Multimedia kupiło MTK

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Maup - ANOMALIĄ? Pod jakim względem? Że mieliśmy sieci Ethernetowe a nie DSL czy po koncentryku? Dziwne mam znajomych w różnych miastach i WSZĘDZIE są sieci jak w Tarnowie - cala masa mniejszych i większych firm dostarczających internet po Ethernecie - od malych mających kilkudziesięciu klientów po takie jak byłe IS. Daleko nie trzeba szukać Krakowie masa znajomych jest dopięta po ethernecie własnie.

Owszem na tle innych krajów to jest anomalia - w USA i Europie dominował najpierw ISDN a później DSL (zarówno Asynchroniczny jak i synchroniczny) - ale to wynikało z tego, że była KONKURENCJA - w Polsce mieliśmy Telekomunę Polską, która miała takie stawki za internet że taniej wychodziło wykupić stałe łącze i podzielić na kilka - kilkanaście osób niż korzystać z ISDN czy DSL. W USA na przykład dostęp do netu via ISDN kosztował grosze a czasem był gratisem do abonamentu.
W Polsce dalej TANIEJ i SZYBCIEJ jest się dopiąć do lokalnej sieci Ethernet niż kupić net po DSL czyli Neozdradę TePsy czy Multimedii. Jedyną sensowną firmą jest UPC z ofertą Fiber Power 120 - kilka osób znajomych ją ma i faktycznie jest masakrycznie szybka. O Neozdradzie nie piszę do to NIEPOROZUMIENIE jest a nie internet. :mrgreen:
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Ravir skarbie - jeżeli mówimy o Krakowie, daję Ci zadanie - blok, obojętnie gdzie, proszę o przyłączenie do sieci z publicznym, routowalnym adresem IP. Przepływność jest tu akurat drugorzędna, ale powiedzmy 20Mbps symetrycznie.
do tego telefon na takich zasadach, jak w +IS czyli przyzwoite ceny połączeń, fajnie skonstruowane abonamenty i nielimitowane rozmowy w sieci.
o tv nie będę się wypowiadał bo się najzwyczajniej w świecie na tym nie znam - nie używam - ale może być jakakolwiek albo wcale.

Kraków się posprzedawał, rynek podzielony pomiędzy dwóch dużych operatorów i oni (a nie klient) dyktują warunki. Inna sprawa, że dla pospolitego oglądacza onetu, który nie ma żadnych lub prawie żadnych wymagań, te warunki są do przyjęcia a tacy właśnie abonenci utrzymują sieć.

Tarnów był anomalią nie ze względu na technikę ale na warunki korzystania z łączy - np. pokaż mi inne miasto, gdzie wszyscy abonenci kilku sporych operatorów mają nieprzycinany ruch między sobą (nieprzycinany - czyli ile karta sieciowa pozwoli tyle jedziesz) za +/- 55-60 zł brutto?

Czasy robienia sieci typu DSL+router + 500 mb skrętki - przeszły do sfery wspomnień kombatanckich, w tej chwili istotne są cena lub/i jakość łącza a dalej twierdzę, że w takiej sytuacji olbrzymie pole do popisu mają mali lokalni operatorzy...


...o ile zechcą skorzystać z tej szansy :)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

W Tarnowie kilka lat temu ludzie mieli 100 Mb w domach za śmieszną kasę. W tym samym czasie wspominany Kraków marzył o takich łączach... a nawet nadal marzy. Wystarczy przeglądnąć ofertę tamtych ISP.


Old Skull Tatto
Obywatel
Posty: 9
Rejestracja: 16-03-2010, 18:13
Lokalizacja: TARNÓW
Kontakt:

Post autor: Old Skull Tatto »

Tak dla odświeżenia tematu....własnie skonczyła mi się umowa 2 letnia z multimedią, przyszedł rachunek za czerwiec ( juz poza umową / promocją ) , internet TYLKO 230zł !!!!!!!!!!!!!!! Czy gdziekolwiek , jacykolwiek operatorzy mają takie stawki ???? !!!!
Wypowiedzenie z miesięcznym wyprzedzeniem, czyli za dwa miesiace korzystania z internetu kosztowac mnie będzie u tych DZIADÓW tylko 460zł !!!! To takie ostrzeżenie dla innych !!!!

