[problem] błąd #1142 bazy MySQL - nietypowe zachowanie

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

[problem] b³ąd #1142 bazy MySQL - nietypowe zachowanie

Post autor: Keleos »

Mam nietypowy problem z bazą danych.

Przy próbie zarówno połączenia się ze stroną jak i dodania w panelu phpmyadmin nowych tabel dostaję błąd:

"#1142 - CREATE command denied to user '//user//' for table 'jos_session' - check your database quota"

Normalnie, jest to błąd związany z pojemnością bazy - no więc szybki kontakt z administratorem serwera. Faktycznie, przekroczyłem zakładane 50MB... więc administrator zwiększył do 200MB.
Dla pewności usunąłem też tabelę jos_sessions (tak, Joomla!) i chciałem utworzyć ją na nowo - problem jednak pozostał ten sam.

Administrator serwera osobiście wklepywał zapytanie sql na utworzenie nowej tabeli - dostaje ten sam komunikat (zalogował się na moje konto - administratora bazy).

Czy ktoś się spotkał z podobnym zachowaniem bazy? ; /


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Jedyne co mi przychodzi do głowy to uszkodzenie bazy. Próbowałeś użyć innodb_force_recovery ?
Jeśli to nie pomoże to obawiam się, że pozostał Ci tylko backup - bo baza może być nieodwracalnie uszkodzona.

Niemniej jednak SQL generalnie nie jest moją najmocniejszą stroną więc mogę się mylić
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

Masz napisane, że to problem dotyczący odmowy wykonania zapytania przez danego uzytkownika. Użytkownik nie ma możliwości wykonania polecenia CREATE.

sprawdź ustawienia w Joomli oraz te w phpMyAdminie czy gdzie ją (bazę) tam masz.


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Rowerzysta - tylko żebyśmy mieli jasność ; )

W tej bazie pracuję od kilku lat i nigdy tego problemu nie było - mogłem tworzyć, zmieniać, usuwać, importować... a teraz nagle nic.

Porobiłem kopie i bazy i plików. Administrator mi nawet do 300MB zwiększył pojemność dla pewności.

"sprawdź ustawienia w Joomli oraz te w phpMyAdminie czy gdzie ją (bazę) tam masz."
Ustawienia tzn. co? Ta baza działała bez zarzutu kilka lat (z przerwami na transfer na inny serwer [fizycznie] w lutym)

Ravir - a tę komendę to gdzie wpisać? Bo ja nie korzystam z żadnych konsol.. jedynie phpmyadmin.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

To w takim razie jak masz kontakt z adminem, to spróbujcie nadać chwilowo wszystkie uprawnienia do bazy:

Kod: Zaznacz cały

grant all privileges on nazwa_bazy.* to nazwa_uzytkownika@'localhost' identified by 'haslo_do_bazy';
Jeśli zadziała, to ewentualnie przywrócić z powrotem uprawnienia, takie jakie były na początku.
Jeśli natomiast jest dostęp do odczytu do tej bazy, to można by spróbować założyć nową i do niej skopiować wszystkie tabele, widoki, etc. i spróbować na niej popracować.


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ok przekażę administratorowi jutro. Od poniedziałku chyba idzie na urlop... oby się udało zdążyć ; )


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

I jeszcze odnośnie tego co pisał Ravir, innodb_force_recovery - jak nazwa wskazuje - odnosi się tylko do baz używających mechanizmu (silnika) składowania InnoDB, jeśli Ty Keleos używasz MyISAM, to użycie tej opcji nie wchodzi w grę.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Najprawdopodobniej chodzi o błąd w zarządzaniu quota. Znacznik przekroczenia quoty jest zapisany gdzieś w systemie i nawet jej powiększenie go nie resetuje.
Trzeba by: zrobić backup bazy i www, wywalić konto, założyć konto z większa quotą i przywrócić bazę.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Jakoś mi to z pryzwyczajenia umknęło - bo w MySQL 5.5 InnoDB to standard - że może to być inny silnik. :mrgreen:

Jeszcze jedno - znajomy, który siedzi wiecęj niż ja - powiedzieł, że dość często się zdaża, że po przekroczeniu Quoty - nastepuje reset uprawnień - i nawet po zwiększeniu rozmiaru Quoty nadal nie ma dostępu. Rada na to jest nadanie od nowa uprawinień.
9000 ml A Rh-


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Nie wiem jak wygląda panel zarządzania taką bazą w punktu widzenia administratora, ale wierzę, że sprawy uprawnień były sprawdzane.

Co do silnika to w bazie są 2 serwisy Joomla! - jeden na silniku MyISAM (stara strona, którą w wakacje przebudowuje) oraz drugi na silniku InnoDB (nowa, w trakcie tworzenia).

Póki co poprosiłem administratora o usunięcie i utworzenie konta na nowo. Pliki i bazy mam skopiowane, więc powinno zadziałać.

Z góry dzięki, ale tematu proszę jeszcze nie zamykać ; )

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

W jakiej firmie Keleos masz hosting?


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Dostaję miejsce na serwerze miejskim Tuchowa. To nie jest żadna kupna sprawa - serwer fizycznie się mieści w Tuchowie chyba.


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Poinformować zainteresowanych chciałem tylko, że... bazasię samoistnie naprawiła o.O

Administrator twierdzi, że nie ruszał (bo się urlopował), tymczasem po kilku dniach zresetowały (?) się prawa i mam pełen dostęp do wszystkiego i wszystko działa... dziwne to to.

ODPOWIEDZ