Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ

Lvcas
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 01-05-2010, 21:54
Kontakt:

Post autor: Lvcas »

wczoraj jakis facet zaparkowal na nowym świecie centralnie na środku tego gumowego przejścia dla pieszych na wysokości ul. kopernika..

Najciekawsze jest to, że za sobą miał 2 długości samochodu, jakby nie mogl sie cofnąć.. a piesi musieli przechodzić w niedozwolonym miejscu
serwis firmowy falowniki forum branżowe falowniki

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Wlasnie o takie sytuacje chodzi jak wyzej. Nie z błędow a z glupoty. Ktos nie mysli i pozniej sa jaja, Wiekszosc sytuacji opisanych przynajmneij przeze mnie sa to sytuacje w których 1 role odgrywaja "cwaniaki" za kierownica
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Powinno się wprowadzić przepis mówiące, że jak PRZEJDZIEMY PO samochodzie zaparkowanym na przejściu lub zastawiającym całkowicie chodnik NIE PONOSIMY żadnych konsekwencji prawnych. :mrgreen:
Ciekawe czy "cfaniak" by zaparkował wiedząc, że mu przez maskę przedefilują ludzie. :mrgreen:
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A nie można przejść? Przecież jak ktoś ci zastawia chodnik i musiałbys wejść na ulicę, żeby go ominąć, narażając się na niebezpieczeństwo i łamiąc przepisy, to przechodzisz po masce.
Ja tak czasami robię - tak samo, jak czasami przeciskam się między samochodem a murem mając na ramieniu torbę z metalowymi zamkami.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

tarnowiack pisze:
BIGer pisze:z premedytacją pominąłem bo na 10 sytuacji na drodze kiedy podskakuje mi ciśnienie 1 góra 2 to KT reszta niestety ma więcej literek na tablicach.
oczywista oczywiśtość że TARNOWSCY kierowcy są dużo bardziej kulturalni, szlachetni i "obeznani z kulturą jazdy" niż ta "hołota ze wsi"...
Statystycznie rzecz ujmując masz rację - właśnie taka jest różnica między jedną a drugą grupą.
tarnowiack pisze:
halford pisze:burak chyba Peugeotem. W jednym pasie się nie mieści, musi dwa zajmować a migacze są dla leszczy...
BIGer pisze:Więc wcale nie muszę tolerować cwanego chama który wymusza pierwszeństwo, przejeżdża na czerwonym lub parkuje w skos na dwóch miejscach tylko dla tego że ma rejestrację KTA, KDA, KBR.
no w wiekszości takich wpisów w tym wątku to rzeczywiście widzę zero jadu, uprzedzeń, chamstwa i cwaniactwa...
Gdzie Ty kolego w piętnowaniu niepoprawnego zachowania na drodze widzisz jad, chamstwo czy cwaniactwo???
Nie szukasz przypadkiem usprawiedliwienia dla własnych poczynań???
tarnowiack pisze: hm... pewnie gdyby miał np. KT to na pewno byłby mniej "winny" ;) .. poza tym przecież ci z KT to tylko 1, góra 2 na 10 przypadków.. ;) więc "szkodliwość społeczna" znikoma ;)
Jeszcze raz powtórzę - może zrozumiesz ;) : nie chodzi o mniejszą szkodliwość tylko o czystą statystykę.
tarnowiack pisze:
Beny pisze:Wedlug mnie tu nie o to chodzi by sie nasmiewac z bledow kierowcow bo
kazdy z nas te bledy popelnia i nie da sie tego uniknac ale o to by napietnowywac tych ktorzy swiadomie i dobrowolnie łąmią przepisy,kombinatorow,kretaczy, i ludzi ktorzy zasady kultury na drodze maja gdzies.
hm.. może i...
ale od dawna mam podobne do sainte zdanie n/t tego wątku...
coś w rodzaju "ściany płaczu"...
Więc tak samo jak Sainte pożegnaj się z tym wątkiem i pozwól innym wyrażać swoje nieskrępowane zdanie na temat zachowania kierowców.

Goscinny pisze:A nie można przejść? Przecież jak ktoś ci zastawia chodnik i musiałbys wejść na ulicę, żeby go ominąć, narażając się na niebezpieczeństwo i łamiąc przepisy, to przechodzisz po masce.
Ja tak czasami robię - tak samo, jak czasami przeciskam się między samochodem a murem mając na ramieniu torbę z metalowymi zamkami.
Rzadko chodzę po mieście przez co rzadko spotykam takie sytuacje ale gdy już napotkam samochód bezczelnie utrudniający przejście nie mam skrupułów...
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

mieszkaniec92 pisze:wczoraj jakis facet zaparkowal na nowym świecie centralnie na środku tego gumowego przejścia dla pieszych na wysokości ul. kopernika..

