IS sprzedane!

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

transfer
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 01-09-2010, 21:22

Post autor: transfer »

A teraz redukcja etatów?


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

transfer, pewnie tak bo przecież MM maja już swoją księgowość i biuro obsługi klienta.


yakhub
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 22-03-2010, 17:49

Post autor: yakhub »

Cóż - kończy się pewna epoka w rozwoju internetu... Mali i "elastyczni" operatorzy zostają wyparci przez wielkie molochy.

Jednocześnie oznacza to także tak naprawdę koniec konkurencji na tarnowskim rynku.

Słusznie ktoś pisał, że jeszcze się z przeprosimy z TPSA - jeżeli porównamy standardową ofertę MMP:
1MB/s - 44zł
2MB/s - 54zł
6MB/s - 74zł
http://www.multimedia.pl/internet_szczegoly

(a jak sądzicie - jaki sens może mieć konkurowanie z samym sobą?)

ze standardową ofertą na Neostradę:
http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358442/t ... 045487.gif
1MB/s - 54zł
2MB/s - 69zł
6MB/s - 99zł

to okazuje się, że różnica wcale nie jest aż taka porażająca...

Tak czy inaczej - internet w najbliższych latach, zamiast przyspieszać i tanieć, będzie zwalniał i drożał...


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Napewno nie tak szybko - przeniesienie wszystkiego, po za tym dodatkowy punkt obsługi może się przydać. Zwłaszcza jak zwiększą liczbę klientów i to znacznie. Osobiście obstawiam, że powstanie tam dodatkowy punkt.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

LordRuthwen pisze: Co do wykupu pozostałych firm, to nie wiem jak z TOI ale Zeto jest jak sama nazwa wskazuje spółką akcyjną, której akcji na rynku nie ma, w związku z czym nie ma ich jak wykupić, bo wszystkie swoich właścicieli mają.
Żaden problem zapukać do drzwi aktualnych właścicieli i zaproponować jakąś godziwą cenę za ich akcje - niedawno w ten sposób właściciela zmienił Poldim, ich akcje również nie były notowane na giełdzie. Wykup spółki akcyjnej nie notowanej na GPW jest jeszcze łatwiejszy niż notowanej.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Roberto tutaj masz rację ale większościowym udziałowcem ZETO jest Canpack. Od nich raczej ciężko będzie wykupić.


wojtek456
Obywatel
Posty: 94
Rejestracja: 05-06-2010, 13:26

Post autor: wojtek456 »

To kto teraz będzie operatorem telefonii voip?
Szkoda stracić tańsze połączenia.
Ja na swojej ulicy mam tylko rwd dostawce i wgre wchodzi tp telefonu.


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

Firma Multimedia Polska kupiła tarnowski Internet Solutions i nie wyklucza kupna spółki Aster. - Rynek telewizji kablowych musi się konsolidować - przekonują władze operatora

Multimedia Polska to jeden z największych operatorów kablowych w Polsce. Jego przychody w pierwszym półroczu tego roku wyniosły 278,6 mln zł, co oznacza, że w stosunku do pierwszych sześciu miesięcy 2009 r. wzrosły o 9 proc. Zysk netto wzrósł w tym czasie o 43 proc. do poziomu 37,3 mln zł. Zdaniem Andrzeja Rogowskiego, prezesa Multimedia Polska, ten trend powinien się utrzymać. - Liczymy, że ożywienie na rynku i dobre wyniki polskiej gospodarki przełożą się na przyspieszenie wzrostu przychodów. Naszym atutem jest też pełen pakiet usług: telewizja, internet i telefon - dodaje.

Rogowskiego nie opuszczał wczoraj dobry humor - spółka sfinalizowała we wtorek wieczorem przejęcie tarnowskiej spółki Internet Solutions. Negocjacje trwały ponad dwa lata.

- To najwyższy czas, by konsolidować rynek operatorów kablowych - uważa Rogowski. Nie ukrywa, że Multimedia chcą brać w tej konsolidacji aktywny udział. - Chcemy budować silną pozycję na tych rynkach, gdzie już jesteśmy, dlatego nie wykluczamy dalszych przejęć w Tarnowie - podkreśla.

W sferze zainteresowań operatora są też większe spółki. Czy Multimedia mogłyby przejąć wystawioną na sprzedaż spółkę Aster? - Myślimy o tego typu transakcjach - ucina prezes. Ale dodaje: - Przejęcie Astera, niezależnie od tego, kto tego dokona, będzie jednym z najważniejszych kroków do konsolidacji rynku.


Więcej... http://wyborcza.pl

najbardziej podoba mi się zdanie

Chcemy budować silną pozycję na tych rynkach, gdzie już jesteśmy, dlatego nie wykluczamy dalszych przejęć w Tarnowie - podkreśla.

ło matuś wkrótce konkurować bedą tylko z TP SA :shock:
fakt mam od nich usługi i nie mogę narzekać ale jak bedą sami to pewnie nie po to aby obniżać cenę


wojtek456
Obywatel
Posty: 94
Rejestracja: 05-06-2010, 13:26

Post autor: wojtek456 »

To już pewne że internet solutions nie będzie operatorem telefonii voip i od kiedy?
Czy nadal będzie telefonia ?tylko pod marką multimedia


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

wojtek

Pewnie nie będzie na dłuższą metę... Nie znam się na prawie za dobrze i nie znam treści umów z IS ale pewnie po wygaśnięciu obecnych nowe już będą tylko na zasadach z MM.

