Galeria Tarnovia

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

fragmenty komunikatu z badań Biblioteki Narodowej na temat społecznego zasięgu książki w Polsce w 2008 roku (to chyba ostatnie badania; prowadzone są co dwa lata):

W 2008 r. czytanie książek (tzn. kontakt w ciągu roku przynajmniej z jedną) zadeklarowało 38% badanych. Był to najniższy wskaźnik czytelnictwa, jaki został zanotowany od czasu systematycznie prowadzonych na ten temat obserwacji, tj. od 1992 r. Spadek ten przebiegał stopniowo: początkowo (lata 1994-2004) polegał na zmniejszaniu się intensywności czytania, następnie – ogólnej liczby czytelników (z 58% w 2004 r. do 50% w 2006 r. i 38% w 2008 r.).


W 2008 r. kupowanie książek (tzn. przynajmniej jednej w ciągu roku) zadeklarowało 23% badanych i był to – podobnie jak w przypadku czytelnictwa – najniższy odnotowany do tej pory wskaźnik zakupów. Spadek ten przebiegał systematycznie (z 37% nabywców w latach 2002 i 2004 przez 33% w 2006 r. do 23% w 2008 r.)



w GT najbardziej brakuje mi księgarni, stoiska z filmami, płytami... :(

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

A czy audiobooki się liczą? Bo e-booki to na pewno... To jeżeli tak, to ja po ostatnim dwutygodniowym urlopie mam do 2015 roku spokój ;) A tu znowu tydzień urlopu, i jak tu nie wziąć książki, skoro w samym palmie mieści się ich z tysiąc... jest w czym wybierać przynajmniej... ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

O, i to mi się podoba, duch zrzędzenia w narodzie nie zginął i bardzo mnie cieszy, że w wątku o GT narzekamy już na ilość przeczytanych książek przez Polaków.
Myślę, że można by też ponarzekać trochę na częstotliwość wizyt w teatrze, operze i filharmonii, noszeniu przez niektórych białych skarpetek do czarnych spodni i mlaskaniu przy jedzeniu.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Roberto pisze:O, i to mi się podoba, duch zrzędzenia w narodzie nie zginął i bardzo mnie cieszy, że w wątku o GT narzekamy już na ilość przeczytanych książek przez Polaków.
Myślę, że można by też ponarzekać trochę na częstotliwość wizyt w teatrze, operze i filharmonii, noszeniu przez niektórych białych skarpetek do czarnych spodni i mlaskaniu przy jedzeniu.
a bezę je się łyżeczką ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Jakub Kwaśny pisze:
Roberto pisze:mlaskaniu przy jedzeniu.
a bezę je się łyżeczką ;-)
I juz macie odpowiedz czemu tak rzadko pojawiam sie na spotkaniach FGPO:)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Weredyk: boisz się, że spoją Cię rozcieńczonym etanolem i nagrają, jak Józefa O.? ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ktoś wie czy w Gemini będzie porządny, duży Empik MegaStore? Bo tego mi brakuje, Empik w Zenicie jest OK ale wolał bym mieć taki jak w Nowym Sączu - duży porządny sklep.

Jak to jestem mocno dziwny i odstający - kupuję i czytam książki, średnio wychodzi 1 - 2 miesięcznie, ojciec też tyle samo, do tego EBooki - bo człowiek by nie urobił - ostatnio nabyłem najnowszy tom serii Inkwizytor Jacka Piekary "ja Inkwizytor" - i cena 34 zł jest ZABÓJCZA - jak dodać do tego podręczniki do RPG (a Gram i Prowadzę już 18 latek) to robi się groźnie - dylemat - zjeść czy poczytać. :mrgreen: :mrgreen:


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ktoś wie czy w Gemini będzie porządny, duży Empik MegaStore? Bo tego mi brakuje, Empik w Zenicie jest OK ale wolał bym mieć taki jak w Nowym Sączu - duży porządny sklep.
Nie wiem czy ty się pytałeś ;) Ale takie pytanie już kiedyś padło ;P Mianowicie powiedzieliśmy wtedy, że nie wydaje nam się, że będzie drugi Empik w Tarnowie ;)


bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

a wiecie, że Gemini Park Bielsko nie najlepiej radzi sobie z konkurencją bielskiej Sfery i Sfery 2

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

bobasek pisze:a wiecie, że Gemini Park Bielsko nie najlepiej radzi sobie z konkurencją bielskiej Sfery i Sfery 2
A wiesz, że to jest wątek o Galerii Tarnovia? Weź się człowieku ogarnij i zwłaszcza dlatego, że jesteś tu stosunkowo nowy, pilnuj ustalonego porządku.


Weredyk

Post autor: Weredyk »

gushman pisze:
bobasek pisze:a wiecie, że Gemini Park Bielsko nie najlepiej radzi sobie z konkurencją bielskiej Sfery i Sfery 2
A wiesz, że to jest wątek o Galerii Tarnovia? Weź się człowieku ogarnij i zwłaszcza dlatego, że jesteś tu stosunkowo nowy, pilnuj ustalonego porządku.
Nie popadajmy w sadyzm i fale.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Weredyk pisze:
gushman pisze:
bobasek pisze:a wiecie, że Gemini Park Bielsko nie najlepiej radzi sobie z konkurencją bielskiej Sfery i Sfery 2
A wiesz, że to jest wątek o Galerii Tarnovia? Weź się człowieku ogarnij i zwłaszcza dlatego, że jesteś tu stosunkowo nowy, pilnuj ustalonego porządku.
Nie popadajmy w sadyzm i fale.
Gushman, właśnie dlatego, że jest stosunkowo nowy powinieneś być miły i wyrozumiały. Pomagać na początek a nie besztać ;-) bo nam odstraszasz forumowiczów! ;-)

Bobasku nic się nie stało ;-), ale uważaj na raz następny ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

obiecuje poprawę

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Nie namawiam do głosowania a jedynie pokazuję, że jest taka możliwość: http://retailnet.brog.pl/ankieta.php

[ Dodano: 30-01-2010, 00:54 ]
Deto pisze:Tak dyskutujemy w innym wątku o kibicach i podobnie zresztą ma sie sprawa z Galeria Tarnowską... celowo nie napisałem jej prawdziwej nazwy. Poprostu często spotykam się z kibicami Unii, którzy nie byli tam i nie będą tylko z tego powodu, że nazwa galerii jest taka sama jak nazwa pewnego klubu. (...)
Zdjęcie zrobione jakieś 4 godziny temu w Tarnovii:

http://img3.imageshack.us/img3/4966/uniawtovii.jpg

Jak widać kibice Unii (choć oczywiście nie przesądzam, że gość w szalu Unii jest jej kibicem) nie są jednomyślni.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Tak samo będzie przy wyborach: "wszyscy głosujemy na Wardzałę, hell yeah!"
A przy urnach:

[ X ] Ścigała
[ ] Wardzała

ODPOWIEDZ