Tarnów od nowa

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Autor tematu
redakcjant
Metoikos
Posty: 4
Rejestracja: 01-10-2012, 10:03

Tarnów od nowa

Post autor: redakcjant »

Dla mnie Tarnów powinni wyburzyć i zastanowić się czy go odbudowywać czy też nie.


Porównując do innych metropolii Tarnów jest wiochą. Nie ma tutaj nic ciekawego. Co z tego, że przyjedzie raz do roku jakiś zespół na koncert. Wystarczy przejść się po stolicy - koncert obok koncertu. W każdym mieście jakim bym nie gościł to życie zaczyna się po godzinie 20:00 a u nas?

Życie tylko kręci się w okół Gemini czy Tarnovi.

Chętnie bym widział w Tarnowie - może i to futurystyczne, ale powiększenie rynku, więcej restauracji, więcej kin, więcej teatru i operę. Przydały by się też wieżowce. Wystarczy pojechać do Krakowa - ile oni mają 11 piętrowych bloków a ile my :)

Nie żądam odpowiedzi na to pytanie :)

Kolejną rzeczą w Tarnowie - przydatną moim zdaniem - było by wybudowanie metra lub tak dostosować drogi by wypuścić tramwaje. Kolejnym elementem brakującym w naszym mieście to BUS PAS
http://nocny-tarnow.pl - Pierwsze takie forum Tarnowskich fotografów Ą | FOTOGRAFUJEMY TARNÓW NOC¡


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

redakcjant pisze:Dla mnie Tarnów powinni wyburzyć i zastanowić się czy go odbudowywać czy też nie.
Ten tekst zostawię bez komentarza...
redakcjant pisze:Porównując do innych metropolii Tarnów jest wiochą.
Nie wiedziałem, że mamy bramki na wyjazdach z Tarnowa ustawione. Nic Cię tutaj nie trzyma, droga wolna.
redakcjant pisze:Wystarczy przejść się po stolicy - koncert obok koncertu
Porównujesz 100 tysięczne miasto do stolicy kraju ? Gratuluje... Porównuj do takich samych miast, które kiedyś były wojewódzkie, a teraz nie są i też mają po 100k mieszkańców..
redakcjant pisze:W każdym mieście jakim bym nie gościł to życie zaczyna się po godzinie 20:00 a u nas?
Ale z tym się zgodzę. Tarnów umiera po 20:00
redakcjant pisze:ale powiększenie rynku, więcej restauracji, więcej kin, więcej teatru i operę. Przydały by się też wieżowce. Wystarczy pojechać do Krakowa - ile oni mają 11 piętrowych bloków a ile my
Porównywanie do Krakowa nie jest wskazane. To co napisałem powyżej. Porównuj do miast z taką samą liczbą mieszkańców i takich, które utraciły status miasta wojewódzkiego.
Restauracje upadają, teatr jeden wystarczy, opera może i by się przyjęła, ale nie daję pewności.
redakcjant pisze:było by wybudowanie metra lub tak dostosować drogi by wypuścić tramwaje. Kolejnym elementem brakującym w naszym mieście to BUS PAS
Po co metro w mieście, które można przejść w 40 minut z jednego końca na drugi koniec ? Idąc takim spokojnym krokiem i się nie spiesząc.
Po co tramwaje ? Skoro ludzie nie chcą jeździć autobusami... bo wolą autami.
bus pasy by się przydały, ale nie ma na nie miejsca niestety w wielu miejscach :(
A ja bym chciał port kosmiczny żeby sobie oglądać startujące wahadłowce.
Pozdrawiam


Autor tematu
redakcjant
Metoikos
Posty: 4
Rejestracja: 01-10-2012, 10:03

Post autor: redakcjant »

Zdrowi - dział o propozycjach to i je pisze, w opisie Kategorii zawarte (że nawet futurystyczne)

Ale kolega na pewno nie zaprzeczy, że Tarnów świeci pustkami a jedyne co się dzieje to wypadki drogowe.
http://nocny-tarnow.pl - Pierwsze takie forum Tarnowskich fotografów Ą | FOTOGRAFUJEMY TARNÓW NOC¡

