Budowa koło Kauflandu

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

toomas pisze: Bo niestety w większości tak jest że społeczeństwo zachowuje się jak bydło. Ludzie protestują dla zasady. Podobnie jest z przekaźnikami GSM.
A co komu ta stacja tam przeszkadza?
To albo mamy demokrację albo jej karykaturę, władza musi liczyć się ze zdaniem obywateli (jakie by ono nie było) nie tylko w czasie wyborów.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

władza musi liczyć się ze zdaniem obywateli (jakie by ono nie było) nie tylko w czasie wyborów.
Demokracja jest dla ludzi mądrych. U mnie na ulicy wszyscy mieszkańcy walczyli przez 5 lat z gmina o postawienie latarni. Kiedy gmina znalazła na to środki to przez 3 lata walczyli z jednym mieszkańcem, któremu nie podobało się, że przez jego niebo będą kable szły (co z tego że już tam przechodzi linia energetyczna i telefoniczna). U nas demokracja wygląda tak, że nie budujemy bo nie, albo nie bo ktoś będzie miał lepiej niż ja.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Wujek jest dobry i skombinował fotkę pierwszej strony projektu tj stacji :)
Sorry za jakość, ale sprawa była szpiegowska ;)
Tak to wygląda na wizualizacjach:
Załączniki
stacja orlen - kaufland.jpg
stacja orlen - kaufland2.jpg


farciarzgilmore
Archont
Posty: 754
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Wygląda znośnie. Z tej "wizualizacji" wygląda na to, że będzie to Orlen :P Co do samej stacji to jak już ją majątam budować to przynajmniej poszerzyli by to skrzyżowanie i jakoś je udrożnili.


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Problem w tym, że Orlen sprzedał już tę ziemię i buduje tam stację jakaś firma prywatna! Może jako ajent - nie wiem ... ale to jest jakaś granda! :/ stacja - między blokami. Rozumiem, gdyby stacji w mieście było mało :(

Tym bardziej, że działka sąsiadująca ze stacją jest działką miejską, na prawde nic miasto nie miało do powiedzenia jako sąsiad?!?!?!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Inwestorem jest bezpośrednio Orlen. Oni to chcą na jesień oddać. Stacja paliw, LPG, myjnia ręczna (dwa stanowiska).
Na wysokości Lwowskiej 61 zacznie się prawoskręt do stacji. Wyjazd będzie od ul. Skowronków.


Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Post autor: Mr.D. »

Osobiście mam mieszane uczucia co do stacji w tym miejscu: po pierwsze jak już tutaj było wspomniane jakieś 500m dalej jest już stacja BP, po drugie bliskość bloków mieszkalnych. Szkoda, że ma to być stacja Orlenu, liczyłem jak już to na jakąś tanią sieć :(.
15300ml B Rh +

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Nie żebym się czepiał, ale może od razu na tym skrzyżowaniu iść w kierunku ronda? Chociaż jakiegoś tymczasowego?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


farciarzgilmore
Archont
Posty: 754
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Ronda? Przecież tam się nawet kupa Rojka nie zmieści :P

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ale jeszcze jest miejsce, żeby to zrobić - jak powstanie stacja, to już niekoniecznie
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Miejsca już nie ma - inwestor ma te działki obok skrzyżowania. Za późno na cokolwiek.


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

No chyba że ktoś KRZYŻ postawi


Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Post autor: Mr.D. »

Tomasz Drwal pisze:No chyba że ktoś KRZYŻ postawi
no ba i powie, że to na pamiątkę przejazdu Ś.P. ;)
15300ml B Rh +

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Kuba, ale jak taka stacja może przeszkadzać mieszkańcom bloków? Albo o ile bardziej przeszkadza niż np. Kaufland? W innych miastach - Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Gdyni - jest takich między blokami trochę. Ja sobie zawsze takie miejsca chwaliłem, bo blisko było po artykuły "pierwszej" potrzeby. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

http://www.gazetakrakowska.pl/tarnow/28 ... ,id,t.html

Nie chcemy stacji benzynowej przed blokiem!

Kuba, ale jak taka stacja może przeszkadzać mieszkańcom bloków? Albo o ile bardziej przeszkadza niż np. Kaufland? W innych miastach - Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Gdyni - jest takich między blokami trochę. Ja sobie zawsze takie miejsca chwaliłem, bo blisko było po artykuły "pierwszej" potrzeby. :)
W cywilizowanym świecie na osiedlach nie ma ani supermarketów, ani stacji benzynowych. Przynajmniej nie spotkałem się z takowymi budowlami na zachodzie! Nie twierdzę, że ich tam nie ma ... ale logika nakazuje, by tego typu obiekty były zlokalizowane trochę dalej.

Dlaczego przeszkadza? Bo to był spokojny rejon, plany na teren obecnego Kauflandu były kiedyś zupełnie inne - miał tu być zalew i miejsce rekreacji - powstał paskudny architektonicznie pasztet (choć sklep całkiem fajny i tani) , teraz powstaje stacja - ruch będzie całą dobę - taka stacja się świeci w nocy ... to może przeszkadzać. Dodatkowo dostawy paliw pogą powodować nieprzyjemny zapach w okolicy :/

Ja osobiście uważam, że pakowanie Lidli, Kauflandów, stacji benzynowej w centrum gdzie tylko się da - niestety nie jest dobrą polityką w mieście.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

ODPOWIEDZ