Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Goscinny pisze:Na Starodąbrowskiej wzięli się do poszerzania od przejścia do wjazdu w stronę Tesco. Jeszcze 20 metrów i będzie poszerzone do samego ronda :)
Oby.

Chyba im to PKP robi, bo od co najmniej tygodnia prace zostały porzucone :)

Ciekawostka. Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Krakowska - Warsztatowa. Na wysepce na środku nie ma przycisku, do włączania zielonego światła. Jak się wam nie uda przejść całych pasów na zielonym, to musicie stać dopóki ktoś was nie uwolni :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: irekjj »

Jeśli wysepka pomiędzy jezdniami ma szerokość 2 m i mniej to nie ma obowiązku robienia przycisków. Takie przepisy.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Ooo widzisz. Przepisy dla obywatela :) Uwzględnili też sposób wydostania się z wysepki bez łamania przepisów? :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: ad2222 »

Pewnie nie uwzględnili, ale przygotowali schowek z trudno psującą się żywnością i rozkładany namiot, w razie gdyby nie miał kto uwolnić pieszego z Wyspy.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Niby sytuacja śmieszna, ale pomyślałem sobie o jakiejś babci, która wieczorem o kulach przechodzi połowę przejścia i ląduje na wysepce, a potem boi się przejść bo ma wciąż czerwone... Dziwna sytuacja.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 758
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: figa »

Jan Kowalski pisze:Niby sytuacja śmieszna, ale pomyślałem sobie o jakiejś babci, która wieczorem o kulach przechodzi połowę przejścia i ląduje na wysepce, a potem boi się przejść bo ma wciąż czerwone... Dziwna sytuacja.
Bardzo możliwe. Babcia mojego męża tak stała...potem chodziła na czerwonym, bo myślała, że się światła zepsuły. Wydało się to dużo później, przez przypadek.
A my nawet nie wpadliśmy na to, że starsza osoba,może mieć z przyciskiem problem...


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Jan Kowalski pisze:
Goscinny pisze:Na Starodąbrowskiej wzięli się do poszerzania od przejścia do wjazdu w stronę Tesco. Jeszcze 20 metrów i będzie poszerzone do samego ronda :)
Oby.

Chyba im to PKP robi, bo od co najmniej tygodnia prace zostały porzucone :)
Mam obawy bo z tego co widziałem to zrobili tylko do wjazdu do Tesco dalej nie tknięte czyli na tą chwilę nie doczekamy się prawoskrętu w Słoneczną obiecanego 8 lat temu ....a obecnie przejście zablokowane czekają z asfaltem chyba na deszcz ? .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

Zapomnieliście, że oprócz świateł, koniecznie trzeba postawić tam progi!


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: irekjj »

Jeszcze coś odnośnie tych 2 m i braku przycisków.
Nie róbmy z siebie idiotów i nie szukajmy problemu tam gdzie go nie ma. Sygnalizacje projektuje się dla przeważającej większości użytkowników. Nikt nie uwzględnia przechodzącej 1 osoby o kulach na 10000 osób, tak samo jak nikt nie uwzględnia w przepustowości, że będzie przejeżdżał pojazd wolnobieżny z prędkością 5 km/h.
W ciągu dnia osobę o której piszecie, uwolni następny pieszy i to zazwyczaj natychmiast a wieczorem przy małym ruchu taka osoba sobie spokojnie przejdzie na czerwonym, zachowując ostrożność. I żaden Policjant jej za to nie ukarze.

Na marginesie, widzę po tym forum, że do Tarnowa też już powoli dochodzi europejski styl życia, czyli człowiek, obywatel jest debilem i trzeba zrobić ABSOLUTNIE wszystko żeby sam nie musiał używać mózgu do niczego innego, oprócz oddychania i jedzenia.... Chcecie być traktowani jak drób????