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Post autor: zicc »

Bądźmy poważni. Metro w Tarnowie :) :) :) Linia pierwsza z pod dworca do Zalasowej, a druga nitka (no przecież musi być co najmniej dwie jak w stolicy) do Pleśnej :)

Lada moment dostaniemy nowiutką A4 i te wszystkie dobra i bogactwa kulturarne, IKEA, multikina, ZOO itd będą w odległości 30 minut od Tarnowa (lekutko :) naginając obowiązujące przepisy drogowe) czyli tyle ile się z Falklandów idzie do centrum spokojnym krokiem na piechotę, to po co w Tarnowie budować jak to wszystko mamy za rogiem.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Dajecie się ponieść marnej prowokacji jakiegoś dzieciaka :/ Naprawdę szkoda klawiatury...

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

zicc pisze:Lada moment dostaniemy nowiutką A4 i te wszystkie dobra i bogactwa kulturarne, IKEA, multikina, ZOO itd będą w odległości 30 minut od Tarnowa
Ikea tak, ale do zoo to trzeba jeszcze przejechać troszkę po Krakowie - czyli 30 min do Krakowa i 45 min do zoo


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Jednym z głównych problemów Tarnowa są wąskie ulice, poza nowoczesną wschodnią częścią miasta, niestety musimy się ściskać w ulicach o przekroju 1x2, niestety w większości przypadków nie ma miejsca na ich rozbudowę więc jakoś musimy przeżyć, i poszerzać tam gdzie się da...

Pomysł zburzenia wszystkiego i budowy od nowa pozostawię bez komentarza, bo właśnie to że mamy przepiękną i zabytkową starówkę, czy też cenne układy urbanistyczne w centrum i w Mościcach sprawia że jesteśmy miastem atrakcyjnym turystycznie, i to nasz ogromny choć nie wykorzystany potencjał, i szansa by miasto nie umierało o 20:00

Co do umierania do 20:00 sprawa prosta, w miastach wielkości Tarnowa nie posiadających wyższych uczelni tak jest, życie po 20:00 to głównie życie studenckie którego u nas brakuje, ale jak wiemy czynione są starania aby to zmienić.

Jeśli chodzi o porównania do Krakowa czy Warszawy to jak wyżej.... nie ta liga, nikt nie będzie robił nie wiaomo czego dla niespełna 300 tysięcy ludzi w aglomeracji, bo po prostu to zbyt mały "rynek" Jedynde co u nas mogłoby powstać i nie powinno mieć problemów z utrzymaniem to Filharmonia, funkcjonują one w mniejszych miastach, ale i w tym kierunku coś się zaczyna dziać więc może za kilka lat... Z resztą jak być już tak dokładnym to w Lusławicach takowa powstaje przy Europejskim Centrum Muzyki.

Ogólnie w Tarnowie nic mi nie brakuje, wystarczy się trochę czasem tylko bardziej wysilić i lepiej poszukać a znajdzie się to czego się szuka


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Wystarczy przejść się po stolicy - koncert obok koncertu
Może i u nas koncertów nie ma za wiele ale jak są to chętnych na nie też jak na lekarstwo... (z małymi wyjątkami). Gdyby z marketingowego punktu widzenia koncerty były u nas opłacalne to pewnie by się częściej odbywały.
Chętnie bym widział w Tarnowie - może i to futurystyczne, ale powiększenie rynku, więcej restauracji, więcej kin, więcej teatru i operę. Przydały by się też wieżowce.
A po co ? To co jest stoi przez większość tygodnia puste. Jedynie w sobotę czy piątek jest większy ruch, a i tak z miejscem nie ma problemu. Kino ma być, choć tu nie chodzi o ilość tylko o jakość. Opera - już widzę te tłumy...
Wystarczy pojechać do Krakowa - ile oni mają 11 piętrowych bloków a ile my
Najlepiej z wielkiej płyty...
przydatną moim zdaniem - było by wybudowanie metra lub tak dostosować drogi by wypuścić tramwaje.
Jak ma być metro to po co jeszcze tramwaje ? Może jeszcze miejską kolej gondolową ?

