Centrum Handlowe - Lwowska

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

LordRuthwen pisze:
dafi33 pisze:Jak porównam nas do Rzeszowa to nabawiam się kompleksów a jeszcze 20 lat temu byliśmy większym miastem .
Z tą różnicą, że tam nie boją się działać, a u nas tylko o działaniu mówią :)
Ty się nie ciesz bo to co się dzieje to jest smutne. Jeszcze 10 lat temu jak jechałem do Rzeszowa to miasto wręcz przerażało. Ostatnio jak byłem to mnie pozytywnie zaskoczyło - a u nas nic się nie dzieje praktycznie - poza ciągłymi aferami i kłótniami.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Faktycznie Rzeszów można tu postawić za przykład. Kiedyś rozmawiałem z profesorem który od urodzenia mieszka w Rzeszowie, opowiedział mi o tym w jaki sposób rekrutuje się ludzi na strategiczne miejsca w tym mieście.
To jest coś czego Tarnów nie będzie w stanie zrozumieć, nasze miasto jest inne.
Do tego należy dołożyć - Politechnikę Rzeszowska, WSIiZ, Uniwersytet Rzeszowski. To są kuźnie intelektualne, Rzeszów zostawia najlepszych dla siebie.


Obrazowy przykład:
Tarnowskie Szkoły Wyższe kopią dołek wiedzy jedną łopatą w postaci PWSZ'tu, w Rzeszowie drąży się tunele przy użyciu najlepszego sprzętu z wykorzystaniu potężnych zasobów ludzkich w postaci studentów + - 50 tyś - przy odpowiednim zarządzaniu takim zasobem to musi przynosić efekty i przynosi jak widać.

Zgadzam się, że Rzeszów działa. Tam się mówi a zaraz po tym się działa.
Naszego miasta na to nie stać trzeba szukać gdzie indziej.


Przemek82
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 14-02-2010, 01:26

Post autor: Przemek82 »

Drążycie na około. Przedewszystkim jest miastem wojewódzkim, jego stolicą i to wszystko wyjaśnia.


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Dominik_PCH pisze:Do tego należy dołożyć - ......., WSIiZ
z tym to nie przesadzaj przeglądnij ogłoszenia o w lokalnej gazecie z Rzeszowa i w dziale dam prace często znajdziesz coś takiego " przyjmę na stanowisko np. grafika komputerowego z wykształceniem wyższym i w nawisie (nie akceptujemy dyplomu WSIiZ)
kumpel który tam studiuje wysłał mi kiedyś coś takiego i mówił że zdarza się to bardzo często

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

To o czym piszesz to stereotyp z przed 10 lat - tak było - fakt.
Pokaż mi teraz takie ogłoszenie - nie ma takiego. Uczelnia poprawiła swój wizerunek, a przede wszystkim jakość.
WSIiZ ma jedną z lepszych baz informatycznych w Polsce. Kadra została przebrana i precyzyjnie wyselekcjonowana.

Jeśli było by tak jak mówisz to nie pracowali by tam tacy ludzie jak minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego Aleksander Hall - Kawaler Orderu Orła Białego.

To już nie ta uczelnia o której piszesz.

MTar - masz racje studia to nie szkoła średnia, nie każdy musi je kończyć. WSIiZ daje Ci możliwości na wysokim poziomie sam zdecydujesz czy chcesz z tego skorzystać czy nie.

PS
Nie zmienia to faktu, że Rzeszów rozwija się dynamiczniej. Rozmawiacie o lotnisku w Tarnowie a tam właśnie ląduje samolot pasażerski na Jasionce. Takie rzeczy same się nie zrobiły.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

i wiadomo coś więcej na temat tego centrum ??

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Za tarnow.net.pl:
http://www.tarnow.net.pl/serwis/prasa/i ... ytaj=11517

"Chwasty zamiast handlowego centrum
Temi po raz kolejny porusza temat terenów za Szpitalem św. Łukasza. Galerii handlowej z kinami nie ma i nie będzie? Mija czas, a na terenach przy ul. Lwowskiej, gdzie miała być wybudowana największa w Tarnowie galeria handlowa z salami kinowymi... wielka cisza. Władze miasta nie wiedzą, czy inwestor zamierza wywiązać się ze swoich zobowiązań za przysługę, jaką była zmiana na tamtym terenie planu zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu wielokrotnie wzrosła wartość gruntu, a zatem nie wiadomo, czy kiedykolwiek doczekamy się obiecanego offesetu m.in. w postaci modernizacji ulic i skrzyżowań. Wygląda jednak na to, że w magistracie nadal ufają rzeszowskiemu przedsiębiorcy, bo zamieniają z nim działki, by mogły powstać miejskie drogi służące także obszarowi pod prywatną zabudowę handlową. Dla dziennikarzy Temi, którzy podejmowali temat już w styczniu br., dość dziwne było, że tuż przed zmianą przez radnych planu zagospodarowania, co nastąpiło cztery lata temu i wielokrotnie zwiększyło wartość gruntu, właścicielem większości działek stała się firma Trading Estates Polska, która przejęła je od negocjującej z miastem korzystne rozwiązania offestowe BOGI Bogdana Pawłowskiego. Temi wysuwało przypuszczenie, czy w tym wszystkim nie chodziło o to, aby odczekać pięć lat, kiedy to sprzedając tereny, trzeba byłoby zapłacić 30 procent od wzrostu wartości tytułem renty planistycznej... Gdy minie pięcioletni termin, będzie można przecież działki zbyć za wielokrotność ich wartości sprzed zmiany planu i miasto wystrychnąć na dudka. Dla lepszego zobrazowania sytuacji warto podać, że zanim radni poszli na rękę rzeszowskiemu przedsiębiorcy, grunty o których mowa były warte nieco ponad 5 mln zł, a teraz będzie można za nie wziąć nawet 100 mln zł. Co na to wiceprzewodniczący rady miejskiej Grzegorz Kądzielawski? - Przed czterema laty jako gwarancję solidności inwestora podawano wówczas realizowaną przez niego galerię w Rzeszowie. Dziś już wiemy, że nigdy tej budowy nie dokończył i przestał być jej właścicielem w drodze licytacji komorniczej. "

