Naziemna telewizja cyfrowa w Tarnowie

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

dziala

konieczna byla antena pokojowa ze wzmacniaczem

tylko nie ma tvp1 i tvp2 ktos wie kiedy to bedzie ?

obraz bardzo dobry


matisk
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 10-11-2009, 23:33

Post autor: matisk »

programy tvp prawdopodobnie będą w połowie przyszłego roku.
jeśli ktoś potrzebuje pomocy w ustawieniu anteny lub tv można pisać pw.


Miłek
Prytan
Posty: 131
Rejestracja: 28-05-2011, 00:38
Lokalizacja: Piaskówka

Post autor: Miłek »

ClNEK pisze:muszę teraz wyposażyć się w takie cos:
http://allegro.pl/karta-modul-ci-neotio ... 69520.html
Za taka cenę kupisz tuner z nagrywarką np Viwy (http://allegro.pl/wiwa-hd-100-dvb-t-poz ... 26971.html) - masz od razu magnetowid i odtwarzacz wszelkiej maści filmów dixv i mkv nie lepiej ?
Sam choć mam w telewizorze mpeg4 zastanawiam się nad zakupem czegoś takiego ... właśnie jako 'magnetowidu'..
Gdybyś zastanawiał się nad taką opcja to szukaj koniecznie z FullHd (1920 x 1080P) bo rzekomo polsat news czasem coś nadaje w tej jakości



Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Goscinny pisze:Albo kombajn typu Xtreamer PVR. Teraz tego jest mnóstwo.
Podasz jakiś przykład? Bom zielony w temacie :)
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Jak myślicie ? Czy coś takiego jest warte uwagi ?

http://allegro.pl/tuner-dvb-t-msd-dekod ... 90761.html

Od razu zaznaczę, że nie potrzeba mi TS, PVR, HD i innych bajerów.
Ma to pracować na zwykłym baniaku.

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Ciężko powiedzieć jak się sprawdzi w praktyce, ale jeżeli chodzi o zewnętrzny odbiornik tego typu, to tańszego nie widziałem. Warto zaryzykować, zawsze możesz w ciągu 10 dni zwrócić towar.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Niby zwrócić można ale koleś sobie żąda 30 zł na transport do Chin. W sumie wyszłoby blisko 120 zł, a za taką kasę to już kupie sprawdzony tuner.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ciekawe rzeczy gość ma na tych swoich aukcjach... http://allegro.pl/i9-dual-sim-3-2-serwi ... 90755.html

(list polecony... 75zł!)


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

(list polecony... 75zł!)
Ostatnio to bardzo modne na Allegro. Pełno telefonów po 20 zł przy kosztach transportu 80 zł... Pół biedy z telefonem, zazwyczaj kupujemy jedną sztukę. Ostatnio widziałem aukcję z żarówkami diodowymi po kilka złotych. Koszt przesyłki był chyba za 35 zł od SZTUKI. Ludzie pokupowali po kilkanaście sztuk i płacili kilkaset złotych za transport.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

jak nie popieram i nie lubię naciągaczy, to muszę przyznać, że dzięki takim [censored] być może nie zaniknie w narodzie sztuka czytania ze zrozumieniem ;D
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


wojtek456
Obywatel
Posty: 94
Rejestracja: 05-06-2010, 13:26

Post autor: wojtek456 »

Czy u was odbiera cyfrowa telewizja naziemna z telewizji kablowej przez kabel?


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

wojtek456 pisze:Czy u was odbiera cyfrowa telewizja naziemna z telewizji kablowej przez kabel?
No, ale jeszcze przez talerz N-ki. :) Sorki, nie mogłem się powstrzymać.

Kolego pomieszałeś standardy, jeśli naziemna, to nie kablowa. Telewizja kablowa nadaje głównie sygnał analogowy ATV, natomiast w tym sygnale puszczona jest "paczka" programów cyfrowych DTV i jest to istotnie telewizja cyfrowa ale to jest DVB-C. Ten wątek dotyczy telewizji naziemnej czyli DVB-T, odsyłam do lektury http://pl.wikipedia.org/wiki/DVB

U mnie poszło na zwykłej siatkówce nawet z wyłączonym wzmacniaczem, z tym, że antena jest na strychu tuż pod blachodachówką, która świetnie tłumi wszelkie fale. Analog w takich warunkach łapię fatalny, ale ustawiłem go tylk po to, żeby łatwiej było ustawić antenę. Z cyfrowym odbiorem nie ma żadnych problemów.


wojtek456
Obywatel
Posty: 94
Rejestracja: 05-06-2010, 13:26

Post autor: wojtek456 »

U mnie nie działa.
Czyli musiałbym podłączyć naziemną antene do gniazdka kablowego przez dodatkowe gniazdo.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Jeśli Twój telewizor obsługuje DVB-T z MPEG4, to na próbę wypnij kabel z kablówki z gniazda antenowego i w to miejsce wepnij naziemną antenę i zacznij szukać. Łatwiej będzie poszukać najpierw kanały analogowe z "Marcinki" np. TVP albo TVN i potem znaleźć najlepsze położenie anteny i jak już będziesz miał nawet zaśnieżony obraz z analoga z ww. stacji, to wtedy możesz zacząć próby przeszukiwania programów cyfrowych.

ODPOWIEDZ