Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Do prokuratury np. z okazji działania prezydenta na szkodę miasta albo niegospodarność TZDM, paragrafy są, a lista ulic ze śmiesznie małym odstępem czasowym między remontem a ponownie wyłażącymi dziurami jest długa. Albo jakiś pozew zbiorowy ze strony kierowców - na wiosnę wymieniałem wahacze które nawet dwóch pełnych sezonów jazdy po naszym mieście nie wytrzymały. Prezydent to chińczyk jakiś, to co się za jego kadencji dzieje z drogami to wypisz wymaluj te wszystkie panasonixy, adadasy, itd.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

W Karwodrzy w zeszłym tygodniu zjawiły się bez zapowiedzi maszyny, panowie drogowcy zablokowali ulicę (niektórzy nie mieli jak do/z pracy jechać, bo to jedyna droga!) i zaczęli kłaść asfalt.

Położyli warstwę wyrównującą w środę i czwartek, w piątek zaczęli kłaść bodajże warstwę właściwą i... zasypał to śnieg. Teraz pytanie - czy tak położona droga (powiatowa) ma szanse się utrzymać przez lata?

Warstwa wyrównująca została w wielu miejscach "wypluta" przez samochody i autobusy szkolne dowożące uczniów.

Drogi nie zamykano połówkami, tylko całością, bo tak szeroką maszynę mieli.

Pan Kras jak widać ostro ruszył z kopyta z inwestycjami w powiecie 8)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

hurricane pisze:Ale masakra... Powinno się przerowadzić kontrolę zewnętrzną w TZDMie, przecież to jest jakaś kpina, wydajemy grube miliony na remonty dróg, które wytrzymują rok czy dwa, czy w ekstremalnych przypadkach kilka tygodni.

Inwestycja zwana ulicą Klikowską - robiona bodaj w zeszłym roku, (wykonawcą była chyba MOTA ENGIL) po roku nawierzchnia jest cała spękana (podobno była wzmacniana?), skrzyżowanie z Elektryczną wykruszenia masy asfaltowej, niezabezpieczone łączenia w warstach bitumicznych są ogniskami wykruszania się asfaltu. Podobne objawy choć znacznie mniejsze i wolniejsze pojawiają się na ulicy Czerwonej. Ten sam wykonawca o ile dobrze pamiętam, jak nie poprawcie mnie.

Na ulicy Wyszyńskiego - tegoroczny asfalt - dziś widziałem 2 dziury, co prawda nieduże, ale dziury.

Ulica Chopina - wykonanie na szybko przed wyborami - fuszera jakich mało, w kilku miejscach asfalt wygląda na słabo zagęszczony, ponadto przy skrzyżowaniach wjazdy ulic bocznych zagęszczenie asfaltu bardzo kiepskie, będzie się wykruszał prawdopodobnie, łączenia między warstwami niezabezpieczone lepikiem przed wpływem warunków atmosferycznych... Podobnie, choć nieco lepiej wykonana jest ulica Mościckiego w okolicach przychodni

Ulica Narutowicza - asfalt sprzed kilku tygodni - pojawiły się pęknięcia wokół kilku studzienek, jak widać drogowcy nadal nie nauczyli się ich posadzać tak jak trzeba...

Ulica Tuchowska - pas w kierunku centrum, wykonanie na zlecenie firmy INS-BUD po robotach kanalizacyjnych - chyba najtańszy asfalt na rynku to był cała położona w zeszłym roku nawierzchnia kruszy się i pęka, a pierwsze dziury pojawiły się już zeszłej zimy po kilku miesiącach od wykonania nawierzchni.

O ciągu Lwowska, Słoneczna, JP II i bublu Zesłańców Sybiru już wystarczająco się opisałem.

Jeśli dobrze zauważyłem pojawiło się kilka pęknięć na Starodąbrowskiej przy dojeździe do ronda Hetmana Tarnowskiego - jak widać podbudowa za słaba na naturalną "pracę" gruntu podczas dużych wahań temperatury.

Czy jest w TZDMie jakikolwiek inspektor nadzoru, który jest kompetentny i czy jest wypracowany system kontroli inwestycji po 6, 12, 24, 36 miesiacach?

A na koniec jak widać po wynikach wyborów, cytując klasyka - ciemny lud wszystko kupi...
Na dzisiejszej Komisji Rozwoju Miasta i Spraw Komunalnych zgłosiłem wszystkie te miejsca ...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


e12
Prytan
Posty: 139
Rejestracja: 15-01-2010, 12:01
Lokalizacja: Centrum

Post autor: e12 »

Jakub Kwaśny pisze:
Na dzisiejszej Komisji Rozwoju Miasta i Spraw Komunalnych zgłosiłem wszystkie te miejsca ...
to się chwali :!:
ale czy naprawdę to jest aż taki problem, żeby zaplanować i wykonać remonty w taki sposób , żeby nie trzeba było tego "zgłaszać" :?: Przecież my (a na pewno ja) jesteśmy laikami i widzimy te rzeczy... a zajmują się tym wszystkim fachowcy...czy oni tego nie wiedza, nie zdają sobie sprawy :?:
Kubo, wiesz dobrze, że Tarnowa nie stać na tak bezsensowne wydawanie pieniędzy :!:

