczcie co się dzieje ze Stadionem Miejskim w Rzeszowie. Tam miasto przejęło/odkupiło obiekt od ZKS Stali i prawie w ogóle nie wykonywało remontów. Z tego co słyszałem doszło nawet do takiego paradoksu, że żużlowcy nie mogli stawiać swoich reklam podczas meczów... Stal chciała wtedy odzyskać stadion, ale miasto podobno zażyczyło sobie takącenę, że hej. Ostatnio była afera, bo miasto zdjęło napis "ZKS Stal Rzeszów" znad wejścia na stadion zastępując to swoją nazwą, corównież spotkało sięz dezaprobatą środowiska, min. kibicowskiego. Takie informacje krążyły w środowisku, a ile w nich jest prawdy to nie wiem. W każdym razie to drugie, czyli zmiana napisu faktycznie miała miejsce.

ODPOWIEDZ