Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Rozmawiamy o sensowności rozwiązania, czy o nieudolności naszych wybrańców?
Rozwiązanie byłoby przydatne także w przyszłości, bo wydaje się rozsądnym skierowanie ruchu z dwóch pasów na dwa, a nie z jednego na dwa.

Poza tym, jak wiadomo - teoretyzujemy sobie.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Ogólnie jak otworzą A4 to ruch na JP II, to 3/4 aut ciężarowych całkiem zniknie z JP II. Otworzą przejazd pod wiaduktem w Bogumiłowicach, ruch na Nowy Sącz od Kielc pójdzie na A4 i do Tarnów Zachód by dalej na Wojnicz i Sącz. No chyba że mieszkańcy Łukanowic będą się bronić przed Tirami. Już w tamtym roku kierowcy pytali kiedy będzie można jechać od Dąbrowy na Wojnicz bez ograniczeń i czy z Lidla dostaną się do Sącza omijając właśnie Tarnów.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


tarnowianinn
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 27-09-2013, 23:18

Post autor: tarnowianinn »

Tak trochę na inny temat. Zastanawiam się kiedy w Tarnowie ludzie w końcu nauczą się prawidłowo jeździć po rondzie koło Tesco... albo przynajmniej patrzeć na znaki poziome. Po raz kolejny spotkałem się z osobą która zadowolona jedzie wewnętrznym pasem i myśli, że zjeżdżając z ronda ciągle ma pierwszeństwo nad osoba jadącą pasem zewnętrznym.
Dzisiaj taki madafaka król ulicy strąbił mnie nie mając ku temu podstaw.. swoją drogą to już jest szczyt wszystkiego ponieważ nawet gdyby miał pierwszeństwo to byłem spokojnie o długość auta przed nim.
To tyle moich żali :D

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 758
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Oj tam, oj tam...takie małe "coś" :)
Ja dziś na rondzie przy Mościckiego, aż z wrażenia zaniemówiłam. Jadę od strony Mościc za panem wewnętrznym pasem (czyli będziemy skręcać w lewo w Wyszyńskiego). Nagle, pan przede mną zatrzymuje się i zawraca...Bo jednak stwierdził, że on chciał dalej Mościckiego jechać :lol:


kolegi
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 02-01-2013, 17:34

Post autor: kolegi »

tarnowianinn pisze:Tak trochę na inny temat. Zastanawiam się kiedy w Tarnowie ludzie w końcu nauczą się prawidłowo jeździć po rondzie koło Tesco... albo przynajmniej patrzeć na znaki poziome. Po raz kolejny spotkałem się z osobą która zadowolona jedzie wewnętrznym pasem i myśli, że zjeżdżając z ronda ciągle ma pierwszeństwo nad osoba jadącą pasem zewnętrznym.
Dzisiaj taki madafaka król ulicy strąbił mnie nie mając ku temu podstaw.. swoją drogą to już jest szczyt wszystkiego ponieważ nawet gdyby miał pierwszeństwo to byłem spokojnie o długość auta przed nim.
To tyle moich żali :D
Normalnie narysuj mi to proszę bo chyba się zakręciłem. Z opisu to ja wnioskuję, że jest dokładnie na odwrót.
Linie namalowane mówią co innego.


jacek77
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 10-09-2013, 09:57

Post autor: jacek77 »

Ja też się zakręciłem:D Napisz dokładnie jak Ty i gdzie wjeżdżałeś na rondo a jak ten drugi i gdzie zjeżdżaliście bo ja też z opisu wnioskuję, że gość mógł mieć rację ale czekam na szczegóły.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

tarnowianinn pisze:Po raz kolejny spotkałem się z osobą która zadowolona jedzie wewnętrznym pasem i myśli, że zjeżdżając z ronda ciągle ma pierwszeństwo nad osoba jadącą pasem zewnętrznym.
Wychodzi na to że wjechałeś na rondo a ten drugi już na tym rondzie był.
Ostatnio znajomy w ten sposób dostał odszkodowanie. Właśnie zjeżdżał z wewnętrznego pasa ( od Słonecznej w Starodąbrowską ) I koleś mu się władował w błotnik i drzwi - jechał słoneczną.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


tarnowianinn
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 27-09-2013, 23:18

Post autor: tarnowianinn »

Tzn nie wiem czy on objeżdżał dookoła czy jechał na wprost słoneczną w stronę zenitu( zjeżdżał na zjeździe w stronę Zenitu).
W każdym razie ja jechałem starodąbrowską(na wprost) w stronę Gemini. Nawet byłem bardziej wysunięty do przodu ponieważ w razie czego on by mnie trafił w bok a nie ja jego.
Nie zmienia to jednak faktu że jest tam linia przerywana. I to zjeżdżający z pasa wewnętrznego musi poczekać chcąc zjechać z ronda aż na zewnętrznym nikogo nie będzie bo przecina ten pas. Dawniej owszem były pasy wymalowane tak że pierwszeństwo miał ten z wewnętrznego pasa.


