Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

Mam pytanie dotyczące skrzyżowania Czysta - Mościckiego, od kilku dni ( z tego co zaobserwowałem ) koło owego skrzyżowania stoi wizualizacja ronda. Czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat ? Jakieś plany przetarg, datę wykonania ? jest to związane oczywiście z budowa drogi "wzdłuż białej" ale czy ktoś już widział plany projekt bądź słyszał "o panie tędy będzie" :)

I druga sprawa kiedy można się spodziewać rozpoczęcia prac przy rondzie na skrzyżowaniu Błonie - JP II

Oraz ciekawi mnie termin prac na skrzyżowaniu Starodąbrowska - Słoneczna ( to nasze obiecane rondo turbinowe )

Kolejna rzecz to ulica Mościckiego o przekroju 2x2 czy znany jest termin rozpoczęcia prac ?

I jeszcze takie stary kotlet jak wygląda batalia o przebicie sitki ( słowackiego ) do solidarności. ( ten projekt z 4 rondami )

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11080
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

1. Postaram się zdobyć coś więcej niz wizualizacja.
2. Prace przy rondzie trwają :) A tak serio, to miały być już prowadzone.
3. Ponoć rondo przy Tesco nie będzie robione w przyszłym roku
4. ???
5. Konserwator (krakowski) zawetował i projekt leży w szufladzie.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Błonie - JP 2 ten lub przyszły rok, rondo tam na dziś nie jest najważniejsze - ważniejsze jest ukończenie dróg do A4 - jak byłem tam ostatnio to asfalt się "z nienacka" :) kończył. To rondo powstanie na końcu.

Czysta - Mościckiego - bilboard stoi ładnych parę miesięcy - budowa ma ruszyć w przyszłym roku. Będzie powiązana z przebudową ciągu Błonie - Spokojna - Elektryczna - Wyszyńskiego - Czysta. Ale nie wykluczone, że jak Jesień będzie łaskawa a Zima sie spóźni to zaczą niektóre prace w tym roku.

Tyle mam informacji - są z przed paru miesięcy - więc mogło się coś zmienić.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

tutaj link do punktu 4

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malo ... 52691,4444

Konkretnie ten fragment
"Drogowcy zamierzają rozbudować ciąg ulic Spokojna - Elektryczna - Wyszyńskiego - Czysta - Mościckiego- Kwiatkowskiego do ulicy Witosa, których modernizacja oprze się na parametrach 2x2 pasy ruchu."
Wiem że spokojna ma być modernizowana ale bardziej interesuje mnie Mościckiego od mostu do świateł

A co do punktu piątego wiem ze pomysł został zablokowany dlatego pytam o batalie która ktoś obiecywał że strasznie będzie prowadził o to połączenie, a od dłuższego czasu nic o tym nie słychać.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

już przed mostem zaczyna się ulica Kwatkowskiego i ona tak jak pisze do Witosa ma być 2x2. Kiedy? Trudno powiedzieć, tak jak ciąg Czysta - Spokojna i tak dalej, miało być zrobione już w tym roku a jak jest każdy widzi.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Oho, ul. Legionów podklejona. Za 15 minut wychodzę to po drodze cyknę kilka podglądowych fotek. 'Miszczostfo w cool-asfaltingu'.

Edit: zdjęcia.
Nie wiem jakie było kryterium zakwalifikowania usterki do naprawy, nie wiem dlaczego panowie się przestraszyli żywiołu i zostawili dziurę z kałużą... nie wiem po co kłaść takie placki asfaltu (tfu) na tak dziurawej i popękanej nawierzchni...
Załączniki
006.jpg
005.jpg
004.jpg
003.jpg
002.jpg
001.jpg


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Romanowicza też naprawiona tą kosmiczną technologią :)

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Post autor: zicc »

Po Romanowicza teraz jedzie się tak: łup łupłup (tu chwila przerwy w wybojach) łup łup łupłupłup itd. Chyba gumiak komando za słabo to przyklepiało gumiakami i trochę te placki wystają ponad jezdnię ;)

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 260
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

Może trochę obok tematu remontów, ale:
chyba rozpoczęło się przywracanie "starej" tj. sprzed budowy przejścia podziemnego organizacji ruchu na skrzyżowaniu Słowackiego/Piłsudskiego - pomarańczowe kamizelki w asyście naszej dzielnej SM rozstawiali pachołki, barierki i tym podobne ograniczacze ruchu - w porach szczytowych może tam "ciekawie" być ....
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

W koncu sie doczekalismy :D http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... c&id=11846

Jak to Pani rzecznik mówiła ? W Czerwcu ? Lipcu ? No to już niedługo wakacje skoro zaczęli w końcu to zmieniać :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Heh, dzisiaj żona się tam nacięła. :) Na prawym pasie miała zielone, na lewym było pusto i czerwone. Naszą uwagę przykuły radiowozy policyjne, więc powoli, ale wturlała się na skrzyżowanie z pretensjami do jadących od strony basenu, że pchają się na skrzyżowanie gdy ona ma zielone. :) Zielone, owszem, miała. Ale do skrętu w prawo. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6888
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Szczerze mówiąc bardziej mi się podobała wersja "tymczasowa", jechało się płynniej i nie mówię tu o dzisiejszym zamieszaniu, mam porównanie co było wcześniej a co było przez ostatnie parę miesięcy.
Na stronie tarnow.pl i na stronie TZDM informacji oczywiście brak...


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Dziś gumiak komando uzbrojone w mały walec, w deszczu łatało dziury koło BP na Orkana/Lwowskiej.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Ktoś kiedyś wspominał o tym, że polska norma na wysokość krawężnika nie pozwala mu przekroczyć 18 cm...

Dzisiaj zmierzyłem, Tarnów najwyraźniej jest kolejnym biegunem, tzn. biegunem radosnych tolerancji norm - otóż krawężnik przy Legionów ma, uwaga... 23 cm, czyli przekracza normę o 5 cm (i to wcale nie w najwyższym punkcie). Co nam daje ponad 20% przekroczenia maksymalnej normatywnej wysokości. Wiedzą o tym wszyscy, którzy przy tej ulicy zostawili lakier ze spodu drzwi auta.

Ja mam takie pytanie o to, kto podpisał odbiór techniczny po remoncie. Tak z czystej ciekawości. Czy miasto dysponuje takimi danymi?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Obawiam, się że togo się nie dowiesz :). Musisz zadać prostsze pytanie :).
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