Tarnów na pożegnalnej trasie Scorpionsów

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ

Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

angelo pisze:Deto, ależ ja wcale nie napisałem, żeby zawodników Unii nie wpuszczać na Stadion Miejski. Proszę bardzo, niech sobie grają. I pewnie sobię kupię bilecik, jeśli będę mógł oglądnąć mecz w kulturalnej atmosferze. Co do koncertu, Wembley przeżyło Scorpionsów, Queen i dziesiatki innych artystów i się miało dobrze dopóki nie wyburzyli. To, że w dwóch wątkach od razu stawiasz na pierwszym miejscu utrzymanie stanu murawy o czymś świadczy. Pewnie, że warto postarać się o zabezpieczenie murawy dla potrzeb Unii. Ale jeśli to ma się odbyć kosztem organizacji koncertu o wymiarze, którego może nie być w Tarnowie nigdy więcej, to wybacz, ale to jest stadion MIEJSKI. To decyzja miasta, co może odbywać się na stadionie a co nie...

Pozdrawiam.
A to, że ktoś pisze o zniszczonych ulicach w Tarnowie kosztem budowy autostrady, to jak ocenisz ? Ze sprawą murawy jest identycznie. Tez słuzy pewnej grupie mieszkańców naszego miasta. Owszem grupa kierowców jest o wiele większa , niz piłkarzy korzystających z murawy, ale też i koszty są proporcjonalnie mniejsze.

Murawę np. na stadionie Lecha Poznań po koncercie Stinga wymieniono.

Ale jak już wspomniałem wcześniej, tutaj chodzi tylko o odpowiednie zabezpieczenie istniejącej murawy.


Mazi
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 04-01-2011, 23:03

Post autor: Mazi »

Szkoda tylko, że "ktoś" się wysypał zanim wszystko potwierdzili. Nie dywagowalibyśmy wtedy o cenach biletów i o tym czy murawa się zniszczy czy nie zniszczy bo wszystko byłoby wiadomo.

Coś jednak czuje, że najtańsze bilety będą poniżej 100 zł ;)

Szkoda, że to nie U2 :D ale i tak niezły wyczyn :)

Pozdrawiam i w ogóle witam :) bo chyba tego jeszcze nie zrobiłem na tym forum :)


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

haha ale to specjalnie koncert na stadionie Unii bo dochód z biletów będzie przeznaczony na nową podgrzewaną murawę <marzyciel> hahahaha

Awatar użytkownika

samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

Podgrzewaną murawę dla siedemnastej ligi ? To już lepiej te pieniądze wziąć i rozrzucić z samolotu nad miastem, albo przeznaczyć na aktywizację edukację młodzieży.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

samcio pisze:Podgrzewaną murawę dla siedemnastej ligi ? To już lepiej te pieniądze wziąć i rozrzucić z samolotu nad miastem, albo przeznaczyć na aktywizację edukację młodzieży.
Trzeciej ligi, więc jak nie znasz się na czymś to nie kłap. Oczywiście, że lepiej wziać i pewnie najlepiej dac tobie. wtedy będzie idealnie.

pie***one społeczeństwo egoistów.

Poza tym nie wiem kto wymyslił podgrzewana murawę. Cały czas podkreślam, że chodzi o zabezpieczenie istniejącej.


A z tym rozrzucaniem kasy nad miastem czy aktiwizację młodzieży, to chciałbyś ;) Zresztą ty już się chyba aktywizujesz w Kauflandzie za 5 zł... Nie ma to zresztą jak chodzić tam z takim nastawieniem :roll: Aż dziw bierze, ze nie zasugerowałeś, by fundusze na ten koncert przelac tobie na konto :roll:

Podziwiam ludzi, którzy widzą tylko swój interes i własny czubek nosa.


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Post autor: dzik »

Nareszcie zaczyna się coś dziać w tym naszym Tarnówku. :mrgreen: Mam nadzieję tylko że to nie pierwszy i nie ostatni tego typu koncert ,bo to przecież nie tylko kasa dla miasta ale i prestiż. :D

Awatar użytkownika

samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

Deto pisze:Podziwiam ludzi, którzy widzą tylko swój interes i własny czubek nosa.
Oj, boli pojazd po ulubionej drużynie, co? :P I kto tutaj widzi własny bądź ukochanego klubu interes ;) Ehhh...

Jak rozumiem nigdy nie słyszałeś o czymś takim jak hiperbola? Boże!<fejspalm>

Abstrahując:
Jak rozumiem aktywizacja młodzieży albo lepsza edukacja poprzez chociażby zatrudnienie native speakerów z języków obcych byłaby mniej korzystna dla ogółu młodzieży niż podawana tutaj podgrzewana murawa? Przypominam! ABSTRAHUJĄC!(tutaj linczur z trudnym słowem)