Ciekawie to wygląda.


PorucznikBorewicz
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 08-12-2009, 00:41

Post autor: PorucznikBorewicz »

Zamieszanie z niedoszłym centrum handlowym na uliy Lwowskiej moim zdaniem ma tylko jedno podłoże. Inwestor doszedł do wniosku, że trzecia galeria handlowa w Tarnowie nie ma szans istnienia, zwłaszcza w takim miejscu.

Patrząc na dwie już istniejące i brak chętnych do zakupów oraz puste lokale do wynajęcia ewidentnie widać, że jest problem z ich komercjalizacją to kto pakowałby się do trzeciej galerii wyrzuconej gdzieś na skraj miasta ??

Jedynym miejscem w Tarnowie gdzie o takim obiekcie można pomyśleć są tereny Owintaru- ładna galeria z dobrze dobranymi najemcami detronizuje dwie istniejące i ma rację bytu.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Brak chętnych... co jestem w którejkolwiek galerii - zawsze jest pełno ludzi. Skończcie z tym biadoleniem, bo uszy więdną.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

rzuf pisze:Brak chętnych... co jestem w którejkolwiek galerii - zawsze jest pełno ludzi. Skończcie z tym biadoleniem, bo uszy więdną.
No właśnie nie wiem o co chodzi z tym brakiem chętnych. Faktycznie Tarnovia przed otwarciem Gemini świeciła pustkami ale obecnie nawet tam ciągle jest sporo ludzi. Wygląda na to, że otwarcie drugiej galerii wyszło jej na dobre. Po pierwsze ludzie przyzwyczaili się do zakupów w galeriach po drugie osoby z poza Tarnowa mając u nas do wyboru dwie galerie częściej wybierają Tarnów. Gdy była jedna woleli jeździć do Krakowa bo wybór był mniejszy. Tak na moje oko trzecia galeria z dobrze dobranym zestawem najemców jeszcze by się zmieściła.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

rzuf pisze:Brak chętnych.
defekator pisze:brakiem chętnych
... do zakupów. To, że w obiekcie są ludzie nie oznacza wcale, że są transakcje.

http://www.rynek.net/gospodarka/informa ... wych-23528

Info co prawda z maja, ale do tej pory sytuacja na rynku się nie poprawiła i nawet jaskółki na niebie nie widać. :-/


chemol
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 05-09-2010, 19:39
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: chemol »

PorucznikBorewicz pisze:Zamieszanie z niedoszłym centrum handlowym na uliy Lwowskiej moim zdaniem ma tylko jedno podłoże. Inwestor doszedł do wniosku, że trzecia galeria handlowa w Tarnowie nie ma szans istnienia, zwłaszcza w takim miejscu.
Jakoś nie wydaje mi się, aby 3 galeria nie miała rację bytu : w 47 tys. Dębicy są też 2 galerie, z czego jedna z nich obecnie w rozbudowie, 85 tys. Nowy Sącz ma 2 galerie i obecnie 3 w budowie, nawet 61 tys. Mielec ma podobno jak słyszałem 3 galerie handlowe. Więc tak patrząc w 116 tys. Tarnowie 3 powinna się jeszcze zmieścić, pod warunkiem że oferowała by nie tylko handel, ale i rozrywkę.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Nawet Wojnicz ma jedną galerię handlową. Jeśli oprócz oferty handlowej byłaby rozrywkowa to taka galeria ma rację bytu :)


BLAST
Obywatel
Posty: 79
Rejestracja: 27-03-2010, 13:50
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BLAST »

PorucznikBorewicz pisze:... Jedynym miejscem w Tarnowie gdzie o takim obiekcie można pomyśleć są tereny Owintaru- ładna galeria z dobrze dobranymi najemcami detronizuje dwie istniejące i ma rację bytu.
I to jest prawda. Kilka razy mówiłem znajomym, że tam nie bałbym się postawić nowej galerii. Tarnovia byłaby już całkiem skończona. Do Gemini ludzie z północnej części miasta oraz KDA pewnie by dalej przyjeżdżali. Nowa galeria na terenie Owintaru z dobrą ofertą handlową, rozrywkową oraz bardzo dużym parkingiem (pewnie z opłatami) to byłoby to. Według mnie inne miejsca w Tarnowie są skazane na porażkę, a w najlepszym wypadku na przetrwanie ale bez żadnych cudów.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Ja widzę jeszcze tereny przy Tuchowskiej za obwodnicą w kierunku Tuchowa, lub na przeciw Orlenu, prawdziwa masa terenu, ma ona obecnie w większej części użytkowników, ale czego kasa nie zrobi w negocjacjach.

ODPOWIEDZ