Najciekawsze jest to, że za sobą miał 2 długości samochodu, jakby nie mogl sie cofnąć.. a piesi musieli przechodzić w niedozwolonym miejscu
Oczywiście, że to idiota. Ale nigdy nie oceniaj ile zostawił miejsca wokół jeżeli nie widziałeś jak parkował. Bo mogło być tak, że zaparkował zderzak w zderzak. A później ktoś odjechał i tak zostało.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Goscinny pisze:Ja tak czasami robię - tak samo, jak czasami przeciskam się między samochodem a murem mając na ramieniu torbę z metalowymi zamkami.

A potem się dziwisz, skąd się biorą te lusterka samochodowe przyczepione do torby ;)

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

gushman pisze:Ale nigdy nie oceniaj ile zostawił miejsca wokół jeżeli nie widziałeś jak parkował. Bo mogło być tak, że zaparkował zderzak w zderzak. A później ktoś odjechał i tak zostało.

Tak mi sie jakoś skojarzyło: http://demotywatory.pl/2407077/Parking ;)


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

BIGer pisze:Gdzie Ty kolego w piętnowaniu niepoprawnego zachowania na drodze widzisz jad, chamstwo czy cwaniactwo???
Nie szukasz przypadkiem usprawiedliwienia dla własnych poczynań???
No to sie uśmiałem.... :mrgreen:
BIGer pisze:Statystycznie rzecz ujmując masz rację - właśnie taka jest różnica między jedną a drugą grupą.
Musisz sie zając sprawą na poważnie... Zamontuj kamerę na samochodzie i przeprowadź badania naukowe w celu udowodnienia wyższości kultury jazdy tarnowskich kierowców.. :mrgreen:
BIGer pisze:Więc tak samo jak Sainte pożegnaj się z tym wątkiem i pozwól innym wyrażać swoje nieskrępowane zdanie na temat zachowania kierowców.
Wątek raczej w ramach "rozrywki" czytam niż grupowego "chwlebnego" społecznego "piętnowania".. Wyluzuj ;)
Poza tym jak sam słusznie zauważyłeś...

>> pozwól innym wyrażać swoje nieskrępowane zdanie na temat zachowania kierowców.<<

Więc wyraziłem :P Tylko widać nie przypadło do gustu :mrgreen:


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

mieszkaniec92 pisze:wczoraj jakis facet zaparkowal na nowym świecie centralnie na środku tego gumowego przejścia dla pieszych na wysokości ul. kopernika..

Najciekawsze jest to, że za sobą miał 2 długości samochodu, jakby nie mogl sie cofnąć.. a piesi musieli przechodzić w niedozwolonym miejscu
Dziś jakiś "cfaniak" terenowym czymś w taki sam sposób stał na przejściu dla pieszych Na krakowskiej w okolicach słonia.

Miał szczęście, że właśnie odjeżdżał bo już wyciągałem karnego kutasa :D


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

halford pisze:Miał szczęście, że właśnie odjeżdżał bo już wyciągałem karnego kutasa :D
No wiesz, przynajmniej wytłumacz niewtajemniczonym, co miałeś na myśli :mrgreen: Ja wiem, ale ktoś może sobie coś innego pomyśleć ;)


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Tym bardziej się wystraszą ; D


Lvcas
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 01-05-2010, 21:54
Kontakt:

Post autor: Lvcas »

gushman pisze:
mieszkaniec92 pisze:wczoraj jakis facet zaparkowal na nowym świecie centralnie na środku tego gumowego przejścia dla pieszych na wysokości ul. kopernika..

Najciekawsze jest to, że za sobą miał 2 długości samochodu, jakby nie mogl sie cofnąć.. a piesi musieli przechodzić w niedozwolonym miejscu
Oczywiście, że to idiota. Ale nigdy nie oceniaj ile zostawił miejsca wokół jeżeli nie widziałeś jak parkował. Bo mogło być tak, że zaparkował zderzak w zderzak. A później ktoś odjechał i tak zostało.
To nie znaczy, że miał zaparkować na przejściu...

Przecież dalej na ul. kopernika, 10m dalej miał pełno miejsca wolnego...


Karny Kutas jakby ktoś nie wiedział ;D : http://kundelek.com/wp-content/uploads/ ... -kutas.jpg


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

mieszkaniec92 pisze: Karny Kutas jakby ktoś nie wiedział ;D : http://kundelek.com/wp-content/uploads/ ... -kutas.jpg
ROTFL w jakiej formie to wręczacie :lol:

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Dobre dobre :) Szminka na szybie tez robi robotę. Ciężej zmyć, choć przekaz nie ten...

ODPOWIEDZ