Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: halford »

Chciałbym Was ostrzec przed idiotą w srebrnej BMW 7 (chyba E65). W tym tygodniu dwa razy go spotkałem... Pierwszy raz na Nowodąbrowskiej w kierunku centrum - wyprzedzał pasem służącym do zjazdu na Statoil (nie wspomnę o prędkości). Drugi raz ta sama ulica w kierunku Krzyża. Na światłach z WP pojechał prosto z pasa do skrętu w prawo oraz oczywiście pasem rozbiegowym wyprzedzał kilka samochodów. Niestety dla niego zdechła mi kamera...
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: robas »

halford pisze:Chciałbym Was ostrzec przed idiotą w srebrnej BMW 7 (chyba E65). W tym tygodniu dwa razy go spotkałem... Pierwszy raz na Nowodąbrowskiej w kierunku centrum - wyprzedzał pasem służącym do zjazdu na Statoil (nie wspomnę o prędkości). Drugi raz ta sama ulica w kierunku Krzyża. Na światłach z WP pojechał prosto z pasa do skrętu w prawo oraz oczywiście pasem rozbiegowym wyprzedzał kilka samochodów. Niestety dla niego zdechła mi kamera...
Ostrzec? tzn jak go zobaczę na drodzę, to mam łaskawie zjechać na bok żeby ustąpić jaśnie panu miejsce?

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: lll »

KT0909C ?..................................


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: halford »

lll pisze:KT0909C ?..................................
Chyba tak.
3150 A Rh+


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: ClNEK »

Dzis rano byl kolejny wypadek na jednym z przejsc dla pieszych przy ul. Slonecznej. Potracenie przechodnia. Moze wie ktos czy obrazenia byly powazne? Nie wygladalo to dobrze


dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: dropszot »

ClNEK pisze:Dzis rano byl kolejny wypadek na jednym z przejsc dla pieszych przy ul. Slonecznej. Potracenie przechodnia. Moze wie ktos czy obrazenia byly powazne? Nie wygladalo to dobrze
To co się dzieje przy przejściach dla pieszych na ulicy Słonecznej to jest jeden wielki dramat. Rajdy niektórych dynamicznych kierowców nie skończą się póki nie dojdzie tam do jakichś radykalnych zmian, które pozwoliłyby ochronić zdrowie i życie pieszych.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Cubaza »

Wie ktoś może co się wczoraj działo na autostradzie? Niedaleko Bogumiłowic( w stronę Tarnowa) stała policja z karabinami i pilnowała dwóch samochodów na numerach zaczynających się od DL. Wyglądało tak, że w środku nikogo nie było. Chwilę wcześniej widziałem eskortę trzech autokarów, ale to w drugą stronę. Ktoś może coś kojarzy?


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: suraiw »

Cubaza pisze: Chwilę wcześniej widziałem eskortę trzech autokarów, ale to w drugą stronę. Ktoś może coś kojarzy?
Pewnie chodzi o najazd kibiców Śląska Wrocław na Niecieczę, gdzie był rozgrywany mecz ekstraklasy ;)
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


aaee
Archont
Posty: 659
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: aaee »

Na ul. Słonecznej sam raz (jestem bohaterem :P ) zwolniłem przed przejściem, cały czas światła stopu były widoczne, prawie się już zatrzymałem, przechodzi Pani przez przejście i z przyzwyczajenia do takich sytuacji gdzie są dwa pasy sprawdzam co chwilę lusterka czy ktoś się nie zbliża i oczywiście Pani zapatrzona nie wiem na co gdyby nie mój klakson i Pani która przechodziła przez przejście się nie zatrzymała było by kiepsko... Nawet nie próbowała hamować... dopiero za przejściem widać było światła stopu ...


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Cubaza »

suraiw pisze: Pewnie chodzi o najazd kibiców Śląska Wrocław na Niecieczę, gdzie był rozgrywany mecz ekstraklasy ;)
Niestety nie bardzo ponieważ oni jechali w stronę Krakowa a mecz rozpoczynał się godzinę później. Więc raczej nie byli to kibice Śląska.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: TomekMKM »

ClNEK pisze:Dzis rano byl kolejny wypadek na jednym z przejsc dla pieszych przy ul. Slonecznej. Potracenie przechodnia. Moze wie ktos czy obrazenia byly powazne? Nie wygladalo to dobrze
Pięć złamanych żeber i ręka. Po wypadku utrata przytomności. Znamy się osobiście.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: gushman »

Gdyby to ode mnie zależało, to kierowcom powodującym takie zdarzenia odbierałbym prawa jazdy.

Natomiast zawsze zastanawia mnie jedno: ci ludzie na przejściu zawsze tak łażą jak cielęta na rzeź? To tak dużo sprawdzić, czy jakiś debil w nich nie celuje? Po takich akcjach Darwin pewnie miałby wiele do powiedzenia. ;)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: ad2222 »

@gushman: pomijając oczywistą winę kierowcy, też mam wrażenie że piesi traktują przejście jak przedłużenie chodnika, kaptury, słuchawki, komórki w rękach, zero myślenia.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: GregTrN »

Dziś dość powszechne jest to że piesi nawet nie patrzą na jezdnie czy coś jedzie. Od razu wchodzą na przejście.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Cubaza »

Bo im się należy. Bo przecież tak ich uczymy, że oni mogą i wszyscy to mają na nich uważać. Zero instynktu zachowawczego.

ODPOWIEDZ