zeto a torrent

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Alien a wiesz jak działa torrent w ogóle?
Bo skoro tylko ściągałeś to pewnie nie wiesz.


Daram
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 14-06-2011, 21:20

Post autor: Daram »

Trochę odkopię temat.
Jakieś dwa lata temu do mnie Zeto też zadzwoniło gdy pobierałem z torrentów jakąś grę i powiedzieli żeby przerwać bo udostepniam.
Przez ten czas przerzuciłem się na linki to takich serwerów jak fileserve,rapidshare,megaupload itd. I przez ten czas pobrałem dość dużo rzeczy i nie było problemów, dzisiaj jak pobierałem grę to zadzwoniło do mnie Zeto ale nie zdążyłem odebrać bo jak byłem przy telefonie to się rozłączyli. Powiem do tego jeszcze, że dość szybko to zrobili, 15 minut po rozpoczęciu pobierania.
Ciekaw jestem dlaczego nagle dzisiaj zadzwonili a przez ten okres była cisza, rozumiem, że jak udostępniałem to co innego.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

A skąd wiesz, że dzwonili z tego powodu skoro nie zdążyłeś odebrać;)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

To na pewno FBI było, a nie ZETO.


Daram
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 14-06-2011, 21:20

Post autor: Daram »

Przez kilka lat jeśli dobrze pamiętam to nigdy do mnie nie dzwonili :P

FBI odpada, numer to 6966666

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

No proszę, a za złe parkowanie na tym forum linczują :D
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

skad wiesz ze o to ?
Mogles oddzwonic ;p
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Daram, Zeto samo w sobie, jak i każdy inny normalny provider nie interesuje się tym co robisz, póki to nie jest na ich szkodę ( :P ), ale jak przychodzi zgłoszenie, że ktoś coś robi, to obowiązkiem ISP jest powiadomienie tego kogoś, że to co robi jest be, niedobre, złe i tak dalej, a jak przestanie to będzie cacy.
Adres IP, z którego korzystasz nie jest Twoją własnością lecz ISP, więc zgłoszenie idzie do nich.
Pamiętaj, że w naszym kraju ściągać wolno, nie wolno udostępniać.


BLAST
Obywatel
Posty: 79
Rejestracja: 27-03-2010, 13:50
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BLAST »

LordRuthwen pisze: Pamiętaj, że w naszym kraju ściągać wolno, nie wolno udostępniać.
Ale należy również pamiętać, że nie dotyczy to wszystkiego co ściągamy. Filmy i muzyka owszem ale programy komputerowe, w tym także gry, już nie. To tak żeby ktoś nie był zaskoczony kiedyś.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

obowiązkiem ISP jest powiadomienie tego kogoś
Jeśli już to obowiązkiem ISP jest przestrzeganie prawa. Powiadamianie kogoś jest tylko przejawem dobrej woli i dbaniem o swoje interesy. Równie dobrze można rozwiązać umowę (na czym ISP nie specjalnie zależy) lub zgłosić sprawę na Policję.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

halford, ale ISP nie ma możliwości zgłosić ściągania np. piosenek na policję, bo to nie jest przestepstwo ścigane z urzędu, tylko na wniosek.
Po drugie - już widzę, jak ISP śledzi twoje pakiety i sprawdza, co robisz w sieci - zdaje się, że nawet tego mu nie wolno robić.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

czy wyście się biuletynów microsoftu za dużo naczytali??
ISP odpowiada za transfer danych i nic go nie obchodzą treści, chyba że dostanie nakaz.
Co do torrentów - często ludki, które backupują cały internet łapią przy okazji wszelakiej maści złośliwe programiki, które zamulają sieć - stąd czasem zainteresowanie providera jak jeden pacjent generuje tyle ruchu co duża wieś i trzeba go powiadomić, że np. po raz siedemnasty złapał Confickera i niniejszym dostał bana. Tyle. A od stosowania prawa karnego i praw majątkowych są zupełnie inne instytucje.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

halford, ale ISP nie ma możliwości zgłosić ściągania np. piosenek na policję, bo to nie jest przestepstwo ścigane z urzędu, tylko na wniosek.
I taki wniosek ISP może wystosować ponieważ z jego adresu jest popełniane przestępstwo. Oczywiście to jest tylko teoria bo kto przy zdrowych zmysłach będzie pozbywał się klientów.
Po drugie - już widzę, jak ISP śledzi twoje pakiety i sprawdza, co robisz w sieci - zdaje się, że nawet tego mu nie wolno robić.
Wolno, a nawet trzeba zbierać logi z 2 lat wstecz. Oczywiście nie wszystkie pakiety, a jakieś tam konkretne dane (bodajże adresy IP odwiedzanych stron). Przy czym zbierać a przeglądać to dwie różne sprawy.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

halford pisze:I taki wniosek ISP może wystosować ponieważ z jego adresu jest popełniane przestępstwo.
niekoniecznie, bo to jest ścigane na wniosek poszkodowanego, a ISP nie jest w tym momencie poszkodowanym.
halford pisze:olno, a nawet trzeba zbierać logi z 2 lat wstecz. Oczywiście nie wszystkie pakiety, a jakieś tam konkretne dane (bodajże adresy IP odwiedzanych stron)
Polecam poczytać: http://prawo.vagla.pl/node/9438 i powiązane (zwłaszcza "retencja danych"). Strach w Polsce na onet wchodzić.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

niekoniecznie, bo to jest ścigane na wniosek poszkodowanego, a ISP nie jest w tym momencie poszkodowanym.
ISP może być poszkodowane ponieważ konkretny adres IP może zostać zablokowany.

ODPOWIEDZ