Autostrada A4

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 796
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

hurricane, Owszem w środę w TLK Bieszczady było miejsc niemal na styk(stało po dwie-trzy osoby na cały wagon). Każdego dnia pokonywałem trasę. Niestety czas 2h jest nie do przyjęcia. Wykończyć się idzie. Pamiętam piękne czasy 1:20 osobowym Krk-Trn.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Bodajże 4 kwietnia trasa Kraków-Tarnów pociągiem TLK:
Tylko polskie linie kolejowe w jedynej i niepowtarzalnej ofercie tego sezonu gwarantują niezapomniane atrakcje podczas podróży kupując bilet na pociąg TLK do podróży trwającej 1.30h GODZINA PODRÓŻY GRATIS uwaga uwaga to jeszcze nie wszystko, taak macie racje oczy Was nie zawodzą dodatkowo zupełnie za darmo sauna i mdlejąca Pani w pociągu + czekanie 45 min na pogotowie. Takie przeżycia zagwarantuje jedynie PKP. Korzystajcie naprawdę warto !
Relacja znajomej ; )

//się kolejowy offtopic przydarzył...

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Keleos pisze:Bodajże 4 kwietnia trasa Kraków-Tarnów pociągiem TLK:
Tylko polskie linie kolejowe w jedynej i niepowtarzalnej ofercie tego sezonu gwarantują niezapomniane atrakcje podczas podróży kupując bilet na pociąg TLK do podróży trwającej 1.30h GODZINA PODRÓŻY GRATIS uwaga uwaga to jeszcze nie wszystko, taak macie racje oczy Was nie zawodzą dodatkowo zupełnie za darmo sauna i mdlejąca Pani w pociągu + czekanie 45 min na pogotowie. Takie przeżycia zagwarantuje jedynie PKP. Korzystajcie naprawdę warto !
Relacja znajomej ; )

//się kolejowy offtopic przydarzył...
Ja tylko napisze, ze to wina PKP ze ktos mdleje ? Ze trzeba czekac na pogotowie ? Troche przesadziła. Jak chce aby jej podróż była od niej zalezna, zapraszam do auta i na autostrade.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Zwłaszcza, że jest coraz lepiej na drogach :mrgreen: :mrgreen: W Piątek 6 Kwietnia wyjechałem do Wejherowa - jadąc w zasadzie w zgodzie z przepisami - czyli przekraczając dozwoloną prędkość o 10 km/h jechalem 8 godzin i 25 minut - w trzy osoby wyszło szybciej i taniej niż pociągiem. :mrgreen: A ludzie się dziwią, że jestem zwolennikiem zabrania kasy PKP i rozbudowy dróg.
Jak wybudują S7 z Kielc do Warszawy i dalej do Gdańska to za 5 - 6 godzin zajedziemy do Gdańska. :mrgreen: :mrgreen:
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A samolotem masz jeszcze szybciej :P
Nie przyglądałem się ofercie, jest jakaś nowa linia, która się reklamuje, że za 100 przelecisz do Gdańska w godzinę.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen, OLT - ale i tak do Krakowa musisz dojechać - +2 godz.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

LordRuthwen pisze:...jest jakaś nowa linia, która się reklamuje, że za 100 przelecisz do Gdańska w godzinę.
Z Tarnowa :?: :shock:
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Do Rzeszowa szybciej, a też jest, wg ich wykazu.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Ravir pisze: A ludzie się dziwią, że jestem zwolennikiem zabrania kasy PKP i rozbudowy dróg.
Po co chcesz im zabierać ??. Zabieranie nie jest uczciwe. Wystarczy nie dawać :P.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Z Krakowa lub Rzeszowa - PKP to koło półtorej godziny - dodać czas dojazdu na dworzec - oraz przejazd z Gdańska do Wejherowa oraz czas dojazdu na i z lotniska robi się 6 - 7 godzin. :mrgreen: Lot z Krakowa do Gdańska to ponad 2 godziny - lot + czas na lotnisku.
Sprawdzałem :mrgreen: tę ofertę - samemu się bardzo opłaca ale podróż Tarnów - Wejherowo to nawet 7 godzin. Dojazdy do lotnisk zabijają - jak w Tarnowie było by lotniskio - to był by "full wypas" :mrgreen:

