ul. Sitki-przejście zwalniające

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

black_jack pisze:PS. Śledzę posty na tym forum od dłuższego już czasu i odnoszę wrażenie, że niektóre wypowiedzi w sposób zdecydowany mijają się z prawdą i wprowadzają w błąd wszystkich uczestników.
Mam pytanie. Czy Ty masz może coś wspólnego z lokalem Black Jack na Żydowskiej ? Tak mi się tylko przez nazwy kojarzy i dlatego mam takie pytanie...
black_jack pisze:Wydaje mi się, że pisząc ..."Jeśli wkrótce pojawi się gdzieś film pt. "patrzcie, jak biedne dzieci stoją, a kierowcy ich nie przepuszczają"... nie jesteś świadomy co właściwie się stało. Otóż zamieniłem parę słów z tą ekipą telewizyjną i dowiedziałem się, że właśnie kręcą krótki filmik, który ma zachęcić KIEROWCÓW!!!! do prawidłowego zachowania w rejonie przejść dla pieszych, a zwłaszcza tych, gdzie mogą poruszać się dzieciaki.
Czyli dobrze napisał Gościnny. Jest to spreparowany film o tym, że ludzie nie chcą przepuszczać dzieci na przejściu. Z opowieści Gościnnego wynika, że ludzie chcieli się zatrzymać a to ekipa ich poganiała. Potem na filmie znajdzie się z 10 rejestracji samochodów, które nie przepuściły pieszych i potem znajdą się oni w temacie Madafaków :P

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 755
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Goscinny pisze:3. drugi osobnik macha do zatrzymujących się! samochodów, żeby jechały i nie zatrzymywały się w celu przepuszczenia tych dzieci
Jeżeli tak ma wyglądać nauka pozytywnych zachowań u kierowców, to gratuluję! :roll:
Już chyba lepiej byłoby, aby dzieciaki kilka razy przeszły sobie tam i z powrotem przez przejście...


martens
Prytan
Posty: 167
Rejestracja: 21-02-2011, 00:31

Post autor: martens »

Najczęściej poruszam się po mieście samochodem. Nie neguję, że piesi użytkownicy ulic bywają lekkomyślni, nieprzewidywalni, a zdarzyło mi się nawet natknąć na bezczelnych młodzieńców ostentacyjnie wkraczających na jezdnię tuż przed maskę samochodu poza przejściem dla pieszych. Natomiast prawo ruchu drogowego ma w tym przypadku chronić słabszego, dlatego w jasnych zapisach wskazuje, że kierowca zbliżając się do skrzyżowania ma zachować szczególną ostrożność i zwolnić przed przejściem. Wystarczy dokładnie oglądnąć niektóre sytuacje na drodze nagrane w trakcie programów tv, do których linki podawane były kilka razy na tym forum, żeby zobaczyć, że przypadki głupoty właśnie kierowców też nie niależą do żadkości. Tylko że w zderzeniu z pieszym to ten ostatni nie ma szans.
Kilkanaście lat temu byłem świadkiem wypadku, gdy na ul. Słonecznej dziecko na przejściu dla pieszych potrącone przez samochód leciało w powietrzu i tego widoku nie da się zapomnieć. Zdarzyło mi się również, gdy stojąc przed przejściem na Słonecznej, przez które właśnie przechodził pieszy, musiałem na niego trąbić, bo w lusterku widziałem wariata, który za moment przepruł sąsiednim pasem. Dzięki temu pieszy w tym momencie się zatrzymał, może uratowałem w ten sposób temu człowiekowi życie.
Na tym forum jest osobny wątek, na którym niektórzy chętnie pozdrawiają tzw. madafaków kierujących innymi pojazdami. To wyobraźcie sobie, że taki madafaka następnym razem spotka się z pieszym na przejściu. I po to są właśnie potrzebne progi zwalniające i inne rozwiązania, które mają chronić słabszego przed silniejszym.


black_jack
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 11-08-2012, 13:44
Lokalizacja: Tarnów

Szanowny Panie "TomekMKM".

Post autor: black_jack »

TomekMKM pisze:black_jack, aha. Czyli w Twoim rozumieniu jedynym prawidłowym zachowaniem jest zatrzymanie samochodu? Nie no, świetnie. W sumie sam jak tylko mam możliwość to zawsze staram się przepuścić pieszego na pasach, czasami jednak moje zatrzymanie może stworzyć większe zagrożenie. A to, że tutaj zainstalowano podwyższone przejścia wcale nie "podwyższa uprzywilejowania pieszych" bardziej, niż na zwykłych pasach, bo pieszy ZAWSZE ma pierwszeństwo przed samochodem, pod warunkiem że jest /wchodzi/ na oznaczone przejście. Tak jak napisałem post wyżej (czytaj 02-08-2012, 22:21) przejścia mogły by zostać, ale trzeba by było dodać kilka poprawek tak jak w moich skromnych spostrzeżeniach;)
Wydaje mi się, że Twój post pozostaje zupełnie bez związku z moim poprzednim.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Szanowny Panie "TomekMKM".

Post autor: TomekMKM »

black_jack pisze:
TomekMKM pisze:black_jack, aha. Czyli w Twoim rozumieniu jedynym prawidłowym zachowaniem jest zatrzymanie samochodu? Nie no, świetnie. W sumie sam jak tylko mam możliwość to zawsze staram się przepuścić pieszego na pasach, czasami jednak moje zatrzymanie może stworzyć większe zagrożenie. A to, że tutaj zainstalowano podwyższone przejścia wcale nie "podwyższa uprzywilejowania pieszych" bardziej, niż na zwykłych pasach, bo pieszy ZAWSZE ma pierwszeństwo przed samochodem, pod warunkiem że jest /wchodzi/ na oznaczone przejście. Tak jak napisałem post wyżej (czytaj 02-08-2012, 22:21) przejścia mogły by zostać, ale trzeba by było dodać kilka poprawek tak jak w moich skromnych spostrzeżeniach;)
Wydaje mi się, że Twój post pozostaje zupełnie bez związku z moim poprzednim.

