World of Tanks

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

o widzisz. to teraz sie pogra :)
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Wtrącę jeszcze swoje trzy grosze.
Masz dwa rodzaje doświadczenia.

Doświadczenie danego pojazdu (obok przycisku badaj) możesz je wydać tylko na rozwijanie modułów tego pojazdu oraz odkrycie następnego. Jest ono naliczane osobno dla każdego pojazdu. Mając w garażu 5 czołgów każdy będzie miał swoje doświadczenie. Dlatego też jednoczesne robienie dwóch lub nawet trzech drzewek ma sens - nie musisz czekać aż Ci czołg do garażu po bitwie wróci :P

Wolne doświadczenie - obok przycisku "wymień doświadczenie". Jest ono wspólne dla wszystkich pojazdów i możesz je wydać na co chcesz w dowolnym pojeździe. Zazwyczaj wydaje się je na odkrycie podstawowych modułów w nowo zakupionym pojeździe - gra takim czołgiem prosto z garażu na podstawowych modułach często jest koszmarem. To doświadczenie stanowi 5%
normalnego doświadczenia. Czyli jak np w bitwie zdobędziesz KW 1000 doświadczenia to otrzymasz 1000 dla KW i dodatkowo 50 doświadczenia wolnego.

Jeżeli na jakimś pojeździe zostało Ci doświadczenie którego nie wykorzystałeś możesz zamienić je na wolne doświadczenie - niestety wyłącznie za złoto.

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

Obrazek

Moje rekordowe statystyki :D

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

defe - zgadza sie, tak właśnie robie, wsiadłem w ruskie nieszczyciele, ale już widze że mnie drazni nieobrotowa wieżyczka, choć pewnie to wymaga innego podejścia do tematu wojowania.
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Tak, najlepiej trzymaj się kawałek za czołgami i napier... do przodu :)
Obrotowe wieże w niszczycielach mają tylko amerykańce.
Moim celem jest właśnie ruski niszczyciel Obiekt 704. Mam już zbadane ISU, więc już niedaleko :)
Widziałem kiedyś jak dwóch ogarniętych graczy właśnie w obiektach pojechało samych, w kierunku innym niż cała reszta, no cóż, dla 2/3 składu przeciwnej drużyny, które na nich trafiło nie było to zbyt dobre :)
W zasadzie co strzał ktoś padał.

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

Dawno nie zaglądałem na forum zobaczywszy temat o czołgach po prostu nie mogłem się powstrzymać żeby cos napisać :)

Czym grać ?
Ponieważ to ruska gra ruskie czołgi są najlepsze, po prostu. Zestawiając odpowiednie czołgi razem zawsze rusek wygrywa walcząc twarzą w twarz.

Np. kw-3 6 tier obecnie bez problemu pokonuje pantere tier 7 bo. Pantera bez najlepszego działa ma problem żeby przebić kw-3 a kw-3 ogarnięty rozwala pantere na 3 strzały.
I tak jest z każdym ruskim czołgiem powyżej KW czyli 5 tier

Trzeba się solidnie napracować aby znaleźć miejsca w które należy strzelać aby uszkodzić ruska. Co ciekawe standardowe porady tył i boki nie zawsze są właściwe.

TD ( niszczyciele czołgów ) sa bardzo efektywne w walce z porównywalnymi tierami jeżeli natomiast włączysz z czołgiem o 2 tiery wyżej to przegrałeś chyba że dostaje od ciebie od tyłu

Arty : dla mnie największy fun z grania ale (nie gram bo za dużo t50 przedziera się przez obronę i nie jest fun :)) arty jest skuteczna dopiero z rigami i załogą na 100 % wtedy to można jako td jeździć i rozwalać wszystko poniżej 6 tieru na hita :)

Medy maja w grze trochę inna role niż faktycznie miały. W walkach klanów działasz jako spoter najczęściej fituje się wtedy siatkę i pierwsze co się szkoli to camo.

