Budowa przejścia podziemnego na Mickiewicza

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

LordRuthwen pisze:Dodatkowo odsyłam do psychologii tłumu:
pod ziemie schodzi się w dół, a na kładkę do góry, nie ma znaczenia, że z drugiej strony jest odwrotnie, liczy się to co trzeba zrobić najpierw. A jak wiecie ludzie są leniwi i wolą jednak iść w dół :P
Hehe, gdyby była winda, to każdy z tego lenistwa chciałby jechać do góry ;)

A teraz uzasadnie z czego wziął sie mój pomysł. Otóz obawiam sie, że wprowadzenie przejścia rozwiąze problem tylko częściowo. Nie przyglądałem się jeszcze projektowi, ale zastamawiam się co z przejściem dla pieszych na wysokości poczty na Mickiewicza ? Zakładam, że przejście na wys. Urzędu Miasta pozostaje bez zmian ?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Wielki szacun dla ludzi, którzy na codzień zmagają się z takimi projektami - chwila minęła zanim odnalazłem to przejście ; )

Co do samego przejścia natomiast, to ostatnio idąc przez przejście obok IS na ul. Lwowskiej tak sobie w myślach wizualizowałem kładkę nad jezdnią... trochę schodów do pokonania, ale jednak podobają mi się takie kładki. I piesi i kierowcy nie musieliby czekać w nieskończoność na tych światłach..

Życie byłoby piękne, gdyby nie było zwykłych pasów, tylko przejścia pod- i nadziemnie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Keleos pisze:I piesi i kierowcy nie musieliby czekać w nieskończoność na tych światłach..
Nie musieliby, jakby program był sensowniejszy. Wystarczy zadać mu więcej warunków i będzie działał wydajniej.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Dobrym rozwiązaniem są też skrzyzowania wielopoziomowe. Można takie zobaczyć choćby w Krakowie. W Londynie widziałem fajną ulicę, który była kilka metrów nad ziemią, czasem jechało się nawet mając różne budynki pod sobą :) w taki sposób też można rozwiązywać problemy komunikacyjne.

http://www.rzeszow4u.pl/aktualnosci/wie ... szowa.html

Zobaczcie ile dało wybudowanie tego mostu na drodze od Szpitala św.Łukasza do obwodnicy! Ruch odbywa się płynnie, nikt nie czeka.

Nie wiem, ale może wwarto pomyśleć o czymś takim w przyszłości. Idealne rozwiązanie dla skrzyżowania szujskiego ze szkotnikiem. Tyle, że tam za mało miejsca. Ale pomyślcie, że o 15 nie zatrzymujecie się w ogóle na tym skrzyżownaiu, tylko jedziecie sobie prosto bez przeszkód. A biorąc pod uwagę usprawnienie ruchu na Mickiewicza, to przejazd przez centrum znacznie się skróci.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja taką "wysoką" ulicę proponuję poprowadzić nad starym cmentarzem ; )

Codziennie przejeżdżam tamtędy do i z pracy i codziennie mnie trafia jak na odcinek 100 metrowy przypada nawet do 10 minut...

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Deto pisze:
Nie przyglądałem się jeszcze projektowi, ale zastamawiam się co z przejściem dla pieszych na wysokości poczty na Mickiewicza ? Zakładam, że przejście na wys. Urzędu Miasta pozostaje bez zmian ?
Z projektu wynika, że pasy będą tylko na Brodzińskiego i Goldhammera po północnej stronie Mickiewicza. Na samej Mickiewicza nie widać pasów.

A i widzę, że nie będzie pochylni, za to będą windy.


faleQ
Archont
Posty: 747
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Budowa przejścia ma ruszyć w maju. Mickiewicza zostanie zamknięta pomiędzy Brodzińskiego i Goldhammera. W związku z tym ma zostać odwrócony kierunek ruchu na Piłsudskiego od Słowackiego w kierunku Al. Solidarności. Autobusy jadące na zachód - jak 9 będą jechać Sitki - Piłsudskiego - Al. Solidarności. Autobusy jadące w przeciwnym kierunku będą jechać Mickiewicza - Brodzińskiego (zostanie zlikwidowany parking) - Sitki.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 846
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Uwzględniając różnicę terenu kładka nie musiałby by mieć schodów i wind. I chyba obyłoby się bez zamykania ulicy, przy najmiej na dłuższy czas. I dlaczego musiałaby być brzydka?
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Co sie dzieje w temacie bo przechodząc wczoraj nie widziałem żeby się cokolwiek działo ?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Prace mają się rozpocząć na przełomie kwietnia/maja.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

To jak zamkną Mickiewicza będzie rzeź na ulicach Tarnowa.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Może zamiast swoje cztery litery wozić 500 m do pracy czterema kółkami wsiąść na jednoślad :)


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Tomasz Drwal pisze:Może zamiast swoje cztery litery wozić 500 m do pracy czterema kółkami wsiąść na jednoślad :)
o to to to ;-) albo na piechotę! Fakt jest niepodważalny, że ludzie często nadużywają samochodów. Wiem to również po sobie, choć zdarzają mi się momenty opamiętania, kiedy zamiast jechać samochodem - idę pieszo, zwłaszcza gdy pogoda sprzyja dystans nie jest duży! Być może część osób dojdzie również do takiego stwierdzenia, że nasze miasto to nie metropolia i z Lwowksiej np. na Krakowską wcale nie ma daleko ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

i z Lwowksiej np. na Krakowską wcale nie ma daleko ;)
Zależy skąd z Lwowskiej, w które miejsce na Krakowskiej ;P


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja rowerem w deszczu ok 20 km pokonywał nie będę! ; P

ODPOWIEDZ