Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Dziś około 6 rano w Lisiej Górze kolejny wypadek obok Orlenu. Tym razem spotkało się czerwone audi 80 chyba z motocyklem. Oba pojazdy leżały w rowie po przeciwnych stronach. Na moje oko audi wjeżdżało/wyjeżdżało z/na stację i nie zauważyło motocykla (chyba jakiś ścigacz).


Okruch
Obywatel
Posty: 23
Rejestracja: 15-06-2010, 15:32

Post autor: Okruch »

Wczoraj około 21.30 na Czerwonej (koło myjni) stała straż pożarna i spalony wrak motocykla. Czy ktoś zna szczegóły?

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Na Nowodąbrowska x Wojska Polskiego potrącenie pieszego prawdopodobnie. Na miejscu ambulans, Policja Vectrą i APRD.


hawana4
Prytan
Posty: 100
Rejestracja: 15-04-2010, 23:05
Lokalizacja: Grabówka

Post autor: hawana4 »

Potrącony to rowerzysta, który postanowił przejechać przez przejście dla pieszych.

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Nowodąbrowska x 16 Pułku Piechoty czy Starodąbrowska x Wojska Polskiego?

Abstrachując już od tego, znowu piszę i wracam do tego co już kiedyś mówiłam i Baxon chyba też. Na skrzyżowaniu Nowodąbrowska x 16 Pułku Piechoty światła są kretyńsko ustawione, bo znowu dzisiaj widziałam, jak z Pułku, w lewo, w dół Nowodąbrowskiej skręcał rowerzysta, zanim dojechał do środka skrzyżowania, samochody z góry Nowodąbrowskiej, i z dołu zresztą też już miały zielone światło i ruszały. Przerażenie i zdziwienie w oczach rowerzysty autentyczne. A za rowerzystą zdaje się jeszcze pojechało parę aut.

Można odnieść wrażenie, że zanim na Pułku włączy się czerwone, czy też nawet żółte, na Nowodąbrowskiej już jest zielone.
hawana4 pisze:Potrącony to rowerzysta, który postanowił przejechać przez przejście dla pieszych.
A tu bez dwóch zdań w pierwszej kolejności obwiniam światła - najpierw zielone mają samochody, samochód dojeżdża do przejścia, i w tym samym momencie włącza się zielone dla pieszych... Piesi wychodzą, a samochód nie zdąży zahamować, poza tym widział przecież, że piesi mieli czerwone...

Później dopiero kierowca samochodu lub rowerzysta - zależy, czy kierowca nie popatrzył, czy rowerzysta... Sama często tam przechodzę i nigdy nie wiem, co mam zrobić, czy przebiegać czy czekać na następną zmianę świateł, aż mnie ktoś łaskawie przepuści. Przepisy przepisami, ale ja nie mam ochoty zginąć zgodnie z prawem...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Tam akurat świateł nie ma.

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Czyli jednak Starodąbrowska x Wojska Polskiego.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Tak, chodziło mi o Starodąbrowską na wysokości Eltaru. Drugi raz popełniam ten sam błąd ;)
Ale fakt, jechałem z powrotem, to policjant oglądał jakiś rower.

EDIT

za tarnow.net.pl
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na ul. Starodąbrowskiej, w okolicy przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego. Kierowca fiata zderzył się z rowerzystą.

Do wypadku doszło w piątek po godzinie 14. Kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierujący rowerem, z ogólnymi obrażeniami ciała i złamaną nogą, trafił do szpitala na dalszą hospitalizację. Policja odebrała prawo jazdy sprawcy wypadku.

W zależności od obrażeń ciała rowerzysty, za nieumyślne spowodowanie wypadku kierowcy może grozić do 3 lub 8 lat pozbawienia wolności.

Zarówno kierowca fiata, jak i rowerzysta byli trzeźwi.
To w końcu jak? Rowerzysta przez przejście przejeżdżał ...Nikt w tym artykule nie napisał, że rowerzysty tam wcale być nie powinno ...

Jak dla mnie winni są po równo:
- Rowerzysta bo przejeżdżał przez przejście
- Kierowca Fiata, bo nie zachował szczególnej ostrożności na przejściu
Ostatnio zmieniony 10-08-2012, 18:34 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Tam powinni koniecznie zrobić światła. Pieszy tam jest zagrożony znacznie bardziej niż gdziekolwiek indziej w Tarnowie


szopen
Prytan
Posty: 256
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Post autor: szopen »

Czemu od razu piszecie, że rowerzysta przejeżdżał? Jakby przejeżdżał to uszkodzenia roweru byłby ciut większe niż te, które są widoczne na zdjęciach. Widziałem dziś ten rower i nawet koła nie miał skrzywionego.

Choć czytając artykuł na tarnow.net.pl można się domyślać, że przejeżdżał, gdyż mianem rowerzysty określa się kogoś kto porusza się na rowerze. :> Osoba, która rower prowadzi jest już pieszym.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Jeśli prowadził, to faktycznie winny kierowca Fiata (Pod warunkiem, że nie wtargnął)

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Jechałem tamtędy tuż po 15-tej. Rowera nie widziałem natomiast autko miało mocno wgniecioną przednią szybę natomiast maskę i zderzak ledwo zadrapane. Nasuwa mi się wniosek, że właściciel rowera albo był wyjątkowo wysoki lub najprawdopodobniej jechał na rowerze, co także potwierdzają moje codzienne obserwacje zachowań rowerzystów na tym skrzyżowaniu.
TomekMKM pisze:za tarnow.net.pl
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na ul. Starodąbrowskiej, w okolicy przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego. Kierowca fiata zderzył się z rowerzystą.

Do wypadku doszło w piątek po godzinie 14. Kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierujący rowerem, z ogólnymi obrażeniami ciała i złamaną nogą, trafił do szpitala na dalszą hospitalizację. Policja odebrała prawo jazdy sprawcy wypadku.

W zależności od obrażeń ciała rowerzysty, za nieumyślne spowodowanie wypadku kierowcy może grozić do 3 lub 8 lat pozbawienia wolności.

Zarówno kierowca fiata, jak i rowerzysta byli trzeźwi.
Wg tego komunikatu albo dziennikarz publikujący tekst romzminął się z prawdą albo policjanci interweniujący na miejscu to jakieś nieuki.
O ilę się nie mylę na tym skrzyżowaniu nie wolno poruszać się rowerem jako pojazd (ścieżki rowerowe, ciągi rowerowo-piesze, znaki zakazu jazdy rowerem wykluczają taką mozliwość), a przez przejście przejeżdżać także nie wolno. Więc który inteligentny inaczej pisze, że kierowca nie ustąpił pierszeństwa, nieumyślnie spowodował wypadek, czy odbiera mu prawo jazdy.
Chyba że "kierowcą" nazywany jest rowerzysta.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Tak mówicie, jacy to kierowcy są źli a piesi dobrzy, wczoraj na przejściu obok Zenitu, zadowolona para, tak na oko około 16 lat weszła bez żadnego rozglądania zmuszając kierowców do gwałtownego hamowania. Było to przed 14 i na szczęście to nie ja musiałem gwałtownie używać hamulców.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


black_jack
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 11-08-2012, 13:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: black_jack »

Problem na skrzyżowaniu ulic Starodąbrowska-Wojska Polskiego to przede wszystkim jadący zbyt szybko kierujący samochodami - zwłaszcza od strony ul. Blonie.

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

Dzisiaj na słonecznej przed zenitem jadąc w kierunku ronda, mała kolizja jakiś nie wielki biały nissan i coś zielonego :P Typowe najechanie :)

ODPOWIEDZ