Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

karetki też sobie radzą - ok. 10 tkwiąc przykładnie w korku przed rodem Reagana (było tumanie pojechać Słoneczną?) z zazdrością obserwowałem karetkę śmigającą chodnikiem po wschodniej stronei JPII w dół :)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

Nie wiem skąd, ale wczoraj mimo braku opadu - około 19.30 na rondzie między Słoneczną, a Lwowską chłopaka zarzuciło i obróciło tak, że prawie wjechał na jego szczyt - na szczęście obyło się bez strat i szkód.

Zadziwia mnie biała Insignia - tablice RZ ... z napisami centermedu - dwa razy ją spotkałem w minionym tygodniu i dwa razy oniemiałem - najpierw jak na zakręcie przed górką i po zmroku w Brniu wyprzedzała z trzy auta, a kilka dni później w okolicach Dąbrowy Tarnowskiej nic sobie nie robił kierowca ze stojących aut i bokiem ominął innych po obszarze wyłączonym z ruchu...
...


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

sajdak pisze:Nie wiem skąd, ale wczoraj mimo braku opadu - około 19.30 na rondzie między Słoneczną, a Lwowską chłopaka zarzuciło i obróciło tak, że prawie wjechał na jego szczyt - na szczęście obyło się bez strat i szkód.
Kiedyś było wspominane o dziwnie śliskiej nawierzchni na tym rondzie co sam wielokrotnie zauważyłem jednak temat ucichł bo forumowicze zakrzyczeli piszącego , iż na pewno za szybko jechał.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

sajdak pisze:rondzie między Słoneczną, a Lwowską
Gdzie jest takie rondo?

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

W Tarnowie;-)
...

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Akurat jechałem przez to rondo w Piatek koło 19 godziny, skręcałem na rondzie w lewo. Wchodzac w zakręt poczułem że jest ślisko, auto zaczeło być podsterowne. Zdziwiło mnie to bo wszedzie sucho i przyczepnie, na rondzie jednak była "szklanka". Ale z czego się to bierze to nie wiem.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Bajpas też jest śliski.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

w sumie to rondo przy Starodąbrowskiej i Mickiewicza i faktycznie śliskie jest niemożebnie, trochę wilgoci i AWD wyjeżdża przodem :evil:
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

ClNEK pisze:
sajdak pisze:Nie wiem skąd, ale wczoraj mimo braku opadu - około 19.30 na rondzie między Słoneczną, a Lwowską chłopaka zarzuciło i obróciło tak, że prawie wjechał na jego szczyt - na szczęście obyło się bez strat i szkód.
Kiedyś było wspominane o dziwnie śliskiej nawierzchni na tym rondzie co sam wielokrotnie zauważyłem jednak temat ucichł bo forumowicze zakrzyczeli piszącego , iż na pewno za szybko jechał.
http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?p=30035#30035

Bajpas (czy rondo) jest śliski bo za szybko jeździcie, macie starte bieżniki i ktoś tam ciągle rozlewa olej. :lol:


farciarzgilmore
Archont
Posty: 754
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

A może to te Wasze śliskie progi zwalniające o których tutaj było głośno jakiś czas temu ;-)


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

To już prędzej śliskie rączki członków Gangu Prezydenta :lol:


kolegi
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 02-01-2013, 17:34

Post autor: kolegi »

farciarzgilmore pisze:A może to te Wasze śliskie progi zwalniające o których tutaj było głośno jakiś czas temu ;-)
Śmiej się, śmiej... Te progi zwalniające co pełnią równocześnie rolę przejść dla pieszych są tak śliskie, że nie wiem kto to w ogóle dopuścił do użytku na publicznych drogach.
Spróbuj ruszyć z tego progu bez poślizgu jak spadnie trochę deszczu lub temperatura spadnie poniżej zera, a nie wspomnę o hamowaniu na nim. :shock:
Wciskasz hamulec i jedziesz jak na po lodowisku, skręcasz kołami zero reakcji.
Kiedyś przechodziłem przez ten prób jak śnieg spał i wywinąłem takiego orła, że przez miesiąc mnie dupa bolała :evil:

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Zgadzam się że te progi to jedna wielka ściema. Sam ostatnio przeleciałem przez niego na ABS, dobrze że było pusto za progiem. To samo z ruszaniem ESP daje z siebie wszystko. A zimówki mam roczne więc bieżnik dobry a i prędkość może ze 20 km/h przed progiem była.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

ozi26, a ja przechodziłem kiedyś przez to przejście jako pieszy - mało orła nie wywinąłem w poślizgu ;)

A co do ronda Starodąbrowska-Mickiewicza to też zauważyłem, że jest śliskie. Zupełnie tak, jakby wilgoć zbierała się przy ziemi i ze względu na możliwą przy niej temperaturę ujemną przymarzała. Tylko z czym ma to związek? z szorstkością nawierzchni, może z jakością masy i jej składnikami?!

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Rondo "tymczasowe" jest dziwnie śliskie. Bieżniki mam prawie nówki, a ślizgałem się wczoraj na nim.

ODPOWIEDZ