Czy multimedia ogranicza (blokuje) połączenie ?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Na wynik wpływ ma także router/switch/komputer/przeglądarka/obciążenie serwera . Najlepszym testem jest uruchomienie ściągania kilku dużych plików równolegle (np. w torrencie).

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

A w środku dnia tak:
Obrazek
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

Obrazek

i drugi screen po zamknięciu ochrony antywirusowej tzw. real time

Obrazek

West Tarnów...

szkoda, że komp mi klęczy i falsh nie zaciąga tego co powinien, nie wiem czy pora i dzień tygodnia można traktować jako "pod obciążeniem", pozostawiam tym Mądrym :).
Aha, jeszcze jedno, jestem za routerem, do którego podłączone są aktualnie 3 telefony po Wi-fi, laptop, mój komp stacjonarny i telewizor.

dla marudnych speedtest.net:

Obrazek

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Nich żyje kryptoreklama, nie wmówisz mi, że Ś.P. IS stosowało gigowe switche w warstwie dostępu.


JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

LordRuthwen pisze:Nich żyje kryptoreklama, nie wmówisz mi, że Ś.P. IS stosowało gigowe switche w warstwie dostępu.
Widzisz, chciałem pokazać jak "wiele" warte są te całe testy.
Jestem wpięty jak najbardziej do switcha 100 Mb, mój port WAN to też 100 Mb :))).
Co nie zmienia faktu, że tak, IS miejscami stosował abonenckie switche z portami "Gigabitowymi".

P.S. gdzie tu kryptoreklama, bo nie rozumiem?.
Jak umieszcza się dobry wynik (dla Ciebie każdy inny niż MMP, zwłaszcza ZETO) to wszyscy są "cacy" tak?. Jak już ktoś da wyniki MMP to jest "be" i wciska ludziom ukryty cel reklamowy?.
Z IS-a korzystam od lat 90-tych, nigdy nie zmieniłem. Jak przyszły MMP, kompletnie nic to z mojej perspektywy nie zmieniło - chociaż owszem zmieniło, płacę 11 zł mniej/mies. za sam net.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

No to było pisać bo twój poprzedni post wygląda jak najzwyklejsza reklama MM.
Takie niuanse jak:
JaroTar pisze:Widzisz, chciałem pokazać jak "wiele" warte są te całe testy.
JaroTar pisze:Jestem wpięty jak najbardziej do switcha 100 Mb, mój port WAN to też 100 Mb :) )).
mają na prawdę duże znaczenie przy postrzeganiu wypowiedzi.


JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

LordRuthwen pisze:No to było pisać bo twój poprzedni post wygląda jak najzwyklejsza reklama MM.
Takie niuanse jak:
JaroTar pisze:Widzisz, chciałem pokazać jak "wiele" warte są te całe testy.
JaroTar pisze:Jestem wpięty jak najbardziej do switcha 100 Mb, mój port WAN to też 100 Mb :) )).
mają na prawdę duże znaczenie przy postrzeganiu wypowiedzi.
Wszystko rozumiem, ale równie dobrze poprzednie 2 posty Beavera mogłeś w ten sposób skojarzyć - tj. jako reklamę. Nadal mam wrażenie, że bolą Cię oczy jak widzisz "Multimedia" :).

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Mnie generalnie bolą oczy, ale to z powodów zdrowotnych raczej niż z powodu widoku nazwy jakiejś konkretnej firmy.


JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

LordRuthwen pisze:Mnie generalnie bolą oczy, ale to z powodów zdrowotnych raczej niż z powodu widoku nazwy jakiejś konkretnej firmy.
Zdrowia życzę :)!

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Moje posty nie mialy na celu zadnej reklamy, po prostu wrzucali wszyscy wyniki to tez wrzucilem :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

ja chcialem siebie zareklamowac ale widze ze inni wypadaja lepiej


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Do nie dawna byłem użytkownikiem MM na łączy IS i złego słowa nie mogę powiedzieć. Zarówno MM jak i Zeto dają dobre łącza, niestety biedronkowe routery typu goodlink czy inne wynalazki nie zapewnią stabilnego i szybkiego działania sieci.

Kiedyś testowałem Tp-Link 740N - Wifi wyłączone, łącze 16 Mb, 6 użytkowników - po kilku godzinach net mulił niemiłosiernie - router nie daje rady. Dlatego jak ktoś ma kilka urządzeń i chce komfortowo korzystać z sieci to trzeba liczyć się z wydatkiem 200-300 zł na dobry router.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Oho i nachwaliłem się ZETO
Ktoś wie czy oni cos ostatnio majstrują?
Godzina 23:20 nie można wejsc na niektóre strony, i nie jest to ich wina bo znajomi normalnie przeglądają te strony.
Jeszcze jakby to były malutkie strony to ok, ale nie działa, albo działa bardzo wolno:
allegro, kwejk, motogp.com,
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

A Poza tym od samego rana nikt nie odbiera telefonu...
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Beaver, bo jak odbierają, to nie mogą w tym czasie usuwać awarii - proste :)

ODPOWIEDZ