Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Wczoraj baba na przejściu dla pieszych trzepnęła przechodnia. Gdzie? No oczywiście, pod Zenitem. Z prawego pasa pod Zenit skręcał samochód/samochody, więc babina gnała lewym. Bez pojęcia, bez zastanowienia. Jakimś cudem potrącona - mimo rozbicia głową szyby - szybko wyszła ze szpitala.

Wg mnie wyprzedzanie na przejściu to druga największa zbrodnia popełniana za kółkiem (po jeździe "po pijaku"). Byłbym nawet skłonny karać kierowców za takie przewinienie czasowym odebraniem prawa jazdy.

A Policja... A Policja powinna mieć przy tym przejściu stały dyżur. Raz, że bloczki mandatowe zużywaliby jeden za drugim a dwa, że nauczyliby czegoś kierowców. Niestety, wygląda na to, że wolą jeździć do wypadków.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

i tam, gdzie można w łapę łatwo dostać:
Wczoraj wieczorem (14.04.2010) na ul. Kolejowej w Tarnowie zatrzymany został 40 letni mieszkaniec miasta. Kierującego Fiatem Cinquecento zatrzymano do kontroli drogowej. Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód ujawnili, że nie posiada przy sobie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. W zamian za odstąpienie przez policjantów od wypisania mandatu karnego, mężczyzna wręczył funkcjonariuszom pieniądze w kwocie 50 złotych.

Za przekupstwo funkcjonariusza grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
źródło: intermaks.pl


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

co do zenitu... kiedyś z tego co pamiętam przejście było PRZED skrętem, więc takich sytuacji było nieco mniej, potem udoskonalili z tymi barierkami, więc faktycznie jeśli ktoś skręca w prawo z prawego pasa, to jadący lewym pasem ładuje prosto w przechodzących przez ulicę...

nie tłumaczę debili wyprzedzających na pasach, ale wprowadzona zmiana nie poprawiła sytuacji...

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

gushman pisze:Wczoraj baba na przejściu dla pieszych trzepnęła przechodnia. Gdzie? No oczywiście, pod Zenitem. Z prawego pasa pod Zenit skręcał samochód/samochody, więc babina gnała lewym. Bez pojęcia, bez zastanowienia. Jakimś cudem potrącona - mimo rozbicia głową szyby - szybko wyszła ze szpitala.

Wg mnie wyprzedzanie na przejściu to druga największa zbrodnia popełniana za kółkiem (po jeździe "po pijaku"). Byłbym nawet skłonny karać kierowców za takie przewinienie czasowym odebraniem prawa jazdy.

A Policja... A Policja powinna mieć przy tym przejściu stały dyżur. Raz, że bloczki mandatowe zużywaliby jeden za drugim a dwa, że nauczyliby czegoś kierowców. Niestety, wygląda na to, że wolą jeździć do wypadków.
Omijanie na przejściu samochodu jaki stanał przed nim winno byc karane na starcie ponownym egazminem na prawko. To i tak łagodny wymiar kary.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

A co miała poprawiać? Przepisy sa jasne : jak jedziesz jednym pasem i widzisz, że jadący drugim pase się zatrzymal przed przejściem to Twoim "zasranym*" obowiązkiem jest się zatrzymać. Stajesz obok i sprawdzasz - jak nie ma pieszych tylko oczekiwanie w korku na skręt w prawo - to - po UPEWNIENIU się, że pieszych nie ma ruszasz. PROSTE.

Inna sprawa, że Policja faktycznie powinna tam stanąc i sypać mandaty, na innych dwu jezdniowych drogach też, po dwóch, trzech miesiącach by się ludzie nauczyli.

*Celowy Wulgaryzm


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

A dzisiaj przy Nomi a w zasadzie Carrefourze ... był dzwon! może uda mi się wrzucić fotkę, ale nie ciekawie to wyglądało :( kobietę zabrała karetka.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Kuba jakie samochody ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: petr »

Cytat z strony KMP

"Kierujący Citroenem C5, 44-letni mieszkaniec Tarnowa, włączając się do ruchu z parkingu przy ul. Błonie w Tarnowie z zamiarem skretu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu Fiatowi Seicento, jadącemu w kierunku ul. Nowodąbrowskiej, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierujący Fiatem, mieszkaniec Otfinowa i kierowca Citroena nie odnieśli uszczerbku na zdrowiu. Do szpitala z urazem nogi trafiła pasażerka Fiata. Obaj kierujący byli trzeźwi."
pozdrawiam
petr


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Jeżeli o tym mówił Kuba, to tutaj są zdjęcia:
http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... sc&id=9715


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

W tym samym miejscu jakiś rok temu tez widziałem wypadek a w zasadzie nieświadomie trochę się do niego przyczyniłem gdyż ja jechałem od strony schella i chciałem skręcić pod Carrefour, z przeciwnej strony też jechał samochód i miał kierunek w prawo włączony czyli też zjeżdżał pod Carrefour. Skoro musiałem poczekać aż tamten wjedzie na parking pierwszy to machnąłem wyjeżdżającemu z parkingu w lewo (w stronę ul. Jana Pawła), żeby sobie między nami przeskoczył.
Kierowca opuszczający parking zanim się zdecydował to ten jadący od jana pawła wyłączył kierunek i zrezygnował ze skrętu na parking. No i bum. Wina ewidentnie wyjeżdżającego bo powinien się jednak porozglądać.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Cubaza pisze:Jeżeli o tym mówił Kuba, to tutaj są zdjęcia:
http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... sc&id=9715
Takie "zamazywanie" niemal wszystkich znaków szczególnych na tych zdjęciach jest konieczne?! Wg mnie to przesada i nadgorliwość, bo chyba żadne prawo tego nie nakazuje. A może się mylę?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Blacha nie jest danymi osobowymi, nie da się na jej podstawie zidentyfikować jednoznacznie właściciela (naturalnie przez zwykłego "szaraczka"), więc zakrywać jej nie trzeba.
A co do reklam jakimi obklejone są samochody - po co?


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

To w takim razie były dwa wypadki wczoraj. Bo ja jadąc na rowerze widziałem stukniętego VW Golfa białego a drugi jakiś ciemny, ale nie kojarzę marki.
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Odnośnie usuwaniu nazw to najśmieszniejsze w tych zdjęciach było zamazanie nazwy sklepu Carrefour i wyraźne wspomnienie o tymże miejscu w notce :)


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Rejstracja JEST - zaliczana do danych osobowych - i MOŻNA bez kłopotu zidentyfikować właściciela. Wystarczy, że zobaczy "blachę" znajomy i wrzuci fotkę z komentarzem na blog. I jesteśmy zidentyfikowani - sam kiedyś w ramach eksperymentu wrzuciłem "w sieć" Imię i Nazwisko kumpla i znalazłem zdjęcie jego samochodu z blachami. Więc SŁUSZNIE się je zamazuje.

ODPOWIEDZ