Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

ozi26 pisze:Myślałem że takie rzeczy to tylko w Rosji a jednak w Polsce też się rodzą zaradni ludzie - http://www.expressilustrowany.pl/artyku ... ,id,t.html
Ee, znam takich , którzy świadomie chcieli holować puste auto twierdząc, że przecież "nic się nie stanie".

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

I ciekawi mnie kiedy ktoś się wezmie za takich debili... którzy prawie przy zmianie pasa (widać gdzie) taranuje auto z lewej... Poźniej blokuje dojazd z prawego pasa... no tak ale ważna niestety jest tylko prędkośc.

Obrazek
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Ktoś coś wie na temat dzisiejszego dzwona przy kasynie w Mościcach? Wiem tylko, że osobówka i motocykl.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Beaver pisze:I ciekawi mnie kiedy ktoś się wezmie za takich debili... którzy prawie przy zmianie pasa (widać gdzie) taranuje auto z lewej... Poźniej blokuje dojazd z prawego pasa... no tak ale ważna niestety jest tylko prędkośc.

[url=http://images61.fotosik.pl/785/96425d2750806674m.jpg]Obrazek[/URL]
Ja spotkałem ostatnio innego cymbała: jechał sobie jakimś dostawczakiem prawym pasem z prędkością taką samą jak poruszał się pas lewy. Miotałem ciężkimi przekleństwami na niego, bo mógłbym sobie spokojnie zjechać na sam dół i skręcić w prawo gdyby nie on. W końcu skręciłem pod MBM i wyjechałem przed nim na ul. Długiej. Nawet zadzwoniłem na Policję donieść o kierowcy blokującym ruch, ale pech chciał, że pod KFC zepsuł się w tym czasie TIR i dyspozytor myślał, że ja psioczę właśnie na tego TIRa i jeszcze mi napyskował, że powinienem być wyrozumiały. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

gushman pisze:jechał sobie jakimś dostawczakiem prawym pasem z prędkością taką samą jak poruszał się pas lewy.
- z tego co pamiętam, to wciąż obowiązuje nas ruch prawostronny. Zatem nie wiem w czym ten "cymbal" zawinił.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

bart11 pisze:
gushman pisze:jechał sobie jakimś dostawczakiem prawym pasem z prędkością taką samą jak poruszał się pas lewy.
- z tego co pamiętam, to wciąż obowiązuje nas ruch prawostronny. Zatem nie wiem w czym ten "cymbal" zawinił.
Myślę, że lewy pas się "toczył", a dostawczak bawił się w "szeryfa" na prawym pasie.
3150 A Rh+


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

halford pisze:
bart11 pisze:
gushman pisze:jechał sobie jakimś dostawczakiem prawym pasem z prędkością taką samą jak poruszał się pas lewy.
- z tego co pamiętam, to wciąż obowiązuje nas ruch prawostronny. Zatem nie wiem w czym ten "cymbal" zawinił.
Myślę, że lewy pas się "toczył", a dostawczak bawił się w "szeryfa" na prawym pasie.
No tak, ale wciąż pytanie -dlaczego prawy pas był prawie pusty (rozumiem, że poza "szeryfem" nie było tam nikogo) mimo obowiązku poruszania się po prawej stronie.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

dlaczego prawy pas był prawie pusty
Bo odpowiednio wcześniej są oznaczenia gdzie, który pas prowadzi i spora część kierowców się do nich stosuję. Dochodzi do tego oczywiście sporo większy ruch "na Rzeszów" niż do centrum.
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Dobrze wiesz o co bart11 chodzi, więc po co pajacujesz?
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

halford pisze:
dlaczego prawy pas był prawie pusty
Bo odpowiednio wcześniej są oznaczenia gdzie, który pas prowadzi i spora część kierowców się do nich stosuję. Dochodzi do tego oczywiście sporo większy ruch "na Rzeszów" niż do centrum.
No tak, ale jakoś nie kojarze tam aż tak długiej linii ciągłej.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Po pierwsze koleś jest na blachach WR więc mógł się zagapić, ewentualnie jak był duży korek na lewym to udawał głupa że nie widzi znaków.
Beaver pisze: którzy prawie przy zmianie pasa (widać gdzie) taranuje auto z lewej..
Ciężko się odnieś do tego ponieważ na zdjęciu widać Vectra zrobiła mu miejsce.

Być może reprymenda przez CB by go uświadomiła, że powinien się udać do okulisty jak nie widzi znaków pionowych i poziomych, a i że to białe ciągłe na asfalcie to nie do nosa.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

ozi26 pisze:
Ciężko się odnieś do tego ponieważ na zdjęciu widać Vectra zrobiła mu miejsce.
Zrobiła mu miejsce zaraz po klaksonie, bo tir jak go usłyszał wyprostował i dojechał jeszcze troche prawym pasem, a vectra hamowala awaryjnie.
nie dało się zrobić filmiku bo by całą sytuacje było widać o wiele lepiej.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Zastanawia mnie teraz taka sprawa. Patrząc na to jakie jest obciążenie maksymalne Jana Pawła, można chyba zrobić lewoskręt z 2 pasów. Sytuacja rozładowałaby się przed kolejnymi światłami i raczej nie spowodowałoby to nadmiernego utrudnienia ruchu dla samochodów skręcających w prawo.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

lll pisze:Zastanawia mnie teraz taka sprawa. Patrząc na to jakie jest obciążenie maksymalne Jana Pawła, można chyba zrobić lewoskręt z 2 pasów. Sytuacja rozładowałaby się przed kolejnymi światłami i raczej nie spowodowałoby to nadmiernego utrudnienia ruchu dla samochodów skręcających w prawo.
,
Jeśli tylko szerokość jezdni na "łączniku" między jezdniami Słonecznej jest wystarczająca, to jak najbardziej.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

TomekMKM pisze:Jeśli tylko szerokość jezdni na "łączniku" między jezdniami Słonecznej jest wystarczająca, to jak najbardziej.
Patrząc na fotkę z nieba po drobnej korekcie jednej zielonej wysepki można byłoby zastosować takie rozwiązanie. Tylko po co?!? JPII i skrzyżowanie ze Słoneczna jako zjazd z autostrady działa już od ponad roku, a dla ciężarowek od dobrych kilku miesięcy. Najpóźniej do końca roku planowane jest otwarcie odcinka A4 na wschód więc ruch na JPII wróci do stanu z przed otwarcia autostrady wiec będzie mniejszy. Niezgadzam się także z tezą iż nie utrudni to skretu w prawo do centrum.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

ODPOWIEDZ