W graniu solo medy musza się chować i starać dostać na tyły nie dlatego że są skuteczne ale dlatego ze w większości potyczek nie możesz liczyć na wsparcie drużyny

W małym plutonie dobrze jest mieć 2 medy i heavy: medy osłaniają kolesia który wszystko zabija najczęściej żądając 1/3 dmg ofierze
i a pro po drużyny za czasów beta testów ( a co, pochwale się ile w to gram :) ) walki miały więcej składu i ładu ludzie ogarniali strategie i słabości czołgów.

Teraz ponieważ w zasadzie do 7/8 tieru grac można za darmo, mamy do czynienia głównie z 2 rodzajami ludzi:

Kamperzy - wiadomo nigdzie się z bazy nie rusza bo się albo boja albo myślą że ich MS-1 jest najlepszym obrońca bazy
I NOOBY !!!!! - oni w ogóle nie myślą robią co bądź strzelają na ślep uciekają w czasie rusha osłaniają własny tyłek zamiast innych a najgorzej jak lecą solo na wroga co to ja nie jestem mam is- 7 solo tankuje wszystkich. Efekt jest taki że drużyna przegrywa bo nie ma kto ubić e-100 z drużyny przeciwnika bo nasz najlepszy czołg zgiął ostrzelany przez wszystkich po drugiej stronie.

Niestety gra straciła dużo z dobrej rozrywki dla solo gracza po jej wprowadzeniu oficjalnym jak również po wprowadzeniu "typa" i dość specyficznego balansowania gdzie małe czołgi są pożywka dla expa dużych

Na koniec parę dobrych czołgów imo :

Easy8 - M4A3E8 Sherman ( dobry do zarabiania kasy małe koszty utrzymania, szybki najlepiej walczyc z boku lub z tyłu ale uwaga na arty, ma cie na hita )

M4A3E2 to samo co wyżej trochę wolniejszy ale twardszy od przodu

M26 Pershing ( obowiązkowo rigi i załoga z min 3 umiejętnościami ) dobry czołg do wszystkiego jak go ogarniecie

Ruskie medy od t-34-85 do końca szybkie małe z dużym działem i mnóstwo hp

VK 3001 (P)
Panther - oba dość dobrze radzą sobie z heavy’kami ale trzeba je mieć na maxa zrobione działa nie na dmg ale na penetracje.

Rskie heavy wszystkie – ale koszt amonicie jest kosmiczny

Tygrys P, tygrys 2

T29 mięsisty już nie "krwawią mu uszy"