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Old Skull Tatto pisze: przyszedł rachunek za czerwiec
ciekawe - myślałem, że będą gnębić tylko ludzi z umowami po przejętych firmach ale widzę, że i dla swoich nie mają litości. ciekawe, czy teraz zadzwoni telemarketing i zaproponują Ci uprzejmie skorygowanie tych opłat w zamian za podpisanie kolejnej umowy
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Do mnie zadzwonili dzisiaj z ofertą przygotowaną specjalnie dla mnie. Zapytałem czy ta oferta przewiduje obniżenie rachunków jakie płace, bo jeżeli tak to chętnie wysłucham, jeżeli nie to jej podziękuje. Pani grzecznie podziękowała i zakończyliśmy rozmowę :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Przypomina mi to sytuację, jak dawno temu uruchamiałem sobie telefon w Śp. Internet Solutions i rezygnowałem z TP - oczywiście zaczęły dzwonić rozmaite panie i nudzić, czemu tak i że a może jednak. Odpuściły dopiero jak jednej z nich przeczytałem cennik +IS i spytałem czy może zaproponować coś przynajmniej zbliżonego, z tym że takich cyrków z umowami jak się OldSkullTattoo przydarzył to TP chyba nawet w swoich najlepszych latach nie odstawiała.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Old Skull Tatto
Obywatel
Posty: 9
Rejestracja: 16-03-2010, 18:13
Lokalizacja: TARNÓW
Kontakt:

Post autor: Old Skull Tatto »

Ja niestety muszę opłacic jeszcze czerwiec i lipiec, jutro idę z pismem wypowiedzenia, ale za te dwa miesiące, za wszystko, czyli net + TV + Telefon TYLKO 730zł !!!! ( ok 367zł miesiąc ).Załamka nerwowa.... :cry: Teraz żałuje ze nie rozwiązalismy umowy po tym jak miesiąc nie mielismy od nich TV...


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Old Skull - ale to jakiś pakiet? Jak to się ma w przypadku osób, które mają umowę na czas nieokreślony (przejętą z IS na przykład)?


Old Skull Tatto
Obywatel
Posty: 9
Rejestracja: 16-03-2010, 18:13
Lokalizacja: TARNÓW
Kontakt:

Post autor: Old Skull Tatto »

maup pisze: ciekawe, czy teraz zadzwoni telemarketing i zaproponują Ci uprzejmie skorygowanie tych opłat w zamian za podpisanie kolejnej umowy
Nigdy z wżyciu, szukam innego operatora, może Zeto...sie zobaczy...


Old Skull Tatto
Obywatel
Posty: 9
Rejestracja: 16-03-2010, 18:13
Lokalizacja: TARNÓW
Kontakt:

Post autor: Old Skull Tatto »

Keleos pisze:Old Skull - ale to jakiś pakiet?


Tak, to był pakiet - net, tv, telefon, przez 2 lata umowy około 85zł za wszystko, po umowie prawie 300zł wiecej !
Keleos pisze:Jak to się ma w przypadku osób, które mają umowę na czas nieokreślony (przejętą z IS na przykład)?
Nie mam pojęcia, na innym lokalu mamy własnie przejęta z IS, ale jeszcze po starych cenach...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Old Skull Tatto pisze:Tak dla odświeżenia tematu....własnie skonczyła mi się umowa 2 letnia z multimedią, przyszedł rachunek za czerwiec ( juz poza umową / promocją ) , internet TYLKO 230zł !!!!!!!!!!!!!!! Czy gdziekolwiek , jacykolwiek operatorzy mają takie stawki ???? !!!!
Wypowiedzenie z miesięcznym wyprzedzeniem, czyli za dwa miesiace korzystania z internetu kosztowac mnie będzie u tych DZIADÓW tylko 460zł !!!! To takie ostrzeżenie dla innych !!!!
Jak brałem internet w multimediach to instalatorzy mnie przed tym ostrzegali. Okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Jeżeli nie wypowiedziałaś przed tym terminem to dokładnie po 2 latach kończy się promocja i obowiązują stawki jakie mieli wówczas w cenniku czyli właśnie w okolicach 250 złotych za samego neta. Moim zdaniem głupota bo po czymś takim mają gwarancję, że klienta stracą. Dobrze, że o tym przypomniałaś, bo umowa kończy mi się za pół roku więc już teraz ją wypowiem. I tak lepsze promocje mają dla nowych klientów niż już dla tych "złapanych".
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Moim zdaniem głupota bo po czymś takim mają gwarancję, że klienta stracą.
Wykupując konkurencję stracą na rzecz kogo ? Operatorzy GSM odpadają bo ciężko to nazwać netem. W TP ludzie porezygnowali z linii więc też nie. Zeto ma ograniczoną ofertę terytorialnie.


Bastekxyz
Archont
Posty: 947
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Ale Wy mieliście neta i te całe pakiety z "czystych" MM i takie jaja teraz macie ?


patryk25
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 29-12-2009, 16:19
Lokalizacja: Pawęzów

Post autor: patryk25 »

Zamiast TVM będzie imav.tv

ODPOWIEDZ