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

e12, Aaaa, to jeszcze nie wiesz, że podstawą bytu urzędnika jest tzw 'dupochron'? Czyli możesz lać asfalt w środku zimy, jeżeli tylko jest papier, że musisz to zrobić. Żałosne, ale prawdziwe. Urzędnicy nie traktują Miasta jak własnego domu - założę się, że nikt z TZDM nie kazałby wylać asfaltu przed swoim domem w środku zimy.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ciekawe co to będzie przy skrzyżowaniu Bitwy o Wał Pomorski z Wojska Polskiego. Konstrukcja zakopana jest po prawej, na końcu parkingu, jak się wyjeżdża z osiedla. Czyżby sygnalizacja? Coś mi się nie widzi...
Załączniki
cos.jpg
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

A może konstrukcja pod billboard?
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Mi to wygląda na skrzynkę podawczą TZDM w formie kapsuły czasu.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jakub Kwaśny pisze:A może konstrukcja pod billboard?
To mało możliwe, bo to jest blisko skrzyżowania i na terenie chyba miejskim. Przepisy teoretycznie zabraniają stawiania w tym miejscu tablicy reklamowej.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Albo pod takie podświetlane tablice informacyjne z planem osiedla... bo takowe będą ustawiane właśnie m.in. w okolicach ul. Bitwy o Wał Pomorski.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

e12 pisze:to się chwali :!:
ale czy naprawdę to jest aż taki problem, żeby zaplanować i wykonać remonty w taki sposób , żeby nie trzeba było tego "zgłaszać" :?: Przecież my (a na pewno ja) jesteśmy laikami i widzimy te rzeczy... a zajmują się tym wszystkim fachowcy...czy oni tego nie wiedza, nie zdają sobie sprawy :?:
Kubo, wiesz dobrze, że Tarnowa nie stać na tak bezsensowne wydawanie pieniędzy :!:
Kolega to się chyba urwał z choinki :D, no w sumie święta się zbliżają. W normalnym państwie tacy "fachowcy" wylecieliby na zbity pysk z roboty, ale u nas nie. Poddaje sie pod głosowania, tworzy komisje DS czegośtam, zaprasza z łąski obywateli którzy na rzeczy więcej się znają niż zapraszający. Niestety nie mają w rodzinie nikogo z urzędu. Co do tego czy nas nie stać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: STAĆ NAS NA WSZYSTKO, dług miasta jest zgodny z czymśtam, zaciągnie go prezydent a spłaci obywatel :D. GRA GITARA.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


e12
Prytan
Posty: 139
Rejestracja: 15-01-2010, 12:01
Lokalizacja: Centrum

Post autor: e12 »

trix pisze:
e12 pisze:to się chwali :!:
ale czy naprawdę to jest aż taki problem, żeby zaplanować i wykonać remonty w taki sposób , żeby nie trzeba było tego "zgłaszać" :?: Przecież my (a na pewno ja) jesteśmy laikami i widzimy te rzeczy... a zajmują się tym wszystkim fachowcy...czy oni tego nie wiedza, nie zdają sobie sprawy :?:
Kubo, wiesz dobrze, że Tarnowa nie stać na tak bezsensowne wydawanie pieniędzy :!:
Kolega to się chyba urwał z choinki :D, no w sumie święta się zbliżają. W normalnym państwie tacy "fachowcy" wylecieliby na zbity pysk z roboty, ale u nas nie. Poddaje sie pod głosowania, tworzy komisje DS czegośtam, zaprasza z łąski obywateli którzy na rzeczy więcej się znają niż zapraszający. Niestety nie mają w rodzinie nikogo z urzędu. Co do tego czy nas nie stać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: STAĆ NAS NA WSZYSTKO, dług miasta jest zgodny z czymśtam, zaciągnie go prezydent a spłaci obywatel :D. GRA GITARA.
Nie urwałem się z choinki , trochę tutaj już na świecie jestem, ale strasznie mnie to wk...irytuje mnie to , że marnuje się pieniądze na oczach obywateli i nikt za to nie odpowiada. Sprawa się rozmywa i każdy przechodzi nad nią do codzienności jakby wszystko było w porządku. Przecież jest cholernie nie w porządku :!:
Mam też wrażenie ,że "zgłoszenie" tej sprawy do Komisji Rozwoju Miasta i Spraw Komunalnych, przez radnego Jakuba Kwaśnego też nic nie zmieni.
Ludzie , zróbmy coś z tym :!: :!: :!:


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

gushman pisze:Ciekawe co to będzie przy skrzyżowaniu Bitwy o Wał Pomorski z Wojska Polskiego. Konstrukcja zakopana jest po prawej, na końcu parkingu, jak się wyjeżdża z osiedla. Czyżby sygnalizacja? Coś mi się nie widzi...
Identyczne coś jest przy skrzyżowaniu ul.Odległej i Do Prochowni. Zbyt daleko od skrzyżowania jak na sygnalizację świetlną i na tym skrzyżowaniu to byłaby ona dość zabawnym wydarzeniem. Może to faktycznie jakiś plan osiedla będzie gdyż jest to blisko zjazdu z Jana Pawła II


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

e12 pisze:ale strasznie mnie to wk...irytuje mnie to , że marnuje się pieniądze na oczach obywateli
O'ryly ??:D. Co chcesz z tym zrobić ??.
O tym jest jak jest to nie tylko ja się tu rozbijam, więc witaj w klubie.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

No właśnie, "módlcie się", żeby tam nie było wysięgników pod sygnalizaję :)

ODPOWIEDZ