PS. Nie wiem co bierzesz ale bierz pół.


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Co do inwestowania... Jeżeli w Tarnowie powstaną w miarę szybko sensowne inwestycje, to doda to kopa miastu: Centrum Bezpiecznych Technologii Chemicznych, Park Technologiczny, Centrum Cyfryzacji i parę innych.

Do tego dla wybrednych.
Podobno Grupa Azoty ma mieć siedzibę w Tarnowie i budować nowe centrum zarządzania, więc i może jakiś biurowczyk się znajdzie.

Dla lubiących zakupy i rozrywki:
- TCK, Teatr, MCK (ciągle coś tam jest)
- razbudowa GP

W sumie jak się przyjżeć, to można mnożyć przykłady.

Co do wyburzenia, to zgadzam się w niektórych kwestiach. Niektóre rejony powinny dosłownie zniknąć z powierzchni ziemi, a na ich miejscu mogłyby powstać budynki, które byłyby ściśle ustalone odgórnie narzuconym planem zagospodarowania. Wiem, że jest to abstrakcja, ale przyznam, że koszt utrzymania regularnej i zaplanowanej zabudowy jest dużo niższy niż rozproszonej. Taniej jest utrzymać 10 domów przy jednej drodze, niż do każdego doprowadzać osobną. Jednak takie wizje wymagałby rządów despoty, który wywłaszczałby działki i oddawał pod odpowiednią deweloperkę. Szczególnie razi rejon ul Krakowskiej od wiaduktu kolejowego do węzła Krakowska z DK 4. Ale to pobożne życzenia.

Jedyne co można teraz zrobić, to postawić po prostu na porządną architekturę.
Ostatnio zmieniony 02-10-2012, 14:09 przez Stradie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

halford pisze:Opera - już widzę te tłumy...
Teatr Muzyczny w Gliwicach (przypominam - centrum Górnego Śląska, dobrze ponad 2 mln dobrze skomunikowanych potencjalnych widzów) ma problem z zapełnieniem całej (niezbyt dużej - ok 500 miejsc) sali na operetkę - klasyka gatunku, "Księżniczka Czardasza' - ok 1/4 miejsc na sali wolnych, a ktoś tu chce w Tarnowie Operę budować...
Wg mnie nasz Teatr plus sala SCM wystarczająco spełnia oczekiwania kulturalne tarnowian. A jak jeszcze doczekamy się multipleksu, to będzie już komplet.

I małą sondę mam - balet lwowski przyjeżdża, Jezioro Łabędzie będą wystawiać - ilu forumowiczów w ogóle myślało, żeby to zobaczyć?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Stradie, nie chciałbym się czepiać, ale jak piszesz to nie podkreśla Ci wyrazów?


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Fakt. Piszę szybko i pojawiają się czasem nieopatrzne literówki.


aKid
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 24-07-2012, 16:17
Lokalizacja: Zabłocie

Post autor: aKid »

Jeden wieżowiec już mamy. Blisko Wałowej :) ...

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Post autor: zicc »

lll pisze:
zicc pisze:Lada moment dostaniemy nowiutką A4 i te wszystkie dobra i bogactwa kulturarne, IKEA, multikina, ZOO itd będą w odległości 30 minut od Tarnowa
Ikea tak, ale do zoo to trzeba jeszcze przejechać troszkę po Krakowie - czyli 30 min do Krakowa i 45 min do zoo
Akurat do ZOO jest ciut bliżej niż do IKEI, zjeżdża się z A4 na węźle Mirowskim, kilka minut i jesteśmy na parkingu przy ZOO. Realnie patrząc godzina wystarczy z Tarnowa do prawie każdego miejsca w Krakowie. Wydaje mi się to kuszącą perspektywą - bez korków, bez świateł, bez wlokących się pod górkę ciężarówek, bez pań i panów w kapeluszu w Daewoo Tico wlokących się max 40km/h itd

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ad2222, ja już widziałem, nie porywa mnie balet, ale operetki mi się podobają, nawet czasem bywam :)
[center]Tarnów żąda dostępu do morza![/center]
P.S. obojętne jakiego :P

ODPOWIEDZ