Światłowód chciałbym ;)

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
sigielki
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 01-07-2011, 22:39

Światłowód chciałbym ;)

Post autor: sigielki »

dzien dobry

Mieszkam w Chyszowie (mniej wiecej Szujskiego , sady),
Nie znalazłem możliwości podłączenia swiatłowodu, żadna z firm nie ma dostepnej tej lokalizacji.

Może wiecie Panstwo jak spróbować "załatwić" światłowód, jakiś "lifehack?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6884
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Światłowód chciałbym ;)

Post autor: LordRuthwen »

Obawiam się, że masz problem, ja mam dokładnie taki sam problem przy Mościckiego - obok blok w którym jest MM i Zicom/Zeto, domki, które też coś tam mają i po środku tego osiedla ja, cały na biało, którego nikt nie chce podpiąć bo od strony spółdzielni Jaskółka mam odmowę na przekop a od strony domków MM wygasza ethernet. I niby operatorzy twierdzą, że mogą mi światłowód podpiąć, internet.gov.pl też tak twierdzi, ale jednak nie mogą mi nic podpiąć, bo nie.


Autor tematu
sigielki
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 01-07-2011, 22:39

Re: Światłowód chciałbym ;)

Post autor: sigielki »

Dzięki, też podzwoniłem trochę, pozgłaszałem, ale chyba nic nie da sie zrobić.
Napiszę w watku nowego prezydenta "pomysły na miasto" - podłączenie światłowodu do Tarnowa.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Światłowód chciałbym ;)

Post autor: Cubaza »

Ale Tarnów jest podłączony do światłowodu. To, że w miejscu X nie ma światłowodu to nie znaczy, ze prezydent powinien się tym zająć. Widocznie za mało mieszkańców jest, ewentualnie nikt nie pozwala na przekopanie się do Ciebie. Może jak w okolicy Sadów pojawią się te wszystkie bloki to i światłowód dojdzie do Ciebie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6884
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Światłowód chciałbym ;)

Post autor: LordRuthwen »

Tylko to trzeba będzie iść do developera od razu i ustalać żeby zrobili studzienki techniczne do ciebie, bo potem będzie z tym problem niemały.


Autor tematu
sigielki
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 01-07-2011, 22:39

Re: Światłowód chciałbym ;)

Post autor: sigielki »

dziękuję, tak tez pomyslłem o tym żeby pogadac z deweloperem

Wiem że światłowód w Tarnowie występuje :). Nie zajmowałem się tym wcześniej, a teraz trochę się zdziwiłem że nic się nie da zrobić,
Dlaczego prezydent nie?
Tarnów z dostępem do światłowodu w każdym miejscu! Wspaniałe hasło dla ekspatów.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6884
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Światłowód chciałbym ;)

Post autor: LordRuthwen »

Bo to nie jest w jego gestii. Natomiast na obszarach wiejskich sieci szkieletowe były finansowane ze środków ue przez ostatnie kilkanaście lat.
Na pewno Tellion jest w Szujskiego 66, Zeto/Zicom w blokach koło Lidla.
A do developera uderz, bo to musi być zrobione na etapie projektowym


Autor tematu
sigielki
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 01-07-2011, 22:39

Re: Światłowód chciałbym ;)

Post autor: sigielki »

dziekuję

No ale pozyskiwanie srodków ue na rozwój infrastruktury chyba jest w gestii prezydenta, albo w spektrum zainteresowań.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6884
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Światłowód chciałbym ;)

Post autor: LordRuthwen »

Z tym, że programy są dla obszarów wiejskich a nie miejskich :)


Grz3chu
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 24-10-2012, 12:50

Re: Światłowód chciałbym ;)

Post autor: Grz3chu »

Na stronie https://internet.gov.pl/ możesz zobaczyć kto oferuje ci internet lub czy w planach jest jakaś inwestycja z tym związana.

Mam pytanie czy ktoś może coś napisać o FaithNet. Opinie na Google słabe, ale moje Multimedia gdzie obecnie mam internet mają jeszcze gorsze, a o internecie od nich złego słowa nie powiem, tylko ta cena, co roku coraz drożej...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6884
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Światłowód chciałbym ;)

Post autor: LordRuthwen »

@Grz3chu internet.gov.pl to ściema, wg tej strony mogę się podpiąć światłem od 2 operatorów a w rzeczywistości od żadnego.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Światłowód chciałbym ;)

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen pisze:
10-05-2024, 09:50
A do developera uderz, bo to musi być zrobione na etapie projektowym
To obowiązek dewelopera, zapewnić każdemu z mieszkań dostęp do szerokopasmowego internetu, tzn w samym budynku, bo do budynku podłączają się operatorzy wybrani przez mieszkańców.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6884
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Światłowód chciałbym ;)

Post autor: LordRuthwen »

Ale autor tematu nie mieszka w bloku. A z developerem mógłby się dogadać, żeby zrobić też projekt i instalację do niego.
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jaki to problem zrobić cokolwiek w mieście, gdzie z każdej strony coś jest czyjeś i nikt się na nic nie zgadza, bo jemu to niepotrzebne. Mam z jednej strony drogę miejską, z drugiej parking i zieleniec SM Jaskółka, z trzeciej dom a z czwartej czyjś ogród. Wszędzie dookoła jest internet a u mnie się kurde nie da, bo Jaskółka nie da przekopać, bo nie, drogi nie będę ruszał, bo mnie nie stać, w domu obok jest MM na skrętce ale oni już nikogo po ethernecie nie podpinają, bo nie a tam gdzie ogród nie ma skąd.

ODPOWIEDZ