Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

a'propos wjeżdżania na skrzyżowanie gdy pali się czerwone, wczoraj jeden dziad-buc niebieskim mercedesem chyba sprinterem KBR 65UA wjechał na nawrotkę koło Gemini na czerwonym świetle, jechałem od strony XVI Pułku Piechoty - zielne na moim pasie paliło się kilka sekund zanim dojechałem do skrzyżowania. Wynika z tego, że on nie miał tam prawa być, a tymczasem zajechał mi drogę i gdybym nie jechał z malutkim dzieckiem to zrobiłbym mu wizytację duszpasterską na siedzeniu pasażera. Ledwo wyhamowałem przed chamem. I jak tu mówić dobrze o Uszwiokach (tak w moich rodzinnych stronach mówi się pogardliwie na mieszkańców okolic Brzeska)?

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Niestety po weekendzie pozdrowień ciąg dalszy.
Niedzielny wieczór odwożę Teściową, Matkę i Siostrę do domu bo pogoda pod psem, wyjeżdżam z Wojska Polskiego na Starodąbrowską, skręcam w kierunku tymczasowego ronda w lewo, z prawej przepuszczam jedno auto jadące lewym pasem, widzę drugie z jednym tylko świecącym reflektorem na prawym pasie więc włączam się na lewy pas. A ten idiota - szare kombi z bagażnikiem trumną na dachu i numerach KR... - już na skrzyżowaniu zmienia pas na lewy więc musi wyhamować tuż za moimi tylnym zderzakiem i pali mi długimi (tylko z jednego reflektora) po lusterkach. Zmieniam pas na prawy i gdy się zrównujemy pukam się znacząco w czoło a w tego jakby diabeł wstąpił, rzuca się na fotelu, szarpie za pasy, łapie jakiś przedmiot z tylnego siedzenia... Bałem się sprawdzać co mu odbiło skręcam więc na rondzie w prawo, a krakus za mną z lewego pasa, dalej na Sitki jedzie za mną. Ja prosto w Słowackiego a ten z prawego skręca w lewo w Piłsudskiego. Może był "tylko" niezrównoważony a może wypity lub naćpany. Na wszelki wypadek zadzwoniłem na 112 i zgłosiłem takie zdarzenie.
Dziś rano (poniedziałek) wyjazd z Bitwy pod Studziankami, lekko pod górkę na dodatek zwały śniegu, ograniczona widoczność, próbuję wyjechać na Wojska Polskiego i o mało w lewy tył nie wpakował mi się idiota jadący od Starodąbrowskiej, który miał na liczniku stanowczo za dużo. Nie wiem jakie auto, nie wiem na jakich tablicach - jechał zbyt szybko ale pozdrawiam i życzę szczęścia przy spotkaniu z rowem, słupem czy policją.
Kilkanaście minut później ul. Szujskiego na wysokości skrzyżowania z Rolniczą. Mimo ścieżki rowerowej w tym miejscu środkiem pasa pomyka sobie bez jakiegokolwiek światełka czy odblasku "rowerzysta". Mam nadzieję że każde mijające go auto sowicie ochlapało jegomościa zniechęcając go do jazdy rowerem w taką pogodę. Pozdrawiam.
Na tym kończę swoje żale.
Ostatnio zmieniony 13-12-2010, 13:57 przez BIGer, łącznie zmieniany 1 raz.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

BIGer pisze:Niedzielny wieczór odwożę Teściową, Matkę i siostrę do domu
Hehe, to chyba normalne, że siostrze szacunek się nie należy. :D
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Hehe, to chyba normalne, że siostrze szacunek się nie należy. :D
Przecież to normalne :P
Mój kolega mówił zawsze, że ma zwierzątko w domu :P Nazywa się ono siostra :P

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A tymczasem mamy odpowiedź skąd się biorą madafaki. I niedzielni (bo to było wczoraj). Są na takich szkoleni! :)
Załączniki
20101212_002.jpg
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

gushman pisze:A tymczasem mamy odpowiedź skąd się biorą madafaki. I niedzielni (bo to było wczoraj). Są na takich szkoleni! :)

Dobre! To mi przypomina zdjęcie, które widziałem jakiś czas temu: elka zaparkowana na miejscu dla inwalidy (tuż na wprost auta stoi widoczny znak) i instruktor opowiadający kursantowi gdzie wlew od sprzyskiwaczy a gdzie olej.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Może to zdjęcie wypadałoby przesłać do KMP.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ano wypadałoby, ktoś by dostał po dupie, nawet dwie osoby.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen pisze:nawet dwie osoby.
]

Od policji to chyba jedna (instruktor) - bo co kursant winien, że instruktor nie halo?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

gushman pisze:
BIGer pisze:Niedzielny wieczór odwożę Teściową, Matkę i siostrę do domu
Hehe, to chyba normalne, że siostrze szacunek się nie należy. :D
Ehhhhhhh Gushman drobna pomyłka - shift się nie wcisnął - a Ty się czepiasz :lol: Już poprawiłem :)
gushman pisze:A tymczasem mamy odpowiedź skąd się biorą madafaki. I niedzielni (bo to było wczoraj). Są na takich szkoleni! :)
Czym skorupka za młodu nasiąknie...
Wg prawa mandat dostaje chyba i instruktor i kursant.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Jak może kursant dostać mandat jak prawa jazdy nie ma?

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Wczoraj miałem niezłą akcje na rondzie Słoneczna-ND. L-ka o mało we mnie nie wjechała z boku, a jak trąbiłem, to widzieliśmy jak instruktor dopiero podniósł wzrok, bo wcześniej pisał coś rysikiem na swoim smartfonie. I kto powinien dostać mandat?! Chyba jednak nie kursant.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

gushman

Interesuje mnie jeszcze ciąg dalszy historii. Na widoczych światłach widzę kolor żółty, zaraz pewnie zmieni się na czerwony. Zatrzymali się?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Chyba jednak kursant może dostać mandat:

http://e-prawnik.pl/wiadomosci/przeglad ... andat.html

http://prawo-jazdy.wieszjak.pl/kursy/26 ... andat.html

Dość to logiczne, bo skoro wyjechał na miasto, to musi znać przepisy...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ad2222, to winien, że skoro jeździ to teorię ma za sobą i znaki widzi, obaj powinni po dupie dostać, no chyba, że instruktor mu pistolet do głowy przyłożył i kazał jechać to inna rozmowa wtedy.
karamba, a jak jedzie ktoś bez prawka autem to mandat dostaje - taka sama sprawa.

ODPOWIEDZ