Pozdrawiam.
Nie chcę się tutaj spinać, czy coś. Może faktycznie nieco odbiegłem tematem, jednak starałem się zachować celowość. Cóż, nie zawsze wychodzi.

również pozdrawiam ;)


black_jack
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 11-08-2012, 13:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: black_jack »

Pozdrawiam uzytkownika "MARTENS" i podzielam pogląd, że tzw. słabszy nie ma szans.
Cóż przyjdzie mi z tego, że z całą bezwględnością wykorzystam sytuację i zgodnie z prawem przejadę przez przejście dla pieszych - skoro to właśnie pieszy zostanie np. ciężko ranny. Jakaż to iluzoryczna satysfakcja, że to on był winien!!! A może częściej powinienem wznieść się na szczyty inteligencji i pomyśleć za innych. To przecież nie boli. Ileż razy widziałem jak "jadący zgodnie z przepisami" kierowca nie wpadł na pomysł aby zatrzymać się przed przejściem i przepuścić na drugą stronę dzieciaki albo staruszkę z zakupami, a kilkanaście merów dalej musiał się zatrzymać bo był korek lub czerwone światło.

Pozdrawiam wszystkich, którzy potrafią zdobyć się na odrobinę partnerstwa w ruchu drogwym.

"KAŻDY GDZIEŚ SIĘ SPIESZY - TAKŻE PIESZY"

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Tym razem postaram się rzeczowo. Tak jak napisałem. Ja również to popieram, tylko w uzasadnionych sytuacjach. Niestety dziecku stojącemu przy przejściu (zazwyczaj) nie przetłumaczysz, że jak dojeżdżam do przejścia prawym pasem, a w lusterku widzę, że ten na lewym ciśnie ile fabryka dała, to się na pewno nie zatrzymam. Już kilka razy miałem taką właśnie sytuację. Widziałem nawet jak samochód zatrzymuje się na prawym pasie i przepuszcza pieszego mimo, że za nim nic nie jedzie; czym zachęca go naturalnie do wejścia na jezdnię. Na lewym pasie "śpieszący się madafaka" i pieszy przelatuje nad samochodem.

To nawet z kursu na prawo jazdy pamiętam, że zatrzymując się powinienem ocenić ryzyko, czy lepiej będzie jak pieszy poczeka, czy jak go przepuszczę i "wypuszczę na potrącenie na lewym pasie"


marcu
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 13-08-2012, 12:42
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: marcu »

@TinejMK: Dokładnie.
http://restauracja.planetabrzesko.com.pl - strona znajomego
http://www.podatkitarnow.pl - Reising Hals-Chalcarz

5850ml - 0 Rh+

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Nic osobistego Marcu, ale popraw quote`a, bo niekogo takiego jak TinejMK nie widziałem na tym forum ;) ;) ;) Chyba, że to miał być skrótowiec do mojej skromnej osoby, co akurat by mi zbytnio nie przeszkadzało ;)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Goscinny pisze:Złapałem dziś na zdjęciu bardzo ciekawą sytuację.
Otóż na tym przejściu jakaś ekipa z kamerą kręciła film.
Albo szkoleniowy, albo propagandowy. Stawiam na to drugie.
Wyglądało to tak:
1. Na wysepce stoi (stoi - nie zamierza przechodzić dalej!!!) grupa dzieci z plecakami. Jakby miały iść do szkoły. Przypominam - jest 16.08.2012 - czyli wakacje!
2. obok stoi dwóch gości - jeden z kamerą i kręci takie ujęcie, żeby chyba było widać i stojące dzieci i samochody.
3. drugi osobnik macha do zatrzymujących się! samochodów, żeby jechały i nie zatrzymywały się w celu przepuszczenia tych dzieci
4. na Goldhammera stoi radiowóz drogówki
Większość samochodów oczywiście się zatrzymuje - kamera, radiowóz, grupa dzieci, ale niektóre widząc, że ktoś im macha, przejeżdżają przez przejście tylko zwalniając.
Jeśli wkrótce pojawi się gdzieś film pt. "patrzcie, jak biedne dzieci stoją, a kierowcy ich nie przepuszczają", to pamiętajcie, że jest to 100% mistyfikacja i sytuacja zaaranżowana na potrzeby filmu.
Na dowód fotka. Niestety spieszyłem się i nie nakręciłem filmiku.
Już wiadomo o co chodzi:
http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... c&id=13002

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6889
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Fajne :)

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

zaiste fajne...
...by było, gdyby miało poparcie w równie intensywnym uczeniu dzieciaków ostrożności na drodze i szacunku dla zasad fizyki. bez takiego zaplecza będzie to tylko kolejny odcinek serialu "walczymy z przeludnieniem"
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

a czy w tym filmie głównej roli nie gra przypadkiem policyjna Vectra? ;)

Przynajmniej teraz wiadomo, czemu gość machał. Tutaj trzeba im zwrócić honor. Co drugi Agorowicz myślał przecieżm, że to po to, żeby pokazać, że ludzie się nie zatrzymują ;)


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

TomekMKM wydaje mi się że to jest policyjna Vectra zwłaszcza że ona ma zasłonięte tablice rejestracyjne a zwykły radiowóz policyjny już nie :) :D, filmik fajny ciekawy czy będzie jakoś promowany czy tylko na tej stronie Tarnowskiej :)


ODPOWIEDZ