Lotnisko w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

http://platinumfly.pl/index.php/flota-2/

Ciekawostka, chyba jedyny przewoźnik air-taxi, oferujący loty z lądowiska przy Lotniczej ;)

W menu rezerwacja jest też ujęte :-)

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Lotnisko coraz bliżej
Trwają prace nad powstaniem lotniska biznesowego w Tarnowie. Jego budowa jest w strategii rozwoju miasta.


Więcej w RDN Małopolska:
http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php ... raz-blizej

PS. Swoją drogą, jeśli wierzyć informacji "Na powstanie lotniska o pasie startowym długości 1300 metrów i szerokości 30 potrzeba ok. 40 milionów zł. Lotnisko w Tarnowie miałoby powstać na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego.", to wschodnia obwodnica Tarnowa kosztowałaby 3 razy więcej :roll:

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

A przy okazji lotniska mam pytanie o lądowisko dla helikopterów. Wczoraj był w Tarnowie prezydent Komorowski i przed 15 widziałem lądujący helikopter. Z okolic ul. Brata Alberta widać go było nad parkiem Sośnina, zatem domyślam się, że miejsce lądowania było gdzieś w tej okolicy:
https://maps.google.pl/maps?q=49.998967 ... 1&t=h&z=16

Nie pierwszy raz w tym miejscu lądował helikopter więc mam powody przypuszczać, że tam coś a'la lądowisko jest przygotowane. Czyżby Azoty tam miały teraz swoje miejsce - pytam z czystej ciekawości ;)


Zimny
Proedroj
Posty: 327
Rejestracja: 22-11-2010, 00:19

Post autor: Zimny »

Baxon pisze:A przy okazji lotniska mam pytanie o lądowisko dla helikopterów. Wczoraj był w Tarnowie prezydent K. i przed 15 widziałem lądujący helikopter. Z okolic ul. Brata Alberta widać go było nad parkiem Sośnina, zatem domyślam się, że miejsce lądowania było gdzieś w tej okolicy:
https://maps.google.pl/maps?q=49.998967 ... 1&t=h&z=16

Nie pierwszy raz w tym miejscu lądował helikopter więc mam powody przypuszczać, że tam coś a'la lądowisko jest przygotowane. Czyżby Azoty tam miały teraz swoje miejsce - pytam z czystej ciekawości ;)
Ale masz domysły :) Pan Roleski pewnie zrobił sobie wycieczkę. Lądowisko ma za parkiem Sośnina. :)

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Ale że mi to przez łeb nie przeszło? Tydzień nad tym myślałem - wstyd i hańba mi ;)

Z daleka tak się nie prezentował, ale jak napisałeś, że to Roleskiego to w sieci znalazłem zdjęcie - ładne to cacuszko ;)

http://www.airportal.hu/ap/viewtopic.ph ... &sk=t&sd=a


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Pod Lublinem powstało bardzo ładne małe lotnisko, które byłoby idealne w realiach Tarnowa:
http://forsal.pl/galerie/657308,zdjecie ... nicze.html

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Stradie, Tylko Świdnik ma długie tradycje lotnicze, i to lotnisko było już duuużo wcześniej - tzn pas, infrastrukturę tylko dobudowano.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Ale to chyba nie jest przeszkodą, żeby zrobić w Tarnowie takie od podstaw. Nie możemy kierować się cały czas tradycjami, bo do niczego nie dojdziemy. ;)

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 261
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

ad2222 pisze: i to lotnisko było już duuużo wcześniej - tzn pas, infrastrukturę tylko dobudowano.
Z tego co doczytałem - lotnisko przy fabryce w Świdniku było/jest? trawiaste - oddawany właśnie "airport" został zbudowany od podstaw - łącznie z pasem na 2,5 km długości...
planowany terminal na 24tysiące m2 skurczył się w budowie do 11tysi;
koszty budowy - ponad 400 milionów złotówek - zapewne sporo Zjednoczona JEwropa dołożyła - nawet kwota 280-290 milionów się w mediach pojawiała.
No i przede wszystkim .... wspólne działanie Lublina i Świdnika oraz województwa lubelskiego.
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

pan_wAZOn, Ale Świdnik, tak jak Mielec - to polskie 'centra lotnictwa'. Trochę im łatwiej o fundusze (dodatkowo Lublin to tzw 'ściana wschodnia' - uprzywilejowana pod względem funduszy UE). Poza tym Świdnik to przedmieścia 350 tys Lublina, a nie 120 tys Tarnowa.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

spieracie się o pietruszkę.