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

tarnowianinn pisze:Tzn nie wiem czy on objeżdżał dookoła czy jechał na wprost słoneczną w stronę zenitu( zjeżdżał na zjeździe w stronę Zenitu).
W każdym razie ja jechałem starodąbrowską(na wprost) w stronę Gemini. Nawet byłem bardziej wysunięty do przodu ponieważ w razie czego on by mnie trafił w bok a nie ja jego.
Nie zmienia to jednak faktu że jest tam linia przerywana. I to zjeżdżający z pasa wewnętrznego musi poczekać chcąc zjechać z ronda aż na zewnętrznym nikogo nie będzie bo przecina ten pas. Dawniej owszem były pasy wymalowane tak że pierwszeństwo miał ten z wewnętrznego pasa.
Z tego co piszesz, to sytuacja taka sama jak w przypadku ozi26, ale na następnym zjeździe. Trąbienie uzasadnione.


tarnowianinn
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 27-09-2013, 23:18

Post autor: tarnowianinn »

bart11 pisze:
tarnowianinn pisze:Tzn nie wiem czy on objeżdżał dookoła czy jechał na wprost słoneczną w stronę zenitu( zjeżdżał na zjeździe w stronę Zenitu).
W każdym razie ja jechałem starodąbrowską(na wprost) w stronę Gemini. Nawet byłem bardziej wysunięty do przodu ponieważ w razie czego on by mnie trafił w bok a nie ja jego.
Nie zmienia to jednak faktu że jest tam linia przerywana. I to zjeżdżający z pasa wewnętrznego musi poczekać chcąc zjechać z ronda aż na zewnętrznym nikogo nie będzie bo przecina ten pas. Dawniej owszem były pasy wymalowane tak że pierwszeństwo miał ten z wewnętrznego pasa.
Z tego co piszesz, to sytuacja taka sama jak w przypadku ozi26, ale na następnym zjeździe. Trąbienie uzasadnione.
aha to niby jaki przepis mówi o tym że pierwszeństwo ma osoba na wenętrznym... ? mistrzowie...
Co więcej będąc bardziej z tyłu mnie, ale to i tak nie ma znaczenia w tym przypadku


klasyfikacja
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-06-2010, 14:33

Post autor: klasyfikacja »

Oczywiście ze miałeś racje. Wynika to z tego, że obaj wjeżdżacie na nowy pas, a że byłeś z prawej strony to miałeś pierwszeństwo. Rozwiązaniem jest wymazanie białej linii dla zjeżdżających ze środkowego pasa i będzie tak jak jeżdżą kierowcy (czyli z pierwszeństwem dla wewnętrznego)


tarnowianinn
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 27-09-2013, 23:18

Post autor: tarnowianinn »

klasyfikacja pisze:Oczywiście ze miałeś racje. Wynika to z tego, że obaj wjeżdżacie na nowy pas, a że byłeś z prawej strony to miałeś pierwszeństwo. Rozwiązaniem jest wymazanie białej linii dla zjeżdżających ze środkowego pasa i będzie tak jak jeżdżą kierowcy (czyli z pierwszeństwem dla wewnętrznego)
dokładnie, dawnie byla lina schodzaca przy zjazdach od pasa srodkowego do zjazdu z ronda i wtedy osoba na zewnetrznym chcac jechac dalej przecinała inny pas i wtedy tak sie jezdziło ale widocznie do niektorych nie dociera ze rondo jest przemalowane juz od dawna.


jacek77
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 10-09-2013, 09:57

Post autor: jacek77 »

Aż zaraz się tam przejadę bo nie kojarzę jak tam są narysowane linie. Ja sugerowałem się tymi liniami jakie zobaczyłem na google street view i wg tego gość miał 100% rację moim zdaniem ale jeśli oznakowanie jest zmienione to na razie się wstrzymuję z komentarzem.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Ja rozumie glupich kierowców którzy są przejazdem przez Tarnów że nie potrafią przeczytać który pas wiedzie w która stronę, ale żeby autobus miejski tak robił ? To juz przesada. Oczywiście zablokował pas do skrętu w prawo. I nie uwierzę że zrobił to przypadkowo, po prostu koniec pracy (miał zgaszone numery linii) więc pomyślał że będzie szybciej w domu.

Data jakby ktoś się chciał odnaleźć na zdjeciu; 26.03 godz. 16:40

Obrazek
Obrazek
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Beaver pisze: I nie uwierzę że zrobił to przypadkowo, po prostu koniec pracy (miał zgaszone numery linii) więc pomyślał że będzie szybciej w domu.
Wcale się mu nie dziwię. Przy tych korkach to kierowcy na tych newralgicznych liniach nie mają czasu nawet się wylać. Weź jeździj 6 godzin cały czas nie wychodząc z autobusu. Każdy kurs opóźniony, ludzie sapią i stękają czemu tak późno.
A Ty myślisz że jak on zjedzie na zajezdnie to już leci do domu?? Te pierwsze OTOKORY się sypią, praktycznie codziennie po zmianie zmiennik taty dwa kursy jeździ rezerwowym autem bo on musi być na warsztacie ( i odwrotnie ).W całym tygodniu stracił 10 godzin na warsztacie za free bo jełopy mechanicy mają w dupie wszystko, jak sobie nie przypilnuje to by miesiąc stał autobus.
Najlepiej jak firma okleiła 603 nową reklamą. Pojechał na linie 5 i jak się rozpędził od ronda przy wilczej to na wiadukcie nad A4 zgubił całą lewą stronę tej reklamy, dobrze że są barierki to się zatrzymała na nich. Na końcowym ściągnął polowej z drugiej strony.
Porozmawiaj z kierowcami to się przekonasz jak im śpieszno do domu.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