Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

Fakt lepszą decyzją pieszego było by zaczekanie kilka sekund no ale madafackie to nie było. Z drugiej strony kierowca myśląc o snie swoich dzieci zmienił pas w miejscu niedozwolonym oraz nie zdążył pomyśleć o bezpieczeństwie kolejnego pieszego zbliżającego się do przejścia. Spora część osób nie patrzy czy jadą auta gdy ktoś inny już jest na przejściu. Co by było gdyby tak zrobił też ten pieszy? wolę nie myśleć, a tłumaczenie kierowcy: bo dzieci spały... Nie popieram takiego zachowania, a jeśli ciężko się zatrzymać, polecam nowe klocki/szczęki, nowy płyn + odpowietrzenie, w skrajnych wypadkach tarcze/bębny i dobre opony.
2250ml 0 Rh+


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Wiecie może co wczoraj przed 19 na Słonecznej przy skrzyżowaniu z Orkana było? Stały 3 tiry i pani w skodzie pod prąd obok tego przystanku.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ten filmik pokazuje jak nie należy jeździć. Na 100% nie było 50 km/h - to po pierwsze, po drugie, spokojnie mógł się zatrzymać. O linii ciągłej czyli zakazie zmiany pasa nie wspominam - a można to spokojnie podciągnąć pod wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych. . Mam nadzieję, że nastepnym razem Policja go zauważy i dostanie mandat.
Za samo nie ustąpienie pieszemu jest 10 ptk za "wyprzedzanie" przed przejściem kolejne 10 ptk.
Oby ten "wariat drogowy" kogoś nie zabił.
9000 ml A Rh-


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Przecież to gushman a nie ktoś przypadkowy nagrany..

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 796
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

Lechu pisze:Przecież to gushman a nie ktoś przypadkowy nagrany..
I to coś zmienia? Ma nie być karany?


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Tak :lol: do Ravra pisałem..
Jak dla mnie oczywiście gushman madafaka na tym filmiku, spokojnie można było stanąć, no, ale dzieci spały a ten okropny pieszy o tym nie wiedział :lol:


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

^cypis^ pisze:Chwile temu rozwalil sie motocyklista w Lisiej Gorze, nie wiem, z jakim skutkiem, tyle, co uslyszalem dwa zdania w radiu...
Za Radiem Kraków - 37-mio letni kierowca skutera wyprzedzając drugi skuter na łuku drogi, zderzył się czołowo z autobusem. Kierowca skutera poniósł śmierć na miejscu. Trwają prace policji ustalające szczegóły wypadku. Droga przejezdna.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

Tak apropo tych dzieci, jeżeli byly prawidłowo zapięte w fotelikach to chyba nic poważniejszego by im się nie stało.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Ravir pisze:Ten filmik pokazuje jak nie należy jeździć. Na 100% nie było 50 km/h - to po pierwsze, po drugie, spokojnie mógł się zatrzymać. O linii ciągłej czyli zakazie zmiany pasa nie wspominam - a można to spokojnie podciągnąć pod wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych. . Mam nadzieję, że nastepnym razem Policja go zauważy i dostanie mandat.
Za samo nie ustąpienie pieszemu jest 10 ptk za "wyprzedzanie" przed przejściem kolejne 10 ptk.
Oby ten "wariat drogowy" kogoś nie zabił.
Święte słowa chyba cię gushman podyniło gdzie ty tam widzisz madafakę pieszego ?
Sam nie umiesz jezdzić .... mało tego robisz to nagminnie bo kiedyś tez zamieściłeś filmik dokładnie z tego samego przejścia pod Zenitem jak wyprzedzałeś na przejściu .
Pewnie nie wiesz ale od Czerwca musisz bezwzględnie przepuścić pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych za nie przepuszczenie jest 10 pkt madafako .
Mało brakowało a byś w tą drugą kobietę wjechał , ponadto dojeżdżając do drugiego przejścia miałeś chyba zamiar wyprzedzać na następnym przejściu :shock: i tak na odcinku 200 metrów można stracić prawo jazdy gratulację :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=OORBD1jeSr8

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Dobrze, faktycznie - należy mi się 20 pkt. i ciupa.

Na swoje usprawiedliwienie dodam tylko, że za mną nic nie jechało i gdybym był na miejscu pieszego, to zaczekałbym. Ze zwykłej uprzejmości i mając na uwadze fakt, że kierowca hamując i ruszając od "zera" spala znacznie więcej paliwa niż jadąc ze stałą prędkością. Tylko o to mi chodziło.

Dwa: obraz z kamery samochodowej dostarcza mylnego wrażenia o prędkości. Kto takiej używa to wie, że 50 km/h wygląda jak 80.

Trzy, co do dzieci: kto je ma to wie, że jak śpią, to są bezwładne. Ostre hamowanie i głowa "leci" do przodu. Nie ma na to skutecznego zapięcia. Oczywiście pieszy nie mógł wiedzieć, nie mam o to do niego pretensji. Ale tym motywuję swoją zmianę pasa zamiast panicznego hamowania, żeby zrobić przyjemność trollowi na pasach.

Cztery: nie wiem co niektórzy mi tu imputują punkty za nieprzepuszczenie pieszego i inne śmieszne wykroczenia. Na nikim niczego nie wymusiłem, nikogo nie nie przepuściłem, nikogo nie wyprzedzałem. Darujcie sobie, bo znam swoje prawa i wiem co robię za kółkiem.

Pięć: ktokolwiek tam chodził w okolicy na pewno był w ciąży, więc punkty powinni mi dać podwójne. :D

Sześć: dafi, może najpierw zrób prawo jazdy a później się wypowiadaj? :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Ale przejechanie przez przejście gdy jest na nim pieszy to łamanie przepisów

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

gushman, twoja ironia jest zupełnie zbędna. Przegiąłeś i tyle. Może i znasz swoje prawa, ale zdaje się zapominasz o prawach innych użytkowników drogi.


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Mamy na forum policjanta. Niech obejrzy filmik i sam zdecyduje, czy doszło do złamania przepisów.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

To ja powiem o matole, z którym miałem się przyjemność spotkać na czwórce w kierunku Tarnowa zaraz za mostem w Zgłobicach. Napędzam się lewym pasem, wyprzedzałem kilka ciężarówek. Podczas gdy jestem na wysokości hotelu "Dunajec" widzę, że gość przede mną zabiera się do wyprzedzania z prawego pasa. Myślę - szybki jest, niech jedzie i spokojnie jadę swoje, przekonany, że tamten wyprzedzi i mi zjedzie... Jednakże jak się okazało, ten jechał na równi z wyprzedzanym ok. 60 km/h przez dłuższy czas, a mnie czekała redukcja z czwórki do dwójki i ponowne zbieranie się pod górkę - dokładnie w połowie... A ile paliwa przepaliłem na daremno to nawet nie powiem... Tak wkurzony to już dawno nie byłem. ;) A gość oczywiście po wyprzedzaniu mi zjechał - niedaleko przed zawracajką ze światłami ;))

Apel (Wniosek) do wszystkich kierowców: Patrz w lusterka, czy ktoś szybszy za Tobą nie jedzie jak chcesz zmienić pas.
Ostatnio zmieniony 23-06-2012, 23:02 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

W takiej odległości od przejścia był gushman, gdy pieszy wszedł na jezdnię:

Obrazek

O czym tu mówić?

ODPOWIEDZ