Remont drogi 977 Tarnów-Konieczna

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Doraźnie można by było nabić "larsenów" i jazda. Chyba lepsze to niż rozwiązanie obecne, gdzie parking, lub jak kto woli jak ktoś już wspomniał jego pozostałości niedługa całkowicie się rozpadną ;)


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Nie zawsze można zastosować larseny np. gdy twarde skały są zbyt płytko, to taka ścianka nic nie daje. Kotwienie takiej ścianki to już spore koszty, a problem nadal nie jest rozwiązany.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Tak. Zgadza się. Nie jestem fachowcem, ale pytanie tylko co poza zbudowaniem np. muru oporowego z betonu można zrobić znając dostępne środki na inwestycje. Tajemnicą pewnie nie będzie, że zbyt spore one nigdy nie są - no, może z małymi wyjątkami. W Piwnicznej na słynnych osuwiskach do granicy natomiast poszli już po rozum do głowy i będzie lub już jest budowany nowy most na Popradzie.


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Różnica jest taka że rozwiązanie stałe jest zawiercane w skałę po której najczęściej osuwa się zbocze. Dodatkowo powstaje system odwodnienia całego osuwiska a podbudowa drogi jest gruntownie przebudowywana. Koszt takiej operacji to ok 1 mln zł. Chyba tyle kosztowało zabezpieczanie osuwiska w Szynwałdzie na drodze powiatowej Tarnów-Ryglice. Takie inwestycje są realizowane z funduszy powodziowych, parę tygodni temu przyznano takie dla województwa małopolskiego. Więc jest szansa że droga zostanie naprawiona w najbliższej przyszłości.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Nabić i tymczasowo - genialne - jak za półroku przyjdzie ulewa i droga się jednak osunie - to "tymczasowo" wydamy kasę, która pójdzie w błoto. Lepiej niech zrobią PORZĄDNIE - na lata - a nie na miesiąc. Myślałem, że widok "Komanda Gumiak" sypiącego masę na zimno do dziury wypełnionej wodą "wyleczył" zwolenników - prowizorki i tymczasówki. :mrgreen:

Tam trzeba ustabilizować sporą skarpę, odwodnić i zabezpieczyć tak by mieć spokój na lata.

Ci którzy jeżdżą do Nowego Sącza wiedzą jak wyglądają słynne serpentyny w Tęgoborzu - non-stop się osuwa droga - bo tymczasowo się ją "łata" zamiast porządnie zabezpieczyć skarpę.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

W Polsce prowizorka zawsze najtrwalsza


Autor tematu
e12
Prytan
Posty: 139
Rejestracja: 15-01-2010, 12:01
Lokalizacja: Centrum

Post autor: e12 »

Ravir pisze:. Myślałem, że widok "Komanda Gumiak" sypiącego masę na zimno do dziury wypełnionej wodą "wyleczył" zwolenników - prowizorki i tymczasówki. :mrgreen:

Tam trzeba ustabilizować sporą skarpę, odwodnić i zabezpieczyć tak by mieć spokój na lata.

.
no dobra, wszyscy to wiedzą "trzeba zrobić" no trzeba...i co z tego wynika :?: tak pewnie tłumaczy się zarządca tej drogi "trzeba zrobić porządnie" i ...i nie robi nic :!:
uważam,że w tym przypadku skoro nie ma pieniędzy i nie zanosi się żeby miały się pojawić, lepsze byłoby "gumiak komando" niż to g*** które jest obecnie.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Ravir, w Tęgoborzu to pół tej góry Just trzeba by rozebrać, żeby ustabilizować tamto osuwisko, więc musi być prowizorka, docelowo ma tam być tunel obok przez tę górę, jak będą za x lat robić szybką drogę do Sącza.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


artur
Obywatel
Posty: 54
Rejestracja: 24-06-2010, 00:19

Post autor: artur »

Goscinny pisze:
artur pisze:Na ten zakręt był ogłoszony oddzielny przetarg na remont
Powiedz, że żartujesz.
Nie żartuje. Na ten odcinek drogi - a konkretnie zakręt był ogłoszony przetarg przez ZDW. Przetarg na remont drogi 977 z 2011r. nie obejmował tego zakrętu. Słyszałem że chodziło o kwotę ok. miliona złotych ale nie jestem pewien . Żadna firma sie nie zgłosiła, więc jest tak jak było...


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

e12 - a skąd weźmiesz KASĘ? To nie jest budowa bardaszki za 1000 zł - nawet podawana tu kwota 1 MILIONA złociszy może być za mała. A taką kasę nie jest łatwo zebrać - no chyba, że zabierzemy innym.

Hurricane - ta góra "straszy" Przypomnij mi - ILE? - pamiętam, że osuwała się jak w podstawówce jeździłem w góry. Mój Ojciec pamieta, że wcześniej też sie osuwała. Więc to nie kwestia roku ale ponad 30 lat - za 30 lat - to mając 200 chłopa z łopatami, kilofami wydrążyl bym ten tunel RĘCZNIE. :mrgreen: :mrgreen:

Na tunel i szybką drogę do Nowego Sącza poczekamy kolejne 30 lat - ja życzę by góra zjechała - ale tak zaj*... - aby się z pół góry osunęło, droga stała by się nie przejezdna i MOZE wtedy by zrobili porządek.
9000 ml A Rh-


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

artur, nie mógł być ogłoszony na ten kawałek przetarg, bo był wyremontowany w I etapie modernizacji tylko, że bez stabilizacji osuwiska... Unia Europejska (ZSRE) nie płaci dwukrotnie za to samo... A druga kwestia to to, kto nie wpisał do pierwszego etapu stabilizacji tego osuwiska? Ta osoba powinna beknąć za to.

Przetarg ma być ogłoszony na likwidację osuwiska w rejonie parkingu i odbudowę drogi.

Ravir, zgadza się prawdopodobnie z Justem zrobią porządek jak przy którejś powodzi cała ta góra zjedzie... A wtedy będzie lament, że przez 30 lat nikt o to nie zadbał - jakież to polskie i małostkowe...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Prowizorka w takim przypadku nie wchodzi w grę, ponieważ nie wytrzyma pierwszego deszczu. A co do drogi szybkiego ruchu na Sącz, to ona nie będzie szła śladem obecnej 977. Dlatego ma być wybudowana by wybrać trasę która nie będzie przebiegała przez tereny zalewowe i osuwiskowe.


Autor tematu
e12
Prytan
Posty: 139
Rejestracja: 15-01-2010, 12:01
Lokalizacja: Centrum

Post autor: e12 »

coś sie ruszyło w temacie remontu drogi na odcinku lasu w Piotrkowicach. Ciekaw jestem czy którys forumowicz ma informacje odnośnie parkingu. Czy będzie wydzielony ze "starego" odcinka drogi czy w ogóle nie zostal przewidziany w tej inwestycji:?:


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Obawiam się że parking zniknie - a dokladnie zostanie ten który jest "przedłużeniem" drogi do Piotrkowic - bo autobusy nie mialy by gdzie czekać a to końcowy odcinek linii 208.

Ogólnie odsunięto drogę od skarpy - czyli jak będzie zjeżdżać to mamy więcej czasu. :mrgreen:

W przyszłym tygodniu będę jechał to zrobię zdjęcia.
9000 ml A Rh-


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

e12, jak dotąd wygląda to na przełożenie drogi, budowę nowej pętli dla autobusu 208, miejsc parkingowych jeśli będą to będzie o wiele mniej...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

ODPOWIEDZ