Internet w Zeto i router

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
namex
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 20-03-2010, 21:48

Internet w Zeto i router

Post autor: namex »

Korzysta ktoś może z internetu z Zeto przez router? Jakie macie wpisane DNSy? Bo u mnie cos nie chce działać. Mam laptopa i czasem jak wpadam do domu na chwilke to nie chce mi sie podlaczac kabli wiec kupiłem router bezprzewodowy ale nie moge sobie poradzic z jego konfiguracja. Wpinam do portu WAN kabelek ten od ZETO i ustawiam temu połączeniu takie parametry jak mialem wczesniej na kompie*IP, Brame, DNS, klonuje MAC) ale wciaz nie mam połaczenia z inernetem



Autor tematu
namex
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 20-03-2010, 21:48

Post autor: namex »

Goscinny pisze:TTL'a jeszcze podbij i będzie ok :)
A gdzie to sięrobi? Mam router TP-LINK wr740n i chyba nie mam takiej funkcji. Czy to się da zrobić gdzieśz poziomu Windows'a?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

namex

Z poziomu Windowsa nie podbijesz TTL'a.


Autor tematu
namex
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 20-03-2010, 21:48

Post autor: namex »

halford pisze:namex

Z poziomu Windowsa nie podbijesz TTL'a.
A na routerze tez nie mam zadnej takiej opcji, więc trochę lipa :(


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Cóż - w tanich routerach często nie ma opcji ustawiania TTL. Pozostaje ci zakup takiego który ma tą opcję.
Sprawdź poprawność konfiguracji - nie wiem czy ZETO "kombinuje" coś z TTL'ami.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Kombinuje - niestety. Nie wiem dlaczego, skoro pieniędzy za kolejny komputer nie ma pewnie wielkich w skali miasta, a jak ktoś ma kilka kompów to jest duża szansa, że wie jak te "zabezpieczenia" obejść.


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

Czy ja dobrze rozumiem? Dostawcy ISP żądają dodatkowych pieniędzy za oficjalną możliwość podpięcia do neta większej ilości komputerów? :shock: :evil: :evil: . A kogo to obchodzi? Podpisuje z dostawcą umowę na dostarczanie sygnału o określonej prędkości a co ja z nim póżniej zrobię to moja sprawa. :evil: :evil:
Mogę dzielić nawet na 50 kompów, jesli będzie mnie zadowalać prędkość na każdym z nich...
Będziem życ

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

marecki 0701, no w umowie z ZETO tak kiedyś było - nie wiem jak teraz. Mogłeś podpiąć tylko jedno urządzenie, za każde następne jest dodatkowa opłata.
Ja rozumiem, że nie wolno dzielić sygnału na wiele mieszkań, ale ograniczenie do jednego kompa w mieszkaniu to anachronizm.


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

Ja nie chcę dawać sygnału na sąsiadów, ja potrzebuję rozdzielic sygnał na 2 lub 3 laptopy (osobiście nie lubie stacjonarnych, więc raczej posiadał nie będę) i żeby mi to bez kabla "hulało" ;) .
ŻEBY JASNE BYŁO: TO MA BYĆ W GRANICACH JEDNEGO MIESZKANIA! :P :D
Będziem życ


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Router z możliwościć "podbicia" TTL to koszt 130 zł - oczywiście model z WiFi. Kupujemy, podpinamy i działa. W skrajnym przypadku dzwonimy do ZETO i mówimy, że nam karta sieciowa padła i mamy nową - z nowym adresem MAC. Podajemy MAC routera i tyle.
Router powinien mieć zabezpieczenie sieci WiFi conajmniej WPA a najlepiej WPA2 - ale większość nawet najtańszych je ma. I zasadniczo tyle. :) Mamy internet bezprzewodowy, ktoś kto nie zna hasła do WiFi zabezpieczonego protokołem WPA2 nie podepnie się.


Autor tematu
namex
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 20-03-2010, 21:48

Post autor: namex »

Ravir pisze:...W skrajnym przypadku dzwonimy do ZETO i mówimy, że nam karta sieciowa padła i mamy nową - z nowym adresem MAC. Podajemy MAC routera i tyle.
Albo mpzna sklonowac MACa


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Można - tyle, że mi najczęściej się nie chce - wolę zadzwonić :mrgreen: To wpisywanie liter i cyfr jest takie uciążliwe :mrgreen:


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Ravir - jak jest funkcja klonowania to ona sama klonuje i nie trzeba nic wpisywać :P


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Gorzej jak karta na stole - a działać trzeba - jak jestem u znajomych/klientów to pytanie o MAC Adres wywołuje :shock:

ODPOWIEDZ