miasta nie stać na lotnisko. ba nawet na obwodnice.

jedyne co należy/można zrobić to:

wyznaczyć odpowiednio duży teren z perspektywami - wiadomo 2,8 km na pas jakaś infrastruktura itd. doprowadzić dojazd, media, może nawet szarpnąć się na podstacje.

i umieścić w propozycjach inwestycyjnych, można też od czasu do czasu zerknąć czy ktoś nam tylko na to kasy nie da ( kasa która może być wykorzystana tylko i wyłącznie w tym celu) nie robi z tego priorytetu

i agitować


na więcej nie ma kasy.
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Ja popieram ten pomysł. Zawsze pisałem, że lotnisko w Tarnowie przyda się, bo to jeden z kamieni milowych do rozwoju miasta. Pisałem o tym na różnych portalach już 10 lat temu, ale wtedy to budziło politowanie i śmiech. I dobrze, że spojrzenie ludzi na to się zmienia bo widzę, że dużo osób jest za lotniskiem w Tarnowie. To czy stać miasto czy nie to inna kwestia, której nie da się ominąć. To ważna sprawa i wiadomo, że to lotnisko nie może przynosić strat, bo upadnie. Ale myślę, że trzeba robić dużo w tym kierunku by to lotnisko się opłacało. Jedna ważna rzecz to połączenie do Monachium. Lubimy Niemców czy nie, ale to światowa gospodarka i oni mają połączenia z każdym krajem. I to się liczy, bo gdyby ktoś chciał inwestować w Tarnowie, to poprzez Monachium będzie miał zawsze połączenie. Z racji swojego zawodu dużo podróżowałem i zawsze leciałem w ten sam sposób, z Balic do albo Monachium, Frankfurt, Wiedeń, a potem dalej na inny kontynet.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

WSK pisze:Pisałem o tym na różnych portalach już 10 lat temu,
A konkretnie gdzie?


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Na pewno na intarnecie wówczas tarnow.okay.pl czy jakoś tak. Stronie maxa, dziś już nie istniejącej.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Obszar Dąbrowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej znajdujący się w Morzychnie, na granicy Gmin Dąbrowa Tarnowska i Żabno, w niedalekiej przyszłości wróci do poprzedniej funkcji. Kilkanaście lat temu teren ten był wykorzystywany jako lotnisko, potem rozgrywane były tam zawody modeli samolotów i szybowców. Pojawiła się szansa na budowę potu lotniczego, który ma obsługiwać rejsy biznesowe dla całego subregionu tarnowskiego.

Gmina Dąbrowa Tarnowska otrzyma na ten cel fundusze z Unii Europejskiej. 1 kwietnia br. teren DSAG mają odwiedzić przedstawiciele Polskich Portów Lotniczych. Są już pierwsze plany dotyczące tego terenu.

Obrazek

P.S
i wracając do tematu :

"Autorzy wnioskują do prezydenta o wystąpienie do Rady Miasta Tarnów z inicjatywą podjęcia stosownej uchwały; przesunięcie planowanego przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa poza obszar lotniska w kierunku wschodnim lub zachodnim, względem centralnego punktu odniesienia lotniska określonego współrzędnymi geograficznymi 500461N 210313E (w obecnych planach obwodnica przecina lotnisko na pół) oraz wykupienie odpowiedniej powierzchni terenu, tak aby zmieścił się na nim pas o minimalnej długości 1200 m + 200m (strefy bezpieczeństwa z obu kierunków pasa) z drogami kołowania i stoiskiem pod samoloty.

ODPOWIEDZ