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Zanim dostaniesz siniaków na pośladkach od ciągłego spinania, informuję że jest różnica między napisaniem:
Jan Kowalski pisze: Ciekawostka. Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Krakowska - Warsztatowa. Na wysepce na środku nie ma przycisku, do włączania zielonego światła. Jak się wam nie uda przejść całych pasów na zielonym, to musicie stać dopóki ktoś was nie uwolni :)
a
europejski styl życia, czyli człowiek, obywatel jest debilem i trzeba zrobić ABSOLUTNIE wszystko żeby sam nie musiał używać mózgu do niczego innego, oprócz oddychania i jedzenia.... Chcecie być traktowani jak drób????
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

irekjj pisze:I żaden Policjant jej za to nie ukarze.
Chyba kpisz! Od dawna wiadomo, że pętle magnetyczne nie działają na motocykle, więc motocyklista chcący wzbudzić sygnał musi czekać na samochód albo pojechać na czerwonym - KAŻDY patrol widząc coś takiego wlepi mu mandat. Wiadomo o tym od lat i nic się nie zmienia, zarówno pętle dalej się stosuje jak i mandaty wystawia. To samo z przechodzeniem na czerwonym.
A z szafowaniem proporcjami 1:1000 bym tak nie szarżował, chciałbym przypomnieć, że osób w starzym wieku w naszym kraju przybywa, za to ubywa młodszych.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: irekjj »

LordRuthwen pętle indukcyjne działają bez przeszkód na motocykle i rowery, jest tylko jedno ALE, musi być taka pętla zrobiona. Pętle robi się dla samochodów i powinno się "dodawać" fragment pętli na motocykle. Nie zawsze jest to wykonywane z prostego powodu - w pakiecie działa również na rowery, a tego czasami zarządca drogi chce uniknąć.

Jan Kowalski Ciekawostkę skomentowałem kilka postów wcześniej pisząc kiedy nie robi się przycisków na wysepkach.

Natomiast post, za który, delikatnie pisząc wkur.... się, dotyczył ogólnie tematu, że nie można przewidywać i zabezpieczać się na wszystkie ewentualności, szczególnie w kwestii inwestycji publicznych. Nikt nigdy finansowo tego nie udźwignie. Przykro, że tak jest, ale jest. Zawsze można próbować to zmieniać sugerując to swoim przedstawicielom we władzach. W pozostałych przypadkach decyduje brutalna ekonomia i większość, czyli demokracja.... Zawsze też jest wentyl w postaci zdrowego rozsądku i logiki, nie trzeba wtedy każdemu i wszystko obstalowywać przepisami, ale ten wentyl działa w społeczeństwach normalnych, czyli szanujących prawo i przepisy oraz umiejących myśleć. LordRuthwen, to ostatnie zdanie jest też odpowiedzią odnośnie PRZECHODZENIA na czerwonym :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Szeroka - godzina 8, zaczynają kłaść na drugiej połówce jezdni ostatnią warstwę.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

No i mija...... miesiąc od rozpoczęcia w sumie nie wiem czego na Starodąbrowskiej ..... co jakiś czas chyba z tego co im zostanie kładą kawałek asfaltu .... obiecanego na stronie UM prawoskrętu prawdopodobnie nie będzie teraz ....trzeba będzie chyba poczekać następne 8 lat żenada.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Beny
Archont
Posty: 522
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Beny »

Hmm dzisiaj jade sobie do pracy przez skrzyżowanie Lwowska-Słoneczna Orkana i ups okazuje sie ze pocalowalem klamke a raczej przede mna wyrosla zapora bo wjazd gdzie do tej pory jechalo sie na Orkana z Lwowskiej byl zamkniety tak na szybko niestety musialem zjechac w lewo i przez Jana Pawła i Dabrowskiej przejechalem na Orkana ale tak z ciekawosci czy to moje gapiostwo z rana czy od strony Lwowskiej nie ma juz przejazdu prosto na ulice Orkana wie ktos moze???? od tak z rana potrafia czlowieka zaskoczyc.

ODPOWIEDZ