Lidl, stacja paliw i myjnia na Lwowskiej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

Ricardo pisze:Może na zachodznie nie buduje się ekranów na zwykłych ulicach, ale trzeba też pamiętać że tam są autostrady i ruch tranzytowy idzie poza centrami miast, w Polsce z kolei ekrany buduje się przy ulicach tranzytowych (Jana Pawła II, czy Krakowska w Zbylitowskiej Górze), więc moim zdaniem ma to sens.

Przez Berlin przebiegają trasy przelotowe (jako miejskie drogi szybkiego ruchu) i na nich są ekrany
Coś w tym jest. Przez jakiś czas miałem udział w tym co zrobiła MotaEngil i ta druga firma, nazwy nie pamiętam. :) Pytanie jest proste, czy inwestować w komunikację miejską czy w drogi dla samochodzików prywatnych. Wykonawca robi swoje zgodnie z projektem. Tylko, że ktoś to projektuje. Jak to zwykle w Polsce. Brak inżynierów ruchu a to takie proste. Określić kto i dokąd. :)
A może to kwestia mentalności ? Polak zamiast polecieć samolotem woli własny samochodzik ?
Przecież nikt Tarnowa nie przebuduje, jest jaki jest. Nic więcej nie da się tam upchnąć. Nie chcę używać wulgaryzmów ale tylko jakiś idiota to planuje i realizuje. Ulicę w klasie autostrady przy Zielonym itd. Przecież ona nie ma końca, donikąd nie prowadzi.
Jedną rzeczą jest obsługa ruchu miejskiego drugą tranzytowego. Tarnów nie ma aż tak wielkiego ruchu wewnętrznego by martwić się kolejnym rondem. Należy raczej pomyśleć o obwodnicach i autostradach zachowując miejsce na komunikację wewnątrz o ile będzie potrzebna.
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Wycinek z dzisiejszej "Krakowskiej" - warto poczytać.
Załączniki
krakowska-lwowska.jpg


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

No tak wycieli kilkadziesiąt drzew ale...... nasadzą nowe i do tego jeszcze krzaczki ..... tylko zapomnieli dodać że aby te drzewa urosły potrzeba 20-30 lat i niestety większość z zainteresowanych do tego nie dożyje mówiąc brutalnie .
Tak nasadzą jak jego prezydencka mość na Lwowskiej między wieżowcami .... naprawdę dżungla :lol:


kato
Rhetor
Posty: 2720
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Gdzieś wyczytałem, że duże drzewa (pewnie chodziło o "dorosłe") nie absorbują CO. Ponoć robią to tylko młodsze sztuki.
Ktoś, znający się na temacie, mógłby to jakoś wyjaśnić?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Duże drzewa też absorbują tylko nieco mniej niż np zarośla. Ale dlaczego to nie wiem ;) Może wiąże się to z tempem wzrostu.


bartiko
Obywatel
Posty: 39
Rejestracja: 16-05-2010, 20:39

Post autor: bartiko »

Goscinny pisze:Robi się coraz ciekawiej:
Cytat z FB:
"Zapanowała dzisiaj wokoło mojego domu przeraźliwa cisza...
Jeszcze wczoraj o tej porze my, sąsiedzi, przechodnie słyszeliśmy cudowny śpiew ptaków. Dzisiaj wycięto prawie wszystkie drzewa.
Piękne, niektóre miały wiele, wiele lat inne mniej. Ptaki znikły.......
Wycięto je pod budowę stacji benzynowej Stateoil i supermarketu. Urząd miasta podobno wydał na wszystko zezwolenie. Tylko dlaczego wycięto drzewa na pasach zieleni na których nie będzie żadnych robót?????? Które niczemu nie zagrażały?
I dowiaduje się że wszystko jest zatwierdzone m.in. to że 2 m od mojego żywopłotu będzie droga dojazdowa do myjni samochodów. Firma Atir odmawia umieszczenia ekranów dźwiękochłonnych.
Ktoś ma doświadczenie w takich sprawach? Co można zrobić? Nasze kociaki beda zagrożone, od zawsze wychodziły miały tu duży pas zieleni a teraz ma byc droga do stacji...."
I fotka:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 6775_n.jpg
Taka wycinka łamie postanowienia Uop. z dnia 28 września. 2004r. w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną, zakazującej usuwania gniazd
ptasich z terenów zieleni w okresie od dnia 1 marca do 15 października.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ale popatrzcie z drugiej strony - prywatna działka, ktoś chce zainwestować, stworzyć nowe miejsca pracy... a tu koty najważniejsze, bo wychodziły na trawkę. Zawsze stałem na stanowisku, że jak chcę mieszkać w ciszy słuchając ćwierkania ptaków, to się wyprowadzam pod las, a jak chcę mieszkać w mieście, to czasami słychać samochody, czasami pociągi, a czasami też drzewo wytną i stację benzynową za płotem postawią...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Mam pytanie do Kuby. Czy mógłbyś rozjaśnić sprawę posiedzenia komisji (nazwy nie pamiętam), na której osoby które nie zgadzają się na budowę stacji miały zadawać pytania?
Z tego, co mi wiadomo, komisja zakończyła swoje posiedzenie wcześniej, aby uniemożliwić zadawanie pytań - pomimo, że wiedzieli, że takie pytania padną.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Gościnny, Nic z tych rzeczy. Komisja zakończyła swoje posiedzenia nadzwyczaj szybko. Bo .... Jacek Łabno zaniemówił. Szczerze... nikt nie spodziewał się takiego tempa. Nie było pytań do materiałów, porządek się wyczerpał i koniec.

