Nowe parkingi

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Odkopuję temat, bo chciałbym pokazać parking w samym centrum miasta. Jak zwykle chodzi o Kielce :) (wizyta była na wpół robocza - podpatrywałem u nich różne ciekawe rozwiązania).
Parking jest zlokalizowany na tyłach UM, w okolicach ul. Sienkiewicza. Kilka poziomów - ile miejsc - nie mam pojęcia.
Koszt parkowania - 2 zł/godz. Jakieś abonamenty też chyba są, ale się nie zagłębiałem.
Obok, jak widać - przystanki autobusowe, wszędzie blisko i ludzie tam parkują - naprawdę.
Wygląd - jak widać. Mnie się podoba.
Da się :) Co prawda mieli tam za Urzędem spory plac na którym był zwykły parking, ale mogli go zostawić a nie budować wielopoziomowego.
ps: to obok autobusu to tafle szkła po których spływa woda :)
Załączniki
IMG_1151.JPG
IMG_1157.JPG
IMG_1158.JPG
IMG_1159.JPG

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

U nas w centrum miasta mamy dwa zwykłe parkingi (jeden koło III LO drugi na św. Anny). Cena też 2 złote za godzinę, wszędzie blisko a ludzie tam średnio parkują - bo jeszcze nie zdarzyło mi się aby nie było tam wolnego miejsca. Tak więc nie jestem do końca przekonany czy wielopoziomowy parking w centrum jest krytycznie potrzebną inwestycją.

U nas chyba taki parking jak powyżej sprawdziłby się gdyby był darmowy. A tak spora część osób i tak będzie kombinować i zostawi na zwykłym przy ulicy na którym licząc na szczęście można opłaty nie uiszczać. Mam wrażenie, że dla wielu szlaban oznaczający nieuchronność opłaty działa odstraszająco ;)

Ale ten kielecki faktycznie ładnie wygląda.


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

Taki wielopoziomowy toby się koło Nowego Szpitala przydał... Nawet autobusem czasami już problem jest na pętlę wjechać.
Będziem życ


luk
Obywatel
Posty: 37
Rejestracja: 07-08-2011, 19:19
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: luk »

A czyż nie można zbudować albo zaadoptować miejsc po byłej kapłanówce. Tak wiem że ma tam powstać centrum administracyjne ale jaki dla mnie to tylko na papierze i wirtualnie :mrgreen: Jest tam pętla autobusowa , jest wszędzie blisko, prawie centrum. Parking płatny a w tym przejazd autobusem w cenie parkingu . Zmodyfikować trasy Lini autobusowych i było by po kłopocie. Wszystko do dogrania. :!:


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

Na Kapłanówce to CENTRUM ADMINISTRACYJNE będzie :P . A tak w ogóle na Kapłanówce to darmowy parking jest i nikt parkować nie chce. ZA DALEKO do centrum jednak jest ;)
Będziem życ


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

marecki 0701 pisze:Na Kapłanówce to CENTRUM ADMINISTRACYJNE będzie :P . A tak w ogóle na Kapłanówce to darmowy parking jest i nikt parkować nie chce. ZA DALEKO do centrum jednak jest ;)
Kapłanówka powinna być tym czym była kiedyś ;) targowiskiem.
A centrum administracyjne - jeszcze czego - miasto się z dziur w drogach i innych niezbyt trafnych inwestycji nie odkopało, to na centrum niech się nie porywają. Bo nikomu poza urzędasom to nie jest potrzebne.

Parking piętrowy koło Św. Łukasza to byłoby to.
Im Lazy and I like it


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

Targowiska tu nie chcę :P :P bo tu mieszkam. Te śmieci, brak dostępu do własnego mieszkania... A fe. A parking przy szpitalu to moim zdaniem powinien być budowany jeszcze przed tym koło dworca. I on zarobiłby na siebie.
Będziem życ


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

Mam takie pytanie, czy parking na ul Św Anny należy do miasta, czy jest to prywatny plac, ile miejsc parkingowych jest tam?

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 261
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

Jeżeli chodzi Ci o ten ze szlabanem, gdzie wjeżdżasz na podwórze kamienicy (bodajże nr 5 to jest), to chyba prywatny on jest - kiedyś świadkiem byłem jak zacięcie automatu przy bramie kierowiec zgłaszał w biurze podatkowym, co się tam w podwórku mieści, miejsc na parkingu chyba z 50-60 jest... zresztą na stronie internetowej swojej rzeczone biuro ogłasza, że ma parking na 60 miejsc KLIK.
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

Dziękuje za odpowiedź. Pytałem jedynie dlatego, że gdyby był to parking miejski nie widział bym problemu, aby postawić znaki informujące o nim, tak aby troszke zwolnić miejsca parkingowe w centrum.