Teraz back to topic: jak już kiedyś pisałem byłem na imprezach na 30 osób i na 40 tysięcy. Stadiony, hale, kluby, meliny. Pełen przekrój. Hale na których nie zdejmuje się parkietu są zabezpieczane specjalnymi okładzinami, tereny zielone jeśli zachodzi potrzeba, są zabezpieczane takimi specjalnymi płytami z jakiegoś mi nie znanego stopu. A jeśli nie są istotne a pada deszcz posypywane słomą.
Teraz zastanówmy się, w 2005 roku na unii był duży rockowy koncert z okazji dni miasta. Padało jak z cebra. Było około 1200 sprzedanych biletów. Murawa się trzyma. Teraz, biorąc pod uwagę, że na płycie będzie ustawiona bardzo bardzo duża scena-około 3 krotnie większa niż podczas koncertu totentanz z orkiestrą- wyporami najprawdopodobniej będą wygrodzone 2 sektory, na płytę wejdzie max 5tysięcy osób. Jak rozumiem według Ciebie na scorpionsach będą odchodziły jakieś dzikie moshe czy inne circle pity? Błagam Cię. Gdyby miasto chciało pociągnąć organizacje takich imprez i raz w roku zapraszało jakiegoś dużego artystę promocja byłaby jakieś sto milionów razy większa niż kolejna informacja w niedzielnej kronice o wyniku spotkania jaskółek z kimśtam...


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

samcio pisze: ...
Nie boli mnie to. Chodzi jedynie o to, by pomyśleć zanim się coś zrobi.

Co do scen i ludzi na murawie, to nie chodzi o te 5 tysięcy osób, ale o... ciężki sprzet, który wjedzie, by właśnie tę scenę rozłozyć.

Co do aktywizacji i całej reszty, to oczywiste jest, że powinno się myśleć o tym, jak i o innych sprawach, które dotyczą mieszkańców. Nie jestem przeciwny koncertowi! już pisałem, że sam się na niego wybiorę i nie mogę sie już doczekać. Chodzi tylko o to, by jedna przyjemnośc nie była kosztem przyjemności dla innych.
Nie ma się tutaj nad czym spierać.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Nie boli mnie to i wiesz, że nie w tym sprawa. Chodzi jedynie o to, by pomyśleć zanim się coś zrobi.

Co do scen i ludzi na murawie, to nie chodzi o te 5 tysięcy osób, ale o... ciężki sprzet, który wjedzie, by właśnie tę scenę rozłozyć.

Co do aktywizacji i całej reszty, to oczywiste jest, że powinno się myśleć o tym, jak i o innych sprawach, które dotyczą mieszkańców. Nie jestem przeciwny koncertowi! już pisałem, że sam się na niego wybiorę i nie mogę sie już doczekać. Chodzi tylko o to, by jedna przyjemnośc nie była kosztem przyjemności dla innych.
Nie ma się tutaj nad czym spierać.


Autor tematu
MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

Ja to się jeszcze zastanawiam nad jednym, czy aby Organizator zdąży uprzątnąć cały ten bajzel, bo nie oszukujmy się na pewno taki będzie a na 3 Lipca przewidziana jest Liga żużlowa, na naszym obiekcie. Mało tego jestem ciekaw jak będzie z treningami przed zawodami.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

MaRiO pisze:Ja to się jeszcze zastanawiam nad jednym, czy aby Organizator zdąży uprzątnąć cały ten bajzel, bo nie oszukujmy się na pewno taki będzie a na 3 Lipca przewidziana jest Liga żużlowa, na naszym obiekcie. Mało tego jestem ciekaw jak będzie z treningami przed zawodami.
Eee tam, kogo obchodzą jakieś tam "motomyszy" ;) hehe (żarcik !!)

Jeżeli rzeczywiście jest taka sytuacja, to przykra sprawa.

A koncert zapewne będzie miał kolejny dzień, czyli 2 lipca jako termin rezerwowy, bo przecież już zdarzały się sytuacje, gdzie koncert odwoływano i przenoszona na drugi dzień. Oczywiście z powodów atmosferycznych, ale moga być też inne.


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Post autor: dzik »

Jedna rzecz mnie też interesuje-jak to będzie od strony logistyki/organizacji ruchu podczas całej imprezy w mieście.Problem w tym,że już teraz miasto momentami jest zupełnie "zakorkowane",a co dopiero podzczas przyjazdu wielu fanów the Scorpions :D ?Czy UMT ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Podobno ma być tylko 17.000 biletów. Więc to liczba mniejsza od choćby meczu o Mistrzostwo Polski z Wrocławiem, gdzie było ponad 20 tysięcy.


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Post autor: dzik »

Deto pisze:Podobno ma być tylko 17.000 biletów. Więc to liczba mniejsza od choćby meczu o Mistrzostwo Polski z Wrocławiem, gdzie było ponad 20 tysięcy.
17,czy 5 tyś to sporo-pomysł extra tylko trzeba podejść do tego" z głową".Tym bardziej jeśli podobne imprezy mogą odbywać się u nas częściej :mrgreen:A chyba tego chcemy ;)

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Mnie bardziej martwią:

- dworzec w Mościcach - wielu przyjezdnych będzie tam wysiadać i wsiadać - wstyd okropny.
- jeden hotel w najbliższej okolicy
- niewiele lokali gastronomicznych w Mościcach
- parking dla zmotoryzowanych - mimo, że jest sporo miejsc to chyba trzeba jeszcze coś zorganizować
- apartament dla Scorpionsów w Cristal Parku - trochę obciach ;)

ODPOWIEDZ