Elektronika

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Mam problem (a właściwie to mój brat) z aparatem Fuji 1700.

Po podłączeniu go kabelkiem USB do kompa pojawia się jako "Nieznane urządzenie". Podłączałem na 3 różnych komputerach i na każdym to samo. Brat był w sklepie gdzie kupił aparat i tam ponoć wszystko jest ok. Sterowników na necie nie widzę do niego żadnych. Macie jakieś pomysły ?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ty przynieś go kiedyś do roboty to sprawdzimy na moim lapsie. Tylko daj znać wcześniej żebym go przyniósł.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 754
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Witam
Mam pytanie ale proszę się nie śmiać bo z elektroniki to wiem jak właczyć wtyczkę do kontaktu :P. Otóż, zepsuł się przycisk (luźno lata) w zasilaczu do komputera stacjonarnego. Taki mały czarny służący do włączenia lub wyłączenia stacji. Gdzie taki przycisk mogę kupić bo to powinienem sam w stanie wymienić albo kto mi to zrobi od ręki? Znacie jakieś konretne sklepy lub kogoś kto by taką p****** zrobił?
Z góry dzięki za nfo.


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

wiesz włącznik kupisz na klasztornej lub w betatronicku musisz wiedzieć tylko jaki. Betatronick masz na Krasińskiego natomiast "Klasztorna" a w zasadzie sklep hurt-detal masz na Lwowskiej 7 uliczką koło pomnika bodajże Witosa w górę. A jeśli nie będziesz mógł sobie poradzić to daj znać pomogę :)


farciarzgilmore
Archont
Posty: 754
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Wyciągnę cały zasilacz i z nim podjadę do sklepu. Niech sprzedawca sam zobaczy jakie to ma być. Gorzej będzie później z wymianą. Całe to lutowanie mnie przeraża :D żeby nie powiedzieć o sprzęcie, którego nawet nie posiadam. A pasuje mi to zrobić najpóźniej do jutrzejszego wieczora.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Zaraz zaraz, wypadł ci włącznik na zasilaczu czy na obudowie? Bo to dwie różne sprawy.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 754
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Włącznik w zasilaczu. Taki mały czarny z tyłu obudowy. Znajduje się on koło gniazdka na kabel zasilający.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Rozumiem, z tego co pamiętam to tam idą tylko dwa kabelki, które trzeba przylutować, nie powinieneś mieć z tym problemu :)


farciarzgilmore
Archont
Posty: 754
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Zrobiłem to w sklepie elektrycznym na ul. Goldhammera 2, od ręki. Faktycznie tylko dwa kabelki, ale jak sam Pan powiedział, trzeba dobrze zlutować bo duże napięcie tam idzie i dość blisko siebie są umieszczone. Ogólnie dużo tam różnych, rzadko spotykanych rzeczy mają i porządni z nich ludzie. Mogę ich polecić bez obawy każdemu.

ODPOWIEDZ