Pomysły na promocje Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Mr Greenback pisze:
Jakub Kwaśny pisze:Zabrałem dzisiaj głos w sprawie tłumaczeń, przygotowałem również krótką prezentację na temat skojarzeń z takimi sloganami jak "Tarnów - polish hot spot" oraz "Heat of Tarnów". Jak mi się uda to gdzieś ją zamieszczę ;)

http://www.kubakwasny.pl/aktualnosci.php?id=153
Haslo promocyjne: Tarnow-polish hottie . Tak mi sie skojarzylo jak przeczytalem o miejscach latwego seksu :mrgreen:
Taa... Ale koniecznie czytane: [poliż] :)


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

widziałem slajdy POwerPointa z wizualizacją skojarzeń Hot Spotu i Heat na stronie Kuby... no musiało się zrobić gorąco, jak na sesję rady wjechała gorąca panienka z tej stronki internetowej (choć oczywiście jest gorąca w przyzwoity sposób ;)

pewnie będą miały media o czym pisać przez następny tydzień czy dwa, ale cóż... najpierw były grzeczne monity przez Portal Konsultacji Społecznych, później Kuba słał maile do Pani PRezydent zwracając uwagę na ten "drobny" problemik z tarnowskim hasłem po angielsku...

może i w ten sposób jak w Kronice krakowskiej pojadą po naszych hasłach to się trochę o Tarnowie głośno zrobi... każdy medal ma dwie strony


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

ło Jezusie - Jakubie, nazwy języków po angielsku piszemy z Wielkiej Litery! Tarnów in English!

... a 'polish' to polerować ; P Polish...


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Keleos pisze:ło Jezusie - Jakubie, nazwy języków po angielsku piszemy z Wielkiej Litery! Tarnów in English!

... a 'polish' to polerować ; P Polish...
pośpiech, miałem mało czasu rano ;) wybacz...
Człowiek uczy się całe życie ;-) grunt to z konstruktywnej krytyki wyciągać wnioski ;) Keleos jutro to poprawię. Dzisiaj po 14 godzinach Sesji Rady Miejskiej, już odpadam ...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


jerus
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 08-04-2010, 16:50

Post autor: jerus »

miasto maruderów i wiecznie niezadowolonych ludzi .


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Postęp bierze się z niezadowolenia, jerusie ; )

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Keleos pisze:Postęp bierze się z niezadowolenia, jerusie ; )
Z niezadowolenia w Polsce brały sie tylko tragedie ;)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Monia
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 06-02-2010, 09:17

Post autor: Monia »

W oczach osób znających język angielski Pan Jakub Kwaśny zrobił z siebie błazna. Ta forma usilnej chęci zaistnienia z którą mamy właśnie do czynienia w wykonaniu w/w Pana przekroczyła nawet granicę dobrego smaku.
Ciekawe jak w/w Pan będzie tłumaczył nazwę hot dog :) A już nawet nie chce mysleć jak ten Pan będzie tłumaczył znane na całym świecie New York hot dog's :)
Może gorące nowojorskie chłopaki :) a może nawet rozgrzane gotowe na wszystko chłopaki z Nowego Jorku choć patrząc na sposob jego tłumaczenia pewnie uzna miejsce z takim napisem za miejsce łatwego sexu z nowojorskimi chłopakami :)
Może lepiej Panie Jakubie to niech Pan do USA nie wyjeżdża bo jeszcze Pan jakichs głupot tam narobi :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Monia, nie wiem jak Ciebie, ale mnie już w szkole podstawowej uczyli, że dog to pies.
Więc skończ proszę pisać farmazony i zajmij się czymś pożytecznym, a jak masz coś do Kuby to na priv.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Monia pisze:W oczach osób znających język angielski Pan Jakub Kwaśny zrobił z siebie błazna. Ta forma usilnej chęci zaistnienia z którą mamy właśnie do czynienia w wykonaniu w/w Pana przekroczyła nawet granicę dobrego smaku.
Ciekawe jak w/w Pan będzie tłumaczył nazwę hot dog :) A już nawet nie chce mysleć jak ten Pan będzie tłumaczył znane na całym świecie New York hot dog's :)
Może gorące nowojorskie chłopaki :) a może nawet rozgrzane gotowe na wszystko chłopaki z Nowego Jorku choć patrząc na sposob jego tłumaczenia pewnie uzna miejsce z takim napisem za miejsce łatwego sexu z nowojorskimi chłopakami :)
Może lepiej Panie Jakubie to niech Pan do USA nie wyjeżdża bo jeszcze Pan jakichs głupot tam narobi :)
Jakby "Monia" przeczytała całość wątku, zauważyłaby, że temat przeze mnie podjęty jest wynikiem właśnie dyskusji na tym forum. Tłumaczenia i skojarzenia z tymi tłumaczeniami pochodziły od jednego z naszych forumowiczów Druida - tłumacza z wieloletnim doświadczeniem, wielkim dorobkiem (blisko 8000 stron tłumaczeń) osobą, której kompetencji w tym temacie odmówić nie można itp...


