Tarnów wypięknieje!!! czyli rewitalizacja Centrum Miasta

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

hmm, w sumie nie przyszło mi to do głowy. W takim razie może by tak UM wykorzystał informację o tej odmienności w jakiś sensowny sposób...

IMHO z każdym dniem bardziej oczywiste staje się, że jednak zabranie narożnika cmentarza (oczywiście z pełnymi honorami przy ekshumacji) jest koniecznością, bo obecnie to rondo jest za duże jak na jednopasmowe i za małe jak na dwupasmowe. Przy zabraniu części cmentarza, z każdej strony można by zrobić prawoskręty, a środek po prostu jednopasowy (podobne rozwiązania są na Śląsku i doskonale sobie radzą)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Kuba: a czy były w ogóle, kiedykolwiek prowadzone chociaż wstępne rozmowy o przesunięciu muru cmentarnego, czy UMT stoi na stanowisku 'nie, bo i tak się nie zgodzą'? Może by tak podczas przejmowania nieruchomości przez gminę żydowską dojść do jakiegoś porozumienia? Zawsze warto chociaż zapytać...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

W kilku tematach:

1. Poruszę tą sprawę w Urzędzie - zawsze warto zapytać masz rację!

TRIX:
2. Co do zakresu działań rewitalizacja STARÓWKI, to nie tylko Plac Rybny i Bima.

3. A w kwestii zamieszczonej tabelki mam kilka podpunktów :P

a) Platforma Obywatelska zarzekała się, że nie weźmie ANI JEDNEJ złotówki z budżetu państwa, bo to nie zgodne z ich zasadami. Widać gdzie ta partia ma zasady, bo czerpie całymi garściami kilkadziesiąt milionów rocznie subwencji. I żeby od razu nie pojawiły się głosy, że inne partie też biorą no i SLD też. Ja jestem jak najbardziej za finansowaniem partii politycznych z budżetu (ps. nie zaczynajmy tu tego tematu:P) jednak skoro Schetyna wyraźnie powiedział, że nie wezmą albo oddadzą na Caritas (mam to nagrane) to już widzimy ile warte jest w PO - słowo!

b) Co do wydatków w tej tabelce, KOMPROMITUJĄCE jest dla PiSu - brak jakichkolwiek ekspertyz, widać nie potrzebują wiedzy, bo ich alfą i omegą jest sam Prezes, więc po co wiedza, kiedy jest wizja mistrza!

c) o PO już nie mówię ale o PiS - patrząc jeszcze na tą tabelkę zauważyłem też, że wydali spoko kasy na wynagrodzenia i telefony komórkowe, w porównaniu z brakiem jakichkolwiek ekspertyz stwierdzam, że PiS po prostu żeruje na Kancelarii Sejmu. Ciekwsze są jednak rozliczenia paliwa i podróże posłów :P
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Jakubie, po pierwsze to dlaczego tak ekhm bezczelnie manipulujesz:P. W tej tabelce jest wyrażnie napisane 3,2 mln zł, a to kwota nie podpada pod
Jakub Kwaśny pisze:kilkadziesiąt milionów rocznie
, gdyz kilkadziesiąt zaczyna sie zdaje sie od 20, więc daleko im do tego. To co wszyscy mówili przed wyborami, zwłaszcza PO, to chyba nie trzeba nikomu przypominać. W skrócie żenada, ale PO wie, tak jak miłościwie panujący nam prezydent miasta że PIAR jest najważniejszy, i w sumie można kraść, nic nie robic itp byle medialnie to sie dobrze sprzedawało. BTW nie widzę na forum żadnego rycerza z PO i dziwi mnie to niezmiernie.
Co do Pisu, to że nie mieli wydatków na ekspertyzy to nie świadczy o tym że nic nie robili, byc może uważali że grzebanie w gospodarce nie jest dobre, i generalnie to chyba mają racje. To że PO wydało tyle, to tez nie świadczy o tym że coś robią w dobrą stronę. Jezeli natomiast weźmiemy pod uwage kierownictwo PO i PiS to tu zdecydowanie + dla PiS. Jarek ma jaja, a donald................................... .NC.
Co do wydatków na telefony itp to może PiS robi ekspertyzy telefoniczne :P.
Ciekawy jest natomiast 1 tysiąc zł przy SDPL. Ja nie wiem co oni ekspertyzowali za tysiąc złotych, przecież dobra dziwka za noc bierze więcej.
Finansowanie partii z pieniędzy członków, czemu nie, nie róbmy zamieszania i oftopa.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Goscinny pisze: 3. Jak dojechać na Targową?
4. Jak dojechać na plac Kazimierza?
Ducha - jeden kierunek do góry w kierunku Pl.Kazimierza. Powrót Targową, tak jak obecnie. Czy to takie trudne? Deptak mógłby być do ul. Targowej na wysokości troszkę poniżej salonu Plusa.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Deto, już widzę te dostawczaki czy "cieniasy" jak zasuwają, zwłaszcza w zimie pod górę :) A ile nakopcą...


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Deto pisze:
Goscinny pisze: 3. Jak dojechać na Targową?
4. Jak dojechać na plac Kazimierza?
Ducha - jeden kierunek do góry w kierunku Pl.Kazimierza. Powrót Targową, tak jak obecnie. Czy to takie trudne? Deptak mógłby być do ul. Targowej na wysokości troszkę poniżej salonu Plusa.

Ale na pewno ul. Ducha św.???? myślę, że bardziej ul. św. Anny - tą drogą ruch puszczono niedawno przy okazji remontu fragmentu ul. Bema.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Dorota1975 pisze:
Deto pisze:
Goscinny pisze: 3. Jak dojechać na Targową?
4. Jak dojechać na plac Kazimierza?
Ducha - jeden kierunek do góry w kierunku Pl.Kazimierza. Powrót Targową, tak jak obecnie. Czy to takie trudne? Deptak mógłby być do ul. Targowej na wysokości troszkę poniżej salonu Plusa.