Ale jak wybudują A1 i S7 to szybko przejedziemy : A4 do KRK - tam S7 do Gdańska i obwodnicą (de facto S6) do Wejherowa.
Opcja druga to w okolicach Warszawy wbijamy się na A2 i do węzla z A1 i A1 do Gdańska. MIODZIO :mrgreen:
9000 ml A Rh-


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Powiem tak miesiąc temu byłem w Poznaniu samochodem i odcinek Łódź-Poznań pomknąłem sobie przez A2 niestety na bramkach musiałem zostawić ponad 40 zł w jedną stronę. Więc przy takich opłatach ja jednak wybieram pociąg gdyż za bilet na 2 klasę tlk trzeba zapłacić ok 65 zł, za pierwszą ok 100 i to za całą podróż z Tarnowa do Poznania. Dodatkowo jako student mam 51% zniżki i za podróż przed świętami zapłaciłem 32zł, to mniej niż za bramki na odcinku Łódź-Poznań. Więc niech pieniądze zostaną na kolei, bo na korzystanie z Autostrad obecnie nie będzie mnie stać.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

MTar pisze:Dodatkowo jako student mam 51% zniżki
Dla tych co nie wiedzą i chcą być wiecznymi studentami - tylko do 25 roku życia, potem się płaci całość.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

MTar pisze:Powiem tak miesiąc temu byłem w Poznaniu samochodem i odcinek Łódź-Poznań pomknąłem sobie przez A2 niestety na bramkach musiałem zostawić ponad 40 zł w jedną stronę. .
Jeżeli ten odcinek zarządzany jest przez GDDKiA to w najbliższej przyszłości ceny spadną o połowę. Tutaj przydała się Unia, która stwierdziła, że nie po to były dotacje aby rząd teraz dzięki autostradom reperował stan budżetu państwa i dała ultimatum: albo obniżą ceny przejazdu autostradami albo będą musieli zwrócić dotacje otrzymane na ich budowę.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Dla tych co nie wiedzą i chcą być wiecznymi studentami - tylko do 25 roku życia, potem się płaci całość.
Do 26 roku życia... Pamiętam jak jechałem przed 26 urodzinami pociągiem, oj przyglądał się pan konduktor mojej legitymacji :)

Wracając do tematu, krótkie video z dnia dzisiejszego:
Obiekt WD-84 w ciagu drogi powiatowej biegnacej przez Pawęzów i ul Krzyską w Tarnowie
http://www.youtube.com/watch?v=EpmSOcllK0w



/edit: poprawa linka
Ostatnio zmieniony 11-04-2012, 10:58 przez Eredhel, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

LordRuthwen pisze:
MTar pisze:Dodatkowo jako student mam 51% zniżki
Dla tych co nie wiedzą i chcą być wiecznymi studentami - tylko do 25 roku życia, potem się płaci całość.
Wiem i ten moment już się zbliża ale 65 zł za całą trasę pociągiem a ponad 40zł za bramki na połowie trasy daje do myślenia.
defekator pisze:
MTar pisze:Powiem tak miesiąc temu byłem w Poznaniu samochodem i odcinek Łódź-Poznań pomknąłem sobie przez A2 niestety na bramkach musiałem zostawić ponad 40 zł w jedną stronę. .
Jeżeli ten odcinek zarządzany jest przez GDDKiA to w najbliższej przyszłości ceny spadną o połowę. Tutaj przydała się Unia, która stwierdziła, że nie po to były dotacje aby rząd teraz dzięki autostradom reperował stan budżetu państwa i dała ultimatum: albo obniżą ceny przejazdu autostradami albo będą musieli zwrócić dotacje otrzymane na ich budowę.
26 zł prywatna firma Autostrada Wielkopolska, reszta GDDKIA

ODPOWIEDZ