Remont Krakowskiej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

Wybaczcie ale nie mogę się powstrzymać. Co za debil zaprojektował parking w centrum miasta ??? Zamiast odtworzyć tramwaje, parking. Czy w Tarnowie pracują sami idioci nie mający zielonego pojęcia o inżynierii ruchu ? Chyba tak.
To już któryś z kolei remont jaki oglądam i .... Nie będę więcej komentował.
Zając najlepszy jest w śmietanie.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

A ludzie tam mieszkający GDZIE mają parkować? O klientach nie mówię. :mrgreen:
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

Parkingi podziemne. :mrgreen:
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Jela pisze:Wybaczcie ale nie mogę się powstrzymać. Co za debil zaprojektował parking w centrum miasta ??? Zamiast odtworzyć tramwaje, parking. Czy w Tarnowie pracują sami idioci nie mający zielonego pojęcia o inżynierii ruchu ? Chyba tak.
To już któryś z kolei remont jaki oglądam i .... Nie będę więcej komentował.
Też nie mogłem się powstrzymać od skomentowania Twojego wpisu.
Już widzę wszystkich młodych KTAlończyków jak w sobotę wieczorem z dziewczyną wybierają się do kina a samochód zostawiają z dala od centrum a dalej idą z buta np. podczas padającego deszczu. Widziałem wiele sytuacji gdzie parkujący najchętniej wjechałby do środka instytucji do której przyjechał – wystarczy poczytać wątek nt parkowania. Więc byłbym bardzie ostrożny w nazywaniu projektantów debilami i idiotami nie znającymi się na inżynierii ruchu.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Do tego pomysł odtworzenia tramwaju jest raczej mało przemyślany.

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

BIGer znam wątki parkowaniu. :) Inżynieria ruchu polega na czymś zupełnie innym. Na organizacji przemieszczania ludzi z jednego miejsca do innego. Ludzi, nie kupy złomu za kilka tysięcy. Właściciele tegoż chcą mieć "pod okiem" :) swój skarb. Taki "skarb" zajmuje 10 m kwadratowych powierzchni. Najczęściej służy jednej osobie. Bo mam "samochód".
Taka jest małomiasteczkowa psychika. :)
Mnie dziwi fakt, że w Tarnowie inwestuje się w coś absurdalnego. Jest ulica Wałowa, deptak i to jest piękne. Można ?
Tramwaj, szybka kolej miejska, o tym już pisałem, Wszędzie można ale nie w Tarnowie.
Dlaczego ?
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Jela pisze:BIGer znam wątki parkowaniu. :) Inżynieria ruchu polega na czymś zupełnie innym. Na organizacji przemieszczania ludzi z jednego