Dodatkowo otrzymałem również kilka maili od innych osób zajmujących się tłumaczeniami. Oto jeden z nich:


Hot spot w potocznej angielszczyźnie do niedawna używany był na
określenie atrakcji turystycznej, miejsca, które warto zobaczyć,
jednak od dobrych kilku lat określenie to używane jest w
kontekście "WiFi zone" i właściwie na zachodzie ten kontekst
jest podstawowym w potocznym i kolokwialnym języku angielskim. W
środowiskach młodzieżowych w Anglii lub Holandii określenia hot
spot używa się też na określenie knajpek, gdzie można załapać
się na szybkie bzykanko :) W USA już nie. Jako tłumaczenie
bieguna ciepła jest kompletnie nietrafione, osoba, która to
przetłumaczyła nie ma kompletnie pojęcia o translatoryce, w
szczególności o idiomach, slangu, znaczeniach kulturowych.


Nie wiem, kto tu teraz robi z siebie błazna... ;-)
Pozdrawiam serdecznie ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Niedzielny forumowicz - wszedł, zobaczył potencjalne okienko do zgryźliwości - zaatakował i teraz pewnie znów się będzie 3 miesiące czaić żeby móc kogoś obrazić.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

wiecie, w gimnazjum nauczyła się pewnie, że "dog" to pies, "hot" to gorący, ale "hot dog" to nie "gorący pies" i teraz uczy innych angielszczyzny :)
A że zrobiła z siebie blondynkę to już inna sprawa.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Profil mówi sam za siebie - data urodzenia 1995 :D

Monia - Masz ile? 15 lat - tak? Więc prosił bym Cię o nie pisanie tego typu komentarzy - jedna osoba poprawiła Jakuba i wystarczy. To po pierwsze, po drugie się ośmieszasz i najzwyczajniej w świecie TROLUJESZ.
Ja rozumiem Jesteś ABSOLUTNIE IDEALNA, jak Śpiewasz to Twoje płyty rozchodzą się w milionowych nakładach, Twój Angielski jest absolutnie perfekcyjny, zapraszają Cię na wykłady w Oxfordzie. Drobna w sumie pomyłka urosła w Twoich oczach do błędu stulecia. Nasówa mi się jedno skojażenie : Dziecko NEO - slynna Amanda99. :mrgreen:

Osobiście uważam, ze Hot Spot nie jest najszczęśliwszą nazwą - w różnych krajach się róznie kojarzy. problem inny - jakie hasło będzie krótkie, łatwo wpadające w ucho i nie budzące kontrowersji?


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Monia pisze:Ta forma usilnej chęci zaistnienia z którą mamy właśnie do czynienia
Ty też zaistniałaś-na tym Forum :lol:
Goscinny pisze:A że zrobiła z siebie blondynkę to już inna sprawa.
Raczej "blądynkę" ;)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

A ja uważam, że komentarze Ravira i Gościnnego są nieco zbyt (w sumie to więcej niż nieco) infantylne. Po co się wdawać w wyzwiska? Ochłońcie.

ODPOWIEDZ