Nie wiem dlaczego miasto nie chce z placu po byłej kapłanówce zrobić parkingu "stop and go", wiemy wszyscy że w centrum zaparkować samochód jest ciężko. Dlaczego nie zmusić kierowców przede wszystkim z poza Tarnowa do zostawienia samochodu dalej od centrum, a dalej albo piechotka, lub komunikacja miejska, przy wprowadzeniu linii autobusowej jeżdżącej jedynie wokół centrum. Strefa powiedzmy Kapłanówka, Sitki, Słowackiego, Szujskiego, Narutowicza, Mostowa, Starodąbrowska. Kupujesz bilet na parking, w tym masz przejazd autobusem. W wyznaczonej strefie chcesz parkowac, nie mieszkasz w mieście płać więcej za parking, w ten sposób zmusic do parkowania w wyznaczonym miejscu (kapłanówka) Takie rozwiązanie zmniejszyło by nieco ruch w centrum, zwolniło miejsca dla tych którzy na prawde musza zaparkować. W sferze marzeń nieco to wszystko, ale na tej zasadzie powinno sie pomyśleć żeby wygode zamienić na opłacalność


W osobnej kwestii chcial bym zapytac co z tymi parkometrami ktore mialy byc juz chyba w kwietniu ?!

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Rodowity pisze:. Dlaczego nie zmusić kierowców przede wszystkim z poza Tarnowa do zostawienia samochodu dalej od centrum,
A może zrobić im zakaz wjazdu do Tarnowa??? Nie przesadzaj, przecież też płacą za parking a inna sprawa jeśli mieszkasz w Tarnowie to śmiało możesz chodzić na piechotę, MPK lub rowerem jeździć. Jeden samochód mniej na mieście. Co Ty na to.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Rodowity pisze:Nie wiem dlaczego miasto nie chce z placu po byłej kapłanówce zrobić parkingu "stop and go"
Jak to nie chce? Pomalowali linie? Pomalowali. Parking jak się patrzy - w porywach to tam stoi może 10 samochodów.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

ozi26 pisze:
Rodowity pisze:. Dlaczego nie zmusić kierowców przede wszystkim z poza Tarnowa do zostawienia samochodu dalej od centrum,
A może zrobić im zakaz wjazdu do Tarnowa??? Nie przesadzaj, przecież też płacą za parking a inna sprawa jeśli mieszkasz w Tarnowie to śmiało możesz chodzić na piechotę, MPK lub rowerem jeździć. Jeden samochód mniej na mieście. Co Ty na to.
i tak robię, ciekawe jak bys sie czuł gdybyś nie mógł pod własnym domem zaparkować samochodu bo od rana do wieczora, od poniedzialku do piatku masz zawalony parking samochodami na 3-literowych rejestracjach, a masz wykupioną karte na parkowanie na tej własnie ulicy, a z której nic nie masz bo nie zaparkujesz bo nie ma gdzie, a zaparkujesz ulice dalej, to zostawia karteczke za szybą z poleceniem zaplaty pewnej sumki. :) Inne podejscie mieli byście spotykajac sie z problemem na codzien robiąc kilka rundek po ulicach, rzucając pod nosem czymś cięższym, no ale cóż... :) a co do zakazu wjazdu, może jakieś wizy 8) :?:

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Rodowity pisze:Inne podejscie mieli byście spotykajac sie z problemem na codzien robiąc kilka rundek po ulicach, rzucając pod nosem czymś cięższym, no ale cóż..
Znam ten ból ale z Łodzi, gdzie jednak blokowiska są dwa razy większe niż w Tarnowie i czasami po południu to schodzi z 30 minut aby gdzieś auto zaparkować. I też masa różnych tablic na parkingu.Zawsze są wolne miejsca pod latarnią, i dawniej się dziwiłem że tam nikt nie parkuje, aż po jednej nocy miałem pół dachu i przednią szybę tak osraną przez stwory latające że dość ostro wycieraczki z nimi walczyły.
Rodowity pisze:a co do zakazu wjazdu, może jakieś wizy
Nie dotyczy bom zameldowany w Tarnowie i na KT auto.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

Może są od dłuższego czasu, a dopiero teraz zauważyłem je, ale fundamenty pod parkometry w kilkunastu miejscach na ulicach miasta są postawione. Ciekawe kiedy przetarg zostanie zakończony i cos w tym temacie ruszy sie dalej

ODPOWIEDZ