IS sprzedane!

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Nie dręczy - wiele stacji pozwala na legalne ogladanie i pobieranie seriali - a jak mam ściągnąć/oglądnąć jeśli łącze jest kiepskie ?

Ja oczekuję, że będe miał wybór - na szczęście sa inne alternatywy - jak MM będzie droga i kiepska to Adam Smaza otworzy Internet Solutiona BIS :mrgreen: Kasę na inwestycję już ma :mrgreen:


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

transfer pisze:
Roberto pisze:Buahaha co za oszołomstwo, "640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć" :lol:
UDERZ W STÓŁ a nożyce się odezwą. Nie oskarżam nikogo ale widać sumienie dręczy
Domyślam się, że reprezentujesz punkt widzenia MM czyli mamy jasność co do kierunku rozwoju internetu w Tarnowie; będzie tyle ile naszym zdaniem wam wystarczy :lol:

Co do kradzieży wartości intelektualnej to się zgodzę, ewidentnie ktoś ci tę wartość ukradł i najzwyczajniej w świecie bredzisz jak klasyczny ciemnogrodzianin, człowiek nawet nie z poprzedniej ale sprzed dwóch epok który nie odkrył jeszcze, że zwykli ludzie korzystają chociażby mediów strumieniowych. Internet szerokopasmowy to nie jakiś hajlajf potrzebny tylko wybrańcom, zejdź na ziemię i przede wszystkim nie wmawiaj ile komu ma wystarczyć, od tego jestem wyłącznie ja czyli klient, a mi 6 Mb/s nie wystarczy, a gdyby to było od MM to i 60 Mb/s by mnie nie skusiło.
Ostatnio zmieniony 06-09-2010, 11:15 przez Roberto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Tylko może mieć wpisany w umowę sprzedaży zakaz działania w branży IT, powiedzmy na 5-10 lat :(
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Wątpię. Kto wtedy będzie serwisował infrastrukturę, którą IS sprzedało MM. Po sprzedaży Zicomu Marek Zieliński otworzył Zicom Next i działa dalej "obok" branży.
29500ml B Rh+... A Ty?


ulotki
Obywatel
Posty: 71
Rejestracja: 29-08-2010, 16:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: ulotki »

Co by nie mówić dla nas klientów to przejęcie jest niekorzystne IS był solidną firmą na tarnowskim rynku domyślam się że MM nie będzie burzyć sieci ale ją wykorzysta i rozbuduje .
Ale suma sumarum szkoda .

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ulotki pisze:Co by nie mówić dla nas klientów to przejęcie jest niekorzystne IS był solidną firmą na tarnowskim rynku domyślam się że MM nie będzie burzyć sieci ale ją wykorzysta i rozbuduje .
Ja tak nie uważam, polityka mm jest inna, mają inną infrastrukturę, więc czemu mieli by inwestować w tą, która nie jest taka jak mają w całym kraju?
Nie zapominaj, że mm ma scentralizowany BOK, więc wszystko musi być tak samo.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Na tym przejęciu straci też Miasto - podatki odpłyną do 'centrali' - czyli z naszych podatków będą budowane Gdyńskie (siedziba MM) boiska miejskie :(
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

Tak jak mówił Ruthwen MM nie zatrzyma tej infrastruktury ponieważ działają na DOCSIS chyba 2 teraz mają ale planują to zmienić chyba na DCSIS v3 czy jakoś tak. W każdym razie o tym co teraz jest można już zapomnieć.


transfer
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 01-09-2010, 21:22

Post autor: transfer »

ad2222 pisze:Tylko może mieć wpisany w umowę sprzedaży zakaz działania w branży IT, powiedzmy na 5-10 lat :(
Wiem co mowię i piszę- jak komuś moja zdanie się nie podoba może się rozbiegnąć a ściana się znajdzie- w szczególności pracownik firm szerokopasmowej- super idzie ci reklamowanie tej usługi ale dla ilu procent użytkowników jest to potrzebne?


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Pracownik firmy szerokopasmowej ? :lol: Nic z tych rzeczy, raczej rozczarowany użytkownik telewizji MM któremu wydawało się, że już nic gorszego od tarnowskiej kablówki nie ma, o czym wspominałem TU. Szerokopasmowy był tylko przykładem, chociaż tylko w tym wątku z kilku chętnych by się znalazło, chodziło raczej o ten śmieszny ton charakterystyczny dla monopolistów w stylu 'my wiemy lepiej co wam potrzeba', takie puste wnerwiające gadanie oderwane od rzeczywistości.
I potrafię też odróżnić abonament na swoje kilka-kilkanaście Mb/s-ów w Zeto za które, w przeliczeniu, nie wykupiłbym nawet 1 Mb/s w MM.


Szybszy
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 16-04-2010, 23:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Szybszy »

ech

kiedyś ESKA przejęła MAKSA

teraz multimedia (tfu tfu) przejęła IS

kończą się pewne epoki i stare dobre czasy, pozostają dobre wspomnienia

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

transfer pisze: UDERZ W STÓŁ a nożyce się odezwą. Nie oskarżam nikogo ale widać sumienie dręczy
transfer pisze:
Dlamni 2 Mb by wystarczyły bo potrzebuje pocztę, komunikatory i dostęp do stron czasem coś niewielkiego do ściągnięcia ale jak ktoś potrzebuje kraść własność intelektualną to 6 też powinna mu wystarczyć.
Być może to nie jest bezpośrednie oskarżenie ale bardzo brzydka insynuacja. To, że nie potrafisz sobie wyobrazić innego zastosowania szybkiego neta niż korzystanie z torrentów świadczy jednak o tobie a nie o tych którzy takiego neta potrzebują. I zgadzam, się z tym co pisano tu wcześniej. MM w Tarnowie oferują dość przystępne ceny (sam skorzystałem z ich oferty bo 6 mb dla mnie to w sam raz) tylko i wyłącznie przez istnienie konkurencji. Gdyby nie to za 6 mb płacić bym musiał wielokrotnie więce. Nie wiem jaka byłą strategia MM przy przejmowaniu IS ale mam wrażenie , że chodziło właśnie o pozbycie się jednej z tych drzazg, które nie pozwalały na windowanie cen. Dobrze, że jest jeszcze ZETO.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Nie wiem jaka byłą strategia MM przy przejmowaniu IS ale mam wrażenie , że chodziło właśnie o pozbycie się jednej z tych drzazg, które nie pozwalały na windowanie cen.
Nie wiem na ile to jest prawda ale ponoć w budynkach, gdzie nie miało swojego okablowania ani Zeto, ani IS ani też żaden inny lokalny operator nie można skorzystać w MM z promocji ? Czy ktoś wie coś na ten temat ?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

halford pisze: Nie wiem na ile to jest prawda ale ponoć w budynkach, gdzie nie miało swojego okablowania ani Zeto, ani IS ani też żaden inny lokalny operator nie można skorzystać w MM z promocji ? Czy ktoś wie coś na ten temat ?
Całkiem logiczne - po co mają 'promować' swoją sieć, skoro i tak nie ma konkurencji?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Tylko mi się coś zdaje, że jeśli tak faktycznie jest to nie jest to zgodne z naszym prawem.

ODPOWIEDZ