Budżet Obywatelski

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Wieczorem przygotuje pdf A4 z wnioskami 2xA5 i wrzucę tu, będziesz mógł sobie ściągnąć.
Regulamin nic nie mówi o wielkości karty do głosowania, więc A5 moim zdaniem ok.

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

Marcin Zaród pisze:Przy okazji - W imieniu biednych drzewek, a także przez wzgląd na kasę miejską, proponuję, żeby kartki do głosowania miały najwyżej wielkość A5 (idealnie to A3), a pola do wypełnienia nie były zacieniowane a jedynie z małą ramką...

Te karty obecnie udostępnione jako załączniki na stronie miejskiej po wydrukowaniu zajmują CAŁĄ stronę A4, w dodatku zacienienie powoduje duże wykorzystanie tonera...
Świetna uwaga, też o tym myślałam. Chyba jeszcze nie jest za późno by zmodyfikować tę kartę.
Miejski Wybieg Dla Psów.

https://www.facebook.com/pages/Miejski- ... 902?ref=hl


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Marcin Zaród pisze:Przy okazji - W imieniu biednych drzewek, a także przez wzgląd na kasę miejską, proponuję, żeby kartki do głosowania miały najwyżej wielkość A5 (idealnie to A3), a pola do wypełnienia nie były zacieniowane a jedynie z małą ramką...

Te karty obecnie udostępnione jako załączniki na stronie miejskiej po wydrukowaniu zajmują CAŁĄ stronę A4, w dodatku zacienienie powoduje duże wykorzystanie tonera...
1) Rozmiar A3 jest większy niż A4 ;)
2) Skoro są jako załączniki to można wydrukować dwa razy wyskalowane jako A5 :) Nic nie stoi na przeszkodzie ;)
Jednak pomysł dobry :) W ogóle to głosowanie w większości powinno być prowadzone przez internet. Wtedy jakieś tam karty do głosowania nie byłyby potrzebne ;)


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Cubaza pisze:1) Rozmiar A3 jest większy niż A4 ;)
oczywista pomyłka, na facebooku szybko sprostowałem wczoraj, tutaj już zapomniałem ;)


fistal
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 30-12-2010, 12:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: fistal »

W skrzynce właśnie znalazłem ulotkę Platformy Obywatelskiej(?) dotyczącą BO z której można wyciąć kartę do głosowania.
Wydaje mi się że powinna to być ulotka UMT, bo wydaje się logiczne, że jest to kwota przeznaczona z budżetu miasta Tarnowa a nie z budżetu PO.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

fistal pisze:W skrzynce właśnie znalazłem ulotkę Platformy Obywatelskiej(?) dotyczącą BO
A widziałeś na mieście plakaty BO z twarzą Grzegorza Ś?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

A ja mam pytanie co do tych ulotek ;) Czy one tylko posiadają karty do głosowania i przedstawienie budżetu obywatelskiego, czy namawiają do głosowania na jakiś projekt ?
Do mnie niestety nie dotarły, widać centrum to za mały rynek zbytu dla ulotek ;) Dlatego muszę zapytać :)


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

E nie wierzę, żeby namawiały do głosowania na jakichś projekt... Nie wierzę też, żeby kasa na nie szła z budżetu miasta... To pewnie tylko reklama tego, kto był pomysłodawcą całego przedsięwzięcia... Więc i kasa pewnie z budżetu partyjnego... (tak sobie myślę)

Co do kart do głosowania udostępnianych przez miasto, świetnie by było, gdyby były (dla zasady) na papierze recyklingowanym! BO jak patrzę na te materiały (np. do zwykłych wyborów) drukowane w tysiącach na najlepszym możliwym papierze, który potem idzie do śmieci, to człowieka trafia....

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Karta do glosowania ma format prawie A5 210x144 [mm] (A5 to 210x148).
Nie przerabiam w takim razie.

Obrazek

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Z tym budżetem kojarzą mi się plakaty Platformy Obywatelskiej ze zdjęciami poszczególnych osobistości z hasłem - dobrze wydaj 2 miliony ... dajcie mi to dobrze wydam. :D Zgłaszam się!
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

extremal pisze:Z tym budżetem kojarzą mi się plakaty Platformy Obywatelskiej
A mnie się kojarzy demokracja bezpośrednia w Szwajcarii. Każdemu według potrzeb :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

W Szwajcarii głosujący mają jeden mocny argument; przypada tam 45 sztuk broni na 100 mieszkańców. W Polsce o ile dobrze pamiętam niecałe dwa, niestety.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

trix, nie przesadzaj, tu nie chodzi o broń, tylko o odpowiedzialność za swoją ojczyznę.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

ad2222 pisze:trix, nie przesadzaj, tu nie chodzi o broń, tylko o odpowiedzialność za swoją ojczyznę.

Ale trochę racji Trix ma. Obywatele pod bronią są dla władzy bardzo niewygodni. A jak władza nie ma odpowiedzialności za ojczyznę to zostaje wówczas jeszcze chociaż minimalny respekt do społeczeństwa, które posiada broń ;)
Przecież obecnie u nas istnieje wręcz paranoiczny stosunek do posiadania broni który wynika właśnie z tego, że przez 50 lat PRLu wmawiano nam, że prawo do posiadania broni to przywilej głównie władzy.A przed wojną byliśmy jednym z bardziej uzbrojonych społeczeństw w Europie.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Taaaa jeszcze co, broń na półkach w Tesco wprowadźmy, niech sobie każdy kupi, jak bułeczki na śniadanie i przegoni tych, którzy mu się nie podobaja. Wróćcie do tematu.

Trwa Komisji BO. O mały włos nie doszło do skandalu. Pierwszy pod dyskusję poszedł wniosek M. Zaroda. Komisja w głosowaniu go odrzuciła. W zasadzie argumentacji przeciw nie było. Zażądałem by głosowania były imienne - bo w przeciwnym razie odrzucimy wszystkie wnioski wbrew idei budżetu obywatelskiego. Zatem niech mieszkańcy wiedzą kto głosował przeciw ich wnioskom.

Po tym Komisja uznała, że powinniśmy pracować na zasadzie konsensusu. Nie głosujemy, tylko w uzasadnionych przypadkach (brak możliwości wykonania zadania w całości lub w części w 2013 roku) nie umieszczamy na liście do głosowania.

W ten sposób, tylko w pojedynczych przypadkach projekty zostały odrzucone. Niechaj mieszkańcy w głosowaniu decydują, a nie Komisja.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

ODPOWIEDZ