Serwis komputerowy

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Lacrymosa
Obywatel
Posty: 24
Rejestracja: 04-07-2010, 20:37

Serwis komputerowy

Post autor: Lacrymosa »

Witam,
Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry serwis komputerowy w Tarnowie w którym nie liczą sobie tak drogo?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ja wszelkich napraw dokonuję w BINO na Lwowskiej (wejście do serwisu od ul. Siennej) i jestem bardzo zadowolony. Ale nie wiem, czy ich usługi są drogie czy tanie, bo nie mam porównania. Najważniejsze, że są skuteczni.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja polecam i to bardzo, taki serwisik na ul. chyba Ochronek. Wchodzi się w bramę taką szeroką i po lewej są schodki do góry... dość dziwne wejście ; )

Gdy wszedłem to się zastanawiałem czy dobrze trafiłem, bo za ladą siedział młody, łysy, dobrze zbudowany człowiek ; )

Sprzęt jednak od razu złapał, 2 minuty i już wiedział w czym problem. Naprawił, dorzucił nową kartę sieciową za 10zł, a za robociznę nie wziął nic... że szybko poszło ; >

Nie wiem tylko czy nadal istnieje ten serwis, bo ja tam byłem z 4 lata temu ; )


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

A co Chcesz zrobić? Jestem Informatykiem i może Ci pomogę? Za przysłowiowe piwo :mrgreen: Opisz Twój problem - na forum jest parę osób, które się znają na kompach i może wizyta w serwisie nie będzie potrzebna?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Lacrymosa
Obywatel
Posty: 24
Rejestracja: 04-07-2010, 20:37

Post autor: Lacrymosa »

Chciałabym żeby mi go wyczyścili całkowicie, i żeby mi powiedzieli co mu jest. Mam komputer 7, 8 lat, chodzi jak czołg. zawiesza się strasznie. Jak go sformatuje to chodzi dobrze 2, 3 dni potem znów to samo. Teraz nie wiem co mu odbiło mam 3 użytkowników, jak się jeden zaloguje to reszta nie może, dopóki tamten się nie wyloguje, np winamp sie włącza z 5 minut, przeglądarka to samo. Tragedia po prostu.
Dokupiłam ramy ale to niewiele pomogło.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Lacrymosa pisze:Mam komputer 7, 8 lat, chodzi jak czołg.
Brawa dla tego komputera, że chodzi. :) Podzwoń po jakichś muzeach techniki, może go odkupią. :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Lacrymosa
Obywatel
Posty: 24
Rejestracja: 04-07-2010, 20:37

Post autor: Lacrymosa »

Chodzi chodzi, tylko chciałabym żeby troszke szybciej chodził :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

A ile razy w ciągu tych 8 lat przeinstalowywałaś system?

No i rozumiem, ze używasz wciąż tych samych programów co 8 lat temu? ; )

Pamiętaj - im nowszy program, tym zazwyczaj bardziej wymagający. Ja u siebie nawet winampa nowego nie używam, bo się włącza minutę.

Jeśli się będziesz trzymać starych programó to wszystko będzie ok. Jeśli jednak instalujesz takie cuda jak gg10, firefox 3.5+, winamp nowy (nie pamiętam numeru), nowy skype... to zapomnij o prędkości.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Lacrymosa
Obywatel
Posty: 24
Rejestracja: 04-07-2010, 20:37

Post autor: Lacrymosa »

Format był robiony dość często bo komp czasami tak wariował albo sie nie chciał włączyć albo programy przestawały działać... no różnie bywało.
Mam xp ten nowszy, nie wiem jaka to wersja ale ma elementy visty.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Mam xp ten nowszy, nie wiem jaka to wersja ale ma elementy visty.
Żaden XP nie ma elementów Visty. Masz zainstalowaną jakąś nakładkę udającą wyglądem Viste co dla takiego komputera może być zabójcze.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Napisz do mnie na Priv'a - stary komputer może wymagać dołożenia pamięci operacyjnej - 5 lat temu standartem było 256 - 512 MB - co jest za mało dla Windows XP - optymalnie to 1 GB a najlepiej 2 GB RAM. Dyski twardy też 5 latek temu szybkie nie były (pomijam serwerowe SCSI i SAS) - obecnie standardem jest 7200 RPM a nie jak dawniej 5400 RPM.

Generalnie musiał bym zobaczyć Twój komputer i wtedy policzymy koszty ew. modernizacji. Ale nalezy się liczyć z mozliwością, że koszty moderniczacji bedą zbyt duże. Obecnie zwykły biurowy komputer doskonale się sprawdzający w codziennej pracy - nie grach - mozna kupić za 1000 - 1200 zł. Czasem trzeba rozważyć, czy zamiast pakować kasę w stary sprzęt nie dołożyć i nie kupić nowego.

Kolejna sprawa to STARZENIE się podzespołów - czasy komputerów 286, 386 i 486 działających po 15 lat MINĘŁY - obecnie płyty główne po 5 latach padają (słynne "wybrzuszanie" kondensatorów elektrolitycznych) i nie jest to niczym dziwnym.

Napisz na priv - skontaktujemy się i jak Chcesz to zobaczę na Twój komputer - wtedy będziemy wiedzieć co i jak.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ravir pisze:czasy komputerów 286, 386 i 486 działających po 15 lat MINĘŁY
Jak chcesz taki zobaczyć to zapraszam, stoi w piwnicy: 486DX4, 16MB RAM, dysku 540 MB i karta graficzna 1 MB ;)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

; )
Katalog Sears, chyba październik 1992 r. ; )

Obrazek


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

U mnie w pracy Magazynierzy mają do tej pory dzialający pod Novellem 286 - więc mnie nie zagniecie :mrgreen:
Obecne komputery nie są tak trwałem jak dawniej - zresztą dotyczy to wszystkich urządzeń. Nawet Mercedesy potrafią rdzewieć p dwóch - trzech latach.

Jak pisałem - zobaczymy na Twój komputer i zobaczymy co się da zrobić.

Awatar użytkownika

menuelita
Obywatel
Posty: 25
Rejestracja: 23-11-2010, 13:06
Lokalizacja: nowa w tarnowie

Post autor: menuelita »

odświeżam temat,
pada mi podświetlenie matrycy w laptopie (asus).
do którego serwisu się udać?

ODPOWIEDZ