Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ja mam Podpis Elektroniczny - ale kosztuje tyle, że przeciętny człowiek go na 100% nie kupi.

Gdy by nie DURNE przepisy można by wprowadzić szybko i sprawnie Podpis Elektroniczny.

Wystarczy w Dowód Osobisty wstawić mikrochip : na nim zawrzeć : Podpis Elektroniczny, zakodowane Odciski Palców, skan Tęczówki i Siatkówki Oka - do tego kartoteka medyczna. Dane weryfikowane by były w momencie odbioru Dowodu. Całość funkcjonuje od LAT w prywatnych firmach.

Dowód z Podpisem Elektronicznym : podpisywanie dowolnych dokumentów - w internecie też. Ja Profil Zaufany podpisałem i zweryfikowałem Podpisem, deklaracje podatkowe też nim podpisuję.

Odciski Palców - najniższy, szybki i ŁATWY sposób weryfikacji, starsza osoba mogła by włożyć Dowód w czytnik i przyłożyć palec/dłoń - alternatywa dla numeru PIN przy zwykłym podpisie.

Skan Tęczówki : bezpieczniejszy i również SZYBKI sposób : odczyt jest szybki i nie trzeba przykąłdać oka do skanera - na przykąłd bramki na lotniskach w Australii tak działą - w paszporcie mamy to zaszyte. MOżna by wybierać małe kwoty z bankomatu - nasz Dowód został by "spięty" z kontem - nie mamy karty płatniczej, a potrzebujemy kupić bilet.

Skan Siatkówki - najdokładniejsza metoda - zapewniająca bezpieczeństwo klasy wywiadu :mrgreen: - ot na przykład przy składaniu zeznań, czyli wszedzie tam, gdzie torzsamość musi być potwierdzona ponad wszeką wątpliwość.

Kartoteka Medyczna - tu chyba każdy wie o co chodzi - dodatkowo w bazie ZUS jest informacja czy jesteśmy ubezpieczeni. Idziemy do lekarza i on moze odczytać naszą kartotekę, na co chorujemy - chorowaliśmy, jakie laki zażywamy czy nam przepisano itd.

Całość już działa, sam instalowałem system kontroli dostępu i ewidencji czasu pracy bazujący na Skanie Tęczówki oka i Karcie z Chipem RFid (radiowy) - ludzie przechodzili przez bramkę a kamera ich "zczytywała" i zapisywąła kiedy weszli/wyszli.

Ale mamy przetargi - na których zarobić muszą urzędnicy - i to co można by wprowadzić w dwa lata i powinno kosztować 1/10 - kosztuje tyle - i nie wiadomo KIEDY będzie działać.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

wejss pisze:A skończy się to tak: Miasto w ramach walki z kryzysem i zadłużeniem sprzeda ten teren jakiemuś zaprzyjaźnionemu deweloperowi, a ten zbuduje tam bloki.

Na czym mieszkańcy miasta skorzystają w sumie bardziej niż na centrum administracyjnym. Chociaż nie jest to optymalny pomysł na wykorzystanie tego terenu.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Marcin Zaród pisze:(...)
Imlazy, jaki podpis elektroniczny... Nie mam żadnego podpisu elektronicznego, ale bodaj zeznanie PIT można składać drogą elektroniczną i bez tego (jakieś uproszczone zasady czy jakoś tak się to nazywa)...
Ale na zeznaniu PIT świat się dla mnie nie kończy. To jedno większe hop w ciągu roku. A inne sprawy ? Inne dokumenty ? inne podania ?

I tak nonsensem jest to w jaki sposób jest np. weryfikowana moja tożsamość przez np. telefon. Ale to zupełnie inna bajka.

Więc co za problem stworzyć w pełni funkcjonalne środowisko elektronicznej obsługi petenta ? ( poza przepisami, bo te u nas są nie do przejścia i często sami ustawodawcy później mówią, że niestety - przepisy ich wiążą ).
Im Lazy and I like it


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

imlazy pisze:
Marcin Zaród pisze:(...)
Imlazy, jaki podpis elektroniczny... Nie mam żadnego podpisu elektronicznego, ale bodaj zeznanie PIT można składać drogą elektroniczną i bez tego (jakieś uproszczone zasady czy jakoś tak się to nazywa)...
Ale na zeznaniu PIT świat się dla mnie nie kończy. To jedno większe hop w ciągu roku. A inne sprawy ? Inne dokumenty ? inne podania ?
Imlazy, przykład z PITem pokazuje, że można się obejść bez podpisu. Więc pytanie o inne dokumenty, to pytanie do urzędników. I tutaj ciekawostka. Tak się psioczy na nauczycieli, że się boją zmian, bajdu bajdu, ale dwa największe tarnowskie licea wdrożyły 100% dziennik elektroniczny praktycznie w ciągu paru tygodni. W jednym roku były dzienniki papierowe, buch, od września elektroniczne. Więc nauczyciele dają radę. Także Ci 60-letni. To w takim razie czemu urzędnicy nie potrafią?