Spodziewaliśmy się (ja również) , że Komisja potrwa co najmniej do 16.00 więc, żeby Panowie Litwin i Giemza nie czekali, sam poradziłem im, żeby przyszli na 16.00.

Fakt, faktem spotkaliśmy się 14.40, część urzędników była jeszcze na korytarzu, w tym Prezydent Henryk Słomka-Narożański. Zapytałem go czy możemy usiąść na chwilę po Komisji i z nimi porozmawiać, odmówił.

Tyle. Nie ma drugiego dna.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jakub Kwaśny, jednak jak sie ktoś umawia, to pasuje poczekać, prawda?
Kiedy następne posiedzenie i możliwość zadania pytań - mam nadzieję, że przed wybudowaniem stacji paliw :)


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Raczej nie wcześniej niż połowa września.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Jakub Kwaśny pisze: Spodziewaliśmy się (ja również) , że Komisja potrwa co najmniej do 16.00 więc, żeby Panowie Litwin i Giemza nie czekali, sam poradziłem im, żeby przyszli na 16.00.
Jakubie nasuwa mi się na myśl pytanie:
Czy wiedząc, że prowadzisz zajęcia od 14-16 mam prawo przyjść zadać Ci pytanie powiedzmy o 15:30? Chyba troszkę źle to zostało rozegrane? Osobiście jak mam jakieś zapytanie wolę przyjść wcześniej i to ja czekam na spotkanie.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

starówka pisze:
Jakub Kwaśny pisze: Spodziewaliśmy się (ja również) , że Komisja potrwa co najmniej do 16.00 więc, żeby Panowie Litwin i Giemza nie czekali, sam poradziłem im, żeby przyszli na 16.00.
Jakubie nasuwa mi się na myśl pytanie:
Czy wiedząc, że prowadzisz zajęcia od 14-16 mam prawo przyjść zadać Ci pytanie powiedzmy o 15:30? Chyba troszkę źle to zostało rozegrane? Osobiście jak mam jakieś zapytanie wolę przyjść wcześniej i to ja czekam na spotkanie.
Byłeś na Komisji, wiesz jak to wygląda i ile trwa.

Sprawa była prosta i Panom daliśmy wybór. Zostajecie i czekacie, albo przychodzicie pod koniec, szacowany czas zakończenia obrad Komisji to 16.00. Panowie powiedzieli, że wrócą na 16.00.

(Sprawa ta nie była w porządku obrad i był to mój pomysł, żeby Panowie w sprawach różnych mogli swoje wątpliwości wyjaśnić) nikt nie spodziewał się, że Jacek Łabno dostał zakaz dominowania na prawicy ;-)

Spotkałem się z Panami po Komisji, dostałem pytania na sesję Rady Miejskiej, zadałem, odpowiedzi wkrótce na piśmie.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


wejss
Rhetor
Posty: 1650
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Powoli ruszyły prace nad budową stacji paliw i marketu Lidl. Została wyburzona strasząca od lat kamienica za przystankiem autobusowym ( ta która stała bokiem do drogi).

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

wejss pisze:Powoli ruszyły
od jakiś dwóch tygodni demolują wszystko na tym terenie, trzymam kciuki by na Wielkanoc było już gotowe
3150ml ARh- & DKMS

ODPOWIEDZ