Wielka szkoda, że IS się sprzedało. Pozostaje mieć nadzieję, że Zeto teraz gdy IS już w zasadzie nie ma wejdzie na te osiedla, na których dotychczas ich nie było. Choć to pewnie tak szybko nie nastąpi zważywszy, że na ogromne koszty jak mnóstwo papierkowej roboty w celu uzyskania zgodny na wykonanie instalacji do i w blokach.

Na tym wszystkim to chyba najbardziej skorzysta TP. Cena 20 Mb u nich to aktualnie 109 zł. Łącze dzielić można do woli więc żaden problem podzielić na dwa mieszkania, 10 Mb to jednak nadal sporo. Z drugiej strony ludzie przyzwyczajeni do setki w IS będą na pewno narzekać. A co do samej jakość łączy TP to moja opinia jest taka, że jak w danej lokalizacji centrala pozwala na szybkość 20 Mb to ta szybkość jest zawsze. Trzeba tylko zainwestować w jakiś router z prawdziwego zdarzenia, a nie badziewie Sagema.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

halford pisze:Roberto tutaj masz rację ale większościowym udziałowcem ZETO jest Canpack. Od nich raczej ciężko będzie wykupić.
Aż sobie z ciekawości pogrzebałem bo na stronie Zeto nie doszukałem się struktury udziałowców. Z tego co znalazłem wynika, że Canpack kontroluje nasze tarnowskie Zeto poprzez spółkę zależną w grupie, tj. PolAmPack która jednak ma w Zeto poniżej połowy akcji (49,12%) czyli pozostaje kwestia czy do zmian w organach nadzorczych wystarczy zwykła większość.

Ale myślę, że jeśli MM faktycznie nie wyklucza dalszych przejęć w Tarnowie to z pozostałych istotnych graczy mających infrastrukturę zabiorą się raczej za naszą kablówkę niż Zeto. Przejęcie Zeto to już byłby prawdziwy koniec świata, jestem u nich od 8 lat i jak na początku różnie to bywało tak teraz nie wyobrażam sobie lepszego netu. Za to kablówka przez 15 lat pozostała na etapie garażowej półamatorskiej manufakturki ale miasto okablowane mają więc idealny kąsek na przejęcie.


transfer
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 01-09-2010, 21:22

Post autor: transfer »

Roberto pisze:
halford pisze:Roberto tutaj masz rację ale większościowym udziałowcem ZETO jest Canpack. Od nich raczej ciężko będzie wykupić.
Aż sobie z ciekawości pogrzebałem bo na stronie Zeto nie doszukałem się struktury udziałowców. Z tego co znalazłem wynika, że Canpack kontroluje nasze tarnowskie Zeto poprzez spółkę zależną w grupie, tj. PolAmPack która jednak ma w Zeto poniżej połowy akcji (49,12%) czyli pozostaje kwestia czy do zmian w organach nadzorczych wystarczy zwykła większość.

Ale myślę, że jeśli MM faktycznie nie wyklucza dalszych przejęć w Tarnowie to z pozostałych istotnych graczy mających infrastrukturę zabiorą się raczej za naszą kablówkę niż Zeto. Przejęcie Zeto to już byłby prawdziwy koniec świata, jestem u nich od 8 lat i jak na początku różnie to bywało tak teraz nie wyobrażam sobie lepszego netu. Za to kablówka przez 15 lat pozostała na etapie garażowej półamatorskiej manufakturki ale miasto okablowane mają więc idealny kąsek na przejęcie.
MM będą rozwijać tarnowski rynek i wkrótce pojawią się łacza 20 mb+ a to już nawet dla św.pamięci IS praktycznie żadko możliwe. Jeśli chodzi o żeto to jest tylko na małej ilości bloków bo miała kiedyś układ z IS że niewchodzą na te same bloki pczywiście to też sie zmieniło pozatym telewizja IPTV z zeto kto ma wie że szału niema a internet przezto niechodzi rewelacyjnie.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Szybki Internet = szybki dostęp do słowników ortograficznych oraz porad językowych. Jestem za!


wojtek456
Obywatel
Posty: 94
Rejestracja: 05-06-2010, 13:26

Post autor: wojtek456 »

Ciekawe czy multimedia przejmie pozostałych dostawców ;)
Pozostaje internet satelitarny lub mobilny. :->

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

transfer pisze:MM będą rozwijać tarnowski rynek i wkrótce pojawią się łącza 20 mb+
Na świat? wiemy, że jesteś tutaj naganiaczem MM, ale my wiemy, że to 20+ to jest marketingowy bełkot.
Po drugie - TV z ZETO chodzi bardzo ładnie, transfery też są takie, że użytkownicy MM nie wierzą, że można osiągać takie prędkości.
Wg ciebie internet chodzi słabo przez IPTV - nie kompromituj się, proszę.
ps: skoro MM jest takie super i kul, to dlaczego sam nie korzystasz z ich usług? :)

ODPOWIEDZ