Powyżej 7/8 tieru wszystko się nadaje do zabawy różne są tylko koszty utrzymania

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Phoenix pisze: co, pochwale się ile w to gram :)
I nie znudziło ci się jeszcze? Gram mało, nieregularnie i czasami mam już tego dość, ileż można strzelać? :D
Ta gra jest dla mnie tylko odmuzdżaczem (nie mam pojęcia jak się to pisze), w trybie bitew losowych jest nudna, przewidywalna i nie trzeba myśleć.
W tryb kampanii jeszcze nie wlazłem, bo gram za mało regularnie (w sumie w tym celu cisnąłem tak na KW-3).
Phoenix pisze:Np. kw-3 6 tier obecnie bez problemu pokonuje pantere tier 7 bo. Pantera bez najlepszego działa ma problem żeby przebić kw-3 a kw-3 ogarnięty rozwala pantere na 3 strzały.
I tak jest z każdym ruskim czołgiem powyżej KW czyli 5 tier
Zgadzam się w zupełności.
Phoenix pisze:TD ( niszczyciele czołgów ) sa bardzo efektywne w walce z porównywalnymi tierami jeżeli natomiast włączysz z czołgiem o 2 tiery wyżej to przegrałeś chyba że dostaje od ciebie od tyłu
Niee, TD są miodne, jak się dobrze ustawisz i dobrze celujesz to przebijesz nawet i 3 tiery wyżej :) A jeszcze jak masz armatę wielkokalibrową i pociski odłamkowo-burzące to już nie musisz się niczym martwić, w co trafisz to uszkodzisz (sprawdzane na SU-152), tylko, że najpierw trzeba trafić :D
Phoenix pisze:Kamperzy - wiadomo nigdzie się z bazy nie rusza bo się albo boja albo myślą że ich MS-1 jest najlepszym obrońca bazy
:)
Najgorsi są ci w ciężkich czołgach, często w ramach "mobilizacji", zrywam im gąsienice, co mi tam. :evil:
Phoenix pisze:I NOOBY !!!!! - oni w ogóle nie myślą robią co bądź strzelają na ślep uciekają w czasie rusha osłaniają własny tyłek zamiast innych a najgorzej jak lecą solo na wroga co to ja nie jestem mam is- 7 solo tankuje wszystkich. Efekt jest taki że drużyna przegrywa bo nie ma kto ubić e-100 z drużyny przeciwnika bo nasz najlepszy czołg zgiął ostrzelany przez wszystkich po drugiej stronie.
Mój wcześniejszy post, rozwaliłem IS-7 za pomocą KW-3, gość był totalną niemotą bo jeździłem sobie dookoła jak chciałem.
Phoenix pisze:Arty : dla mnie największy fun z grania ale (nie gram bo za dużo t50 przedziera się przez obronę i nie jest fun :) ) arty jest skuteczna dopiero z rigami i załogą na 100 % wtedy to można jako td jeździć i rozwalać wszystko poniżej 6 tieru na hita :)
Póki nie było można wyśledzić po torze lotu pocisku artylerii to lepiej mi się grało :)
Teraz tylko zbieram na działo 203 mm do mojej śmieciarki, widziałem na becie jak ładnie ciągnie :)
P.S. Ostatnio w ramach odstresowania też zrobiłem sobie wku..ący czołg: - T-50 :D
Fajne to :)

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

dlatego najlepiej była by ekpia stała do gry. ostatnio miałem akcję - zostało nas 3 na dwóch - efekt : każdy solo pod flagę śmiga - dostali po dupie i rip.
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Od tego masz kompanie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Phoenix pisze: Czym grać ?
Ponieważ to ruska gra ruskie czołgi są najlepsze, po prostu. Zestawiając odpowiednie czołgi razem zawsze rusek wygrywa walcząc twarzą w twarz.
Czy ja wiem? Pantera 2 spokojnie pokona T-44. IS-4 obecnie raczej przegra z E-75 czy nawet VK4502B. IS7 nie ma większych szans z T110. IS3 dostanie bęcki od T 34. Oczywiście Ruscy mają sporo czołgów bardzo dobrych które nie mają konkurentów na swoich tierach (kw,kw3, IS) ale balans moim zdaniem jest raczej zachowany. Po prostu każda nacja wymaga odmiennego podejścia.


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Od dziś do piątku bogaty special. Jest w czym wybierać. Czołgi ciężkie, medy, TD i artyleria. Czekałem na Tygrysa za pół ceny i się doczekałem :)

http://world-of-tanks.eu/aktualnosci/-5 ... c-special/

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Ja sobie S-51 sprawiłem korzystając z promocji. Jak na razie koszmar :D
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

nie mogę wbić w zadne kampanie.. po dołączeniu, czekam czekam i kicha.
za cienki poziom mam? czy pech?
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Musisz zostać zaakceptowany przez zakładającego, napisz do Citric, on w tym siedzi lepiej.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

defekator pisze:Ja sobie S-51 sprawiłem korzystając z promocji. Jak na razie koszmar :D
Minęło już trochę czasu i pewnie udało Ci się dobić do 203mm ? Bo też kupiłem w promocji S51 i czas do zakupu 203mm to była droga przez mękę.
Od czasu kiedy mam założoną 203mm to zupełnie inna zabawka :) Skasowanie 1 strzałem T32 lub Typka59 czy innej 8tierowej zabawki to całkiem ciekawe doświadczenie :)
Im Lazy and I like it

ODPOWIEDZ