Ale na pewno ul. Ducha św.???? myślę, że bardziej ul. św. Anny - tą drogą ruch puszczono niedawno przy okazji remontu fragmentu ul. Bema.
Dokładnie takie rozwiązanie napisałem dwie strony wcześniej ;) Czyli jednokierunkowa w drugą stronę na ulicy św. Anny ;)

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Post autor: zicc »

Jeśli deptak na Krakowskiej, to co w takim wypadku z ulicami Staszica i Batorego? One są za wąskie aby robić z nich dwukierunkowe. Nadto tam teraz jest parking na kilkadziesiąt samochodów, jeśli parking zlikwidujemy to gdzie damy go w zamian? Nigdzie?
Co do odsłaniania murów, przy Wałowej jest taka ładna baszta (na wprost przychodni) którą zasłania szpetna kamienica. Czy nie można by jej wyburzyć , odsłonić basztę, ładnie ją ziluminować, zrobić na miejscu kamienicy jakiś skwerek itd


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Dorota1975 pisze:Ale na pewno ul. Ducha św.???? myślę, że bardziej ul. św. Anny - tą drogą ruch puszczono niedawno przy okazji remontu fragmentu ul. Bema.
Tak, tak myślałem własnie o tej ulicy, przy której jest ten parking duży. Sorka.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Parkingi - tylko duże, piętrowe. Lokalizacja pierwsza - od zachodu - teren Owintaru - albo zmusić inwestora do wybudowania wielopiętrowego, płatnego parkingu (powiedzmy na 2 tys miejsc), albo wykupić część terenu i zrobić miejski parking (a tu jest też miejsce na 'partnerstwo publiczno-prywatne!)
od wschodu - na skrzyżowaniu Skowronków i Lwowskiej - też duży, wielopiętrowy, zaspokoiło by to tez potrzeby parkujących kilentów BGZ, Enionu, US, i pozostałych, bo ten maluch parkingowy nie mieści nawet samych pracowników tych instytucji, a co dopiero klientów (ewentualnie na miejscu tego malucha też duży, wielopoziomowy parking.
Jest też parking na św. Anny - na jego miejscu duży, wielopoziomowy etc... Od północy - w centrum administracyjnym duża ilość miejsc parkingowych (konieczny pewnie parking podziemny, ale to się zwróci bardzo szybko), plus ew. tereny Między Brodzińskiego/MBF a stacją Pogotowia Ratunkowego - tam są tylko baraki, a można by znowu duży, piętrowy parking.

Tylko te parkingi trzeba planować JUŻ, bo za 5 lat będzie taki tłok, że ludzie będą stawiać samochody przy obwodnicy, żeby przejść do centrum na piechotkę...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

I znów zacznie się płacz, bo tam też chyba nie wolno wjeżdżać z instalacją LPG tak jak na podziemne, poprawcie mnie jeśli się mylę, ale to jest chyba w przepisach p.poż.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

LordRuthwen, no właśnie w przepisach jest to dosyć mętnie napisane - jak to w przepisach.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Przecież wielopoziomowe są otwarte (vide parking Gazów), to chyba dotyczyło tylko poziomu poniżej gruntu...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


piotres
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 04-01-2010, 00:00

Post autor: piotres »

Wspaniałe przedsięwzięcie...Oczywiście najlepiej zamknąć Krakowską, i zrobić z niej deptak .
Tylko czy nasi wspaniali włodarze zastanowili się nad tym co tak naprawdę osiągną tym przedsięwzięciem. Co ono daje oprócz tego ze \\\\\\\"umrze\\\\\\\" kolejna ulica tak jak stało z ulicą wałową. Zamiast zamykać ulice na ruch kołowy, należy wprowadzić drogie abonamenty (identyfikatory) dla tych którzy chcą się dostać do centrum lub w nim zaparkować i dzięki temu zarabiać a nie tracić. W ścisłych centrach - zabytkowych kamienicach powinny powstawać ekskluzywne sklepy, restauracje, galerie, butiki które przyciągną bogatego klienta nie mającego ochoty robić zakupów w rozhukanych galeriach w których brak klimatu i klasy.
Takie właśnie osoby pragną mieć wybór co do środka transportu, a nie mówiąc kolokwialnie "dymać" na piechotę. Kto waszym zdaniem ma się przechadzać po owych deptakach, oprócz licealistów wracających ze szkół, a wieczorami zapijaczony podejrzany \\\\\\\"element\\\\\\\".

[ Dodano: 03-01-2010, 23:35 ]
Nie zamykać ulic na ruch samochodów, wręcz przeciwnie zachęcać ludzi aby przyjechali do centrum. Budować parkingi w centrach jak to ma miejsce we Francji, Włoszech gdzie w podwórzach pięknych zabytkowych kamieniec są nowoczesne parkingi miejskie za które trzeba słono zapłacić. Co z drobnymi kupcami, handlarzami mającymi sklepy, działalności. Co się z nimi stanie jeśli ruch powoli w centrum będzie zamierał. Co z podatkami od właścicieli kamienic, jeśli będą one przynosić coraz mniejsze dochody.
Naprawdę ludzie podejmujący strategiczne decyzje w Tarnowie , powinni skupić się na tym co naprawdę jest ważne dla naszego miasta. Ściągnięcie do miasta inwestorów którzy będą tworzyć jakąś produkcję, wytwarzać jakieś dobra i dzięki temu dawać ludziom pracę - to jest moim zdaniem ważne i istotne.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