[Teatr] Spektakle w Solskim - informacje prasowe

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ale podobało się? Bo mnie tak. P. Jachimek robiłby z rękami to, co standupowcy robią z pustymi rękami - grałby nimi, nawet bez mikrofonu.

I nawet nowy kawałek słyszałem, którego na jutubie nie ma... A przepona dalej boli.

A tak przy okazji - polecam książkę Handlarze Czasem. Mniut.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Nie za bardzo wiem o co chodzi Ci z rękami Jachimka. A co do mikrofonu, to jest to wg mnie swoisty rodzaj rekwizytu tego stand-uppera.

Natomiast domagam się odpowiedzi kto jest odpowiedzialny za te wszystkie przerwy w działaniu mikrofonu. Bo sam Jachimek na najwyższym poziomie i jutro z pewnością odczuję zakwasy mięśni twarzy. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

A wracając do p. Jachimka - za grzeczny był wg mnie, ale z drugiej strony - teatr płaci, nie można żywiciela po rękach gryźć... Abelard Giza by się przydał w tym wypadku.

A może był ktoś na przedstawieniu o 17? Też były takie 'nieuzasadnione przerwy w pracy'?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


neya3
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 06-11-2010, 17:15
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: neya3 »

właśnie o to, o czym pisaliście chodziło mi z rękami :) mógł, czy nie mógł wybrać innego mikrofonu? a co do grzeczności... zwróciliście uwagę jak ludzie "reagowali" jak zaczynał się temat kościoła? już się tak nie śmiali
ona jest jak skórzany pasek- niby cienki, a w rękach nie rozerwiesz. A gdybyś się na nim powiesił to też wytrzyma/ A. Sapkowski/

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Mnie trochę przybijało, że niemal każde przekleństwo kończyło się brawami. Może się nie znam, bo rzadko bywam, ale dla mnie troszkę żenujące...

Co do mikrofonu to na pewno nie kwestia rąk. Teatrze, czekamy na odpowiedź!
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

gushman, bo w tym wypadku przekleństwo było pointą dowcipu. Nie zauważyłem, żeby klną jak szewc.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

ad2222 pisze:gushman, bo w tym wypadku przekleństwo było pointą dowcipu. Nie zauważyłem, żeby klną jak szewc.
Nie no, oczywiście nie uważam, żeby było nie na miejscu czy coś. Wszystkie były tam gdzie trzeba. Whateva. Najważniejsze, że się wszyscy świetnie bawili. Jachimek to mój ulubiony komik od dawien dawna. Pierwszy raz widziałem go gdy debiutował na Pace w Krakowie ponad 10 lat temu. Wtedy zresztą wygrał konkurs debiutów.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Jachimka lubię też za Handlarzy Czasem - audiobook w jego wykonaniu to coś pięknego.
A jak chcę bardziej 'na ostro' to sobie słucham Abelarda Gizę :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Jest nam przykro z powodu problemów, jakie pojawiły się w trakcie występu.
W trakcie próby nic złego z mikrofonem się działo. Dodatkowo z tego co mówił mi akustyk zapasowy mikrofon był w kulisach, ale p. Jachimek z niego nie skorzystał.
Mikrofony jakich używamy to Sennheisery - nigdy nie sprawiały problemów. Podczas występu kilka razy zaglądałem do akustyka żeby dowiedzieć co się dzieje, ale powiedział mi, że pojawiały się zaniki sygnału z mikrofonu.
W poniedziałek będę rozmawiał z kierownikiem technicznym o tym zdarzeniu. Mikrofon prawdopodobnie zostanie odesłany do serwisu.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Kurde, naprawdę nikomu nie przyszło do głowy przynieść mu na scenę tego zapasowego mikrofonu? Sam w pewnym momencie chciałem poderwać się z fotela i poprosić o interwencję. Aż dziwi mnie, że Jachimek znosił to tak spokojnie do samego końca. Piosenka na bis została zupełnie przez to zepsuta.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

gushman pisze: Piosenka na bis została zupełnie przez to zepsuta.
Apropos bisowej kolędy - widzieliście ją gdzieś w sieci??? Bo chciałem sobie przypomnieć...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Sprawa się wyjaśniła. Mikrofon na obudowie ma przycisk MUTE. :(

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Czy sugerujecie, że pan Jachimek pierwszy raz w życiu, w Tarnowie spotkał się z tak zaawansowaną technologią jak wyciszanie mikrofonu?


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Mikrofony sa bardzo różne, a przycisk w tym przypadku mało widoczny.
Po prostu nieciekawa sytuacja, na którą akustycy mają teraz zwracać bacznie uwagę by więcej sie nie powtórzyła.


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

TEATR ZAGRA RAZEM Z ORKIESTRĄ

Jak co roku, w drugą niedzielę stycznia, zagra w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W działania Orkiestry włącza się Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

W najbliższą niedzielę, 13 stycznia, odbędzie się XXI Finał WOŚP. Ta jednodniowa zbiórka publiczna gromadzi co roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących na zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce. Tegoroczna edycja WOŚP dedykowana jest pomocy maluchom oraz po raz pierwszy seniorom. Zebrane środki zostaną wykorzystane po połowie na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na wyposażenie szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

W Teatrze Solskiego również odbędzie się zbiórka do puszek. Przypomnijmy, że w tym dniu (o godz. 16.00) na Dużej Scenie zaprezentowana zostanie spektakl familijny „Babcia mówi pa pa”, a z kolei o godzinie 18.00 na Scenie Undeground będzie można zobaczyć „Blackbirda”. Każdy, kto wrzuci do puszki dowolną kwotę, będzie mógł w tym dniu zakupić bilety na przedstawienia za jedyne 15 zł.

Dodatkowo za pośrednictwem portalu zakupów grupowych Gruper.pl do akcji włączyła się Matylda Baczyńska - aktorka Teatru im. L. Solskiego. Jedną z unikatowych ofert przygotowanych specjalnie pod kątem WOŚP są zajęcia taneczne "Be Sexy" oraz warsztaty teatralne prowadzone przez Matyldę. Z kuponem Grupera o wartości 49 zł pozwalającym na udział w warsztatach można pomóc chorym dzieciom i seniorom. Całkowity dochód z warsztatów zasili konto WOŚP - wszyscy partnerzy projektu - a więc Teatr im. L. Solskiego oraz prowadząca warsztaty Matylda Baczyńska robią to nieodpłatnie. Szczegóły na stronie www.teatr.tarnow.pl.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacja biletów w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688-32-87 lub tel. kom. 784-976-026.


Zapraszamy do teatru!

ODPOWIEDZ