Czy pierdułki typu podanie o rejestrację auta nie dałoby się zrobić jako formularz elektroniczny? I tak człowiek potem musi przyjść osobiście po odbiór dokumentu, więc byłby jeszcze ostateczny poziom weryfikacji. Kwestia to chcieć. TYmczasem cyfryzacja po tarnowsku to na razie umieszczenie na stronie www druków w PDFach do pobrania i wypełnienia ręcznie (sic!)

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Gloryfikację osiągnięć oświaty możesz głosić w odpowiednich wątkach, fajnie, że się reformujecie - najwyższy czas ;)
Odnośnie e-administracji, to na prawdę tkwimy w jakimś zawieszeniu pomiędzy PRL, a erą internetu szerokopasmowego. Ja ciekaw jestem ilu urzędników w magistracie jest tylko po to żeby "obrabiać' papierologię, której by nie było w przypadku wykorzystania internetu. Wiadomo, że się nie da całkowicie wyeliminować dotychczasowego trybu, bo są jednostki upośledzone informatycznie, którym komputer służy do stawiania paprotki, no ewentualnie do grania w pasjansa. Ale większość z nas wolałaby np. po pracy usiąść i wypełnić wniosek przez internet niż zrywać się z pracy, leźć do UM i stać w bezsensownej kolejce.

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

Ciekawi mnie jak idą postępy w sprawie centrum
Ktoś ciągnie temat dalej czy to kolejna porażka magistratu ??
Nie zrozumcie mnie źle jest kilka sukcesów porażki zaczynają przeważać.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Phoenix, sukcesem jest parking :)


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Który stoi pusty i jedynie jakaś L-ka od czasu do czasu manewry poćwiczy.
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

odgrzewam

doszły mnie dziś słuchy że coś w sprawie centrum zostało już ustalone czy podpisane czy coś tam coś tam, w autobusie nie słychać za dobrze, że podobno w przyszłym roku rusza budowa ?

prawda to ?
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

W autobusie i wszystko jasne.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

Może i plotka ale skoro ktoś o tym rozmawia to nie znaczy że od razu zmyśla, dlatego pytam żeby potwierdzić informacje.
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Phoenix pisze:dlatego pytam żeby potwierdzić informacje.


16:49 (hehe) Będzie w końcu jakaś budowa na dawnej kaplonówce? Trochę teren straszy.

16:50 (prezydent) Przygotowaliśmy wniosek o pomoc techniczną ze środków UE dla nowego centrum.

16:53 (tarnowiak) Co to znaczy pomoc techniczną?

16:53 (prezydent) Dokumentacja

16:53 (prezydent) A w zasadzie jej sfinansowanie.

z czatu 16.09.2013r


Zygmunt
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 06-07-2013, 11:13

Post autor: Zygmunt »

Phoenix pisze:odgrzewam

doszły mnie dziś słuchy że coś w sprawie centrum zostało już ustalone czy podpisane czy coś tam coś tam, w autobusie nie słychać za dobrze, że podobno w przyszłym roku rusza budowa ?

prawda to ?
W którymś z ostatnich TEMI był artykuł n.t. przyszłości Centrum Administracyjnego i jak dobrze pamiętam urząd tłumaczył, że partnerstwo publiczno-prawne nie wypaliło i mają nowy pomysł. W budynku mają stanąć serwery, które będą świadczyć usługi archiwalno-statystyczne(?) dla ościennych gmin w związku z tym UE może dać na to kasę. Uda nam się coś wydoić z nowej polityki miejskiej UE. A gminy będą miały obowiązek przechowywać sobie takie dane u siebie na własnym krocie kosztującym sprzęcie lub wynająć miejsce w Tarnowie na Kapłanówce :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

16:53 (tarnowiak) Co to znaczy pomoc techniczną?
16:53 (prezydent) Dokumentacja
16:53 (prezydent) A w zasadzie jej sfinansowanie.

Przepraszam, ale jeśli miasto chce od UE kasy na dokumentację to jakim cudem ma potem sfinansować budowę?
Chęci może i są, ale przy pustce w kasie ciężko taką inwestycję uruchomić. Szkoda tylko Kapłanówki.


jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

Goscinny pisze:16:53 (tarnowiak) Co to znaczy pomoc techniczną?
16:53 (prezydent) Dokumentacja
16:53 (prezydent) A w zasadzie jej sfinansowanie.

Przepraszam, ale jeśli miasto chce od UE kasy na dokumentację to jakim cudem ma potem sfinansować budowę?
Chęci może i są, ale przy pustce w kasie ciężko taką inwestycję uruchomić. Szkoda tylko Kapłanówki.
Przecież rozmowa była z urzędnikiem, a dla urzędnika najważniejszy jest papier!
Taka dokumentacja to jest COŚ, a budowę to się zleci fachowcom :)

Co widać, słychać i czuć na ul. Krakowskiej :)

ODPOWIEDZ