IS sprzedane!

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Moment, ja na Strusinie mam MM, umowę podpisywałem już po sprzedaniu ZICOMu i internet mam zicomowski. Myślę, że MM póki co zrobi to samo z IS. Infrastruktura zostanie, prędkości też, tylko rachunki będziemy płacić na inne konto.

Pozdrawiam
29500ml B Rh+... A Ty?


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

LordRuthwen pisze:
Goscinny pisze:LordRuthwen, parę(naście) baniek w kieszeni? Ciekaw jestem co na to ZETO.
Wolałbym stały dochód w wysokości kilkudziesięciu tys. miesięcznie (już po opłacie wszystkiego) - policz sobie (wg informacji podawanych na stronach internetowych) 8000 x ~50 zł = 40 tys zł z samego Internetu do klientów indywidualnych, do tego pewnie minimum 20 z udostępniania łącza firmom mniejszym (RWD, Manpol, Infonet, Voltronik - oni kiedyś brały sygnał od IS i chyba nadal to robią), telefonia - około 20-30 tys miesięcznie wpływu, no i telewizja na koniec to około 10 tys. zł.
Razem: około 90 tys. zł miesięcznie - wynagrodzenie dla pracowników - opłaty - czynsz itd itp, podejrzewam, że zostaje ze 30-40 tys na biedę.
kiepsko liczysz
8000x50 zł to 400 tys
do tego telefonia i telewizja pewnie jeszcze z 200 tys
tyle, że to przed podatkiem, opłatą za łącza, leasing sprzętu, samochodów itp, opłatą za programy, pensją pracowników i kto tam ich jeszcze wie
pewnie zostaje z tego ze 150 tys. miesięcznie
tylko małe ale.
Aby się rozwijać potrzebne były kredyty na rozbudowę sieci.
Pewnie po odliczeniu wszystkiego zostałoby z 30 tysiaków, które można by wypłacać jako pensja właścicielowi.
Niby dużo, ale zawsze jest ale

Załóżmy, że dostał ostrożnie licząc drugie tyle co Zicom wg informacji z ESPI Zicom poszło za 6 mln to za IS minimun x 2.
po odliczeniu podatku zostaje 10 mln / 30 tys = 27 lat.
Kuszące prawda dostać 27 letnie wynagrodzenie ?
Teraz wkładamy do banku 10 mln powiedzmy na 5 %
i mamy rocznie 0,5 mln pensji tylko z procentu
Do tego mamy ogromny kapitał w banku i możemy zacząć zupełnie nową działalność
bez centa kredytu

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Goscinny pisze:to teraz poczekamy aż kupią ZETO i TOI i będziemy mieli taki sam gówniany dostęp jak w innych miastach.
Jeszcze się z tepsą przeprosimy :)
Nieee, błagam. :roll: :-/
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

[*]

Wpisujcie miasta!

A tak na serio to ja wciąż widuję samochody (samochód?) Zicomu... tak więc cośtam z firmy zostało. Oby z IS zostały transfery, bo jak nie to kaplica...

Pytanie od razu: jeśli mam umowę jeszcze na ponad rok (pakiet 24), to czy po zmianie właściciela mogę bez konsekwencji zrezygnować? Czy zmiana właściciela nie ma wpływu na umowę?

P.S. Na Agorę zaglądają politycy, handlarze, harcerze, katole... ale przedstawicieli 'tarnowskiego Internetu' nie widziałem : D


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

angelo pisze:Myślę, że MM póki co zrobi to samo z IS. Infrastruktura zostanie, prędkości też, tylko rachunki będziemy płacić na inne konto.
Miejmy nadzieję, że będzie jak mówisz. Przyzwyczailiśmy się do jakości, przykro będzie gdy to się zmieni. W maju podpisałem nową, korzystniejszą umowę na dwa lata, ciekawe czy MM zapewni mi kontynuację na ustalonych warunkach?


Autor tematu
ISfan
Metoikos
Posty: 4
Rejestracja: 01-09-2010, 14:14

Post autor: ISfan »

Przeprosimy to się chyba z kablówką, ponoć u mnie na bloku mają światłowód ale nikt ich nie ma ze sąsiadów to nie wiem jak to chodzi...kumpel na rolniczej nie narzeka a płaci coś koło 30 zeta.


fiber
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 10-10-2009, 02:36

Post autor: fiber »

No ładnie.
Już dzisiaj całą noc praktycznie nie działały dns-y w IS. Aż strach pomyśleć co będzie dalej...
Ja pier....

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

mefisto101, faktycznie pomyliłem się o zero - a takie niby nic :P
Boruta, jak już pisałem, małżonka miała łącze Zicomowskie w firmie, działało dobrze, aż pewnego dnia po prostu przestało chodzić dobrze, transfery spadły, pingi wzrosły... na szczęście było tam też TOI.
Co do wykupu pozostałych firm, to nie wiem jak z TOI ale Zeto jest jak sama nazwa wskazuje spółką akcyjną, której akcji na rynku nie ma, w związku z czym nie ma ich jak wykupić, bo wszystkie swoich właścicieli mają.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

ISfan pisze:Przeprosimy to się chyba z kablówką, ponoć u mnie na bloku mają światłowód ale nikt ich nie ma ze sąsiadów to nie wiem jak to chodzi...kumpel na rolniczej nie narzeka a płaci coś koło 30 zeta.
Od ponad roku mam do czynienia z netem od MTK i powiem Wam ze jest coraz lepiej (tzn coraz rzadziej go nie ma, teraz już naprawdę sporadycznie są z nim jakieś problemy)


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

>>> to teraz poczekamy aż kupią ZETO i TOI i będziemy mieli taki sam gówniany dostęp jak w innych miastach. >>>

Coz... nie wszystko (wszyscy?) jest na sprzedaz ;)


transfer
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 01-09-2010, 21:22

Post autor: transfer »

Goscinny pisze:LordRuthwen, parę(naście) baniek w kieszeni? Ciekaw jestem co na to ZETO.
Firma rozkręcona i warta majątek a teraz z dnia na dzień traciła klientów bo jakość spadła, niepotrzebna inwestycja w IPTV. Zrobił najlepszy interes swojego życia.


transfer
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 01-09-2010, 21:22

Post autor: transfer »

Goscinny pisze:LordRuthwen, parę(naście) baniek w kieszeni? Ciekaw jestem co na to ZETO.


transfer
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 01-09-2010, 21:22

Post autor: transfer »

Zrobił najlepszy interes życia. Firma u szczytu możliwości i wartości ceny a teraz samobójcza proba z IPTV. i codziennie ubywa klientów z powodu zbyt wysokich cen jak na Tarnówek

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ponoć pracownicy IS dowiedzieli się też dzisiaj o tym przejęciu.


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

Goscinny, a kiedy mieli się dowiedzieć? Nie liczyłam na to, że zostali poinformowani wcześniej tam zawsze było tak, że się trzeba było domyślać co się dzieje.

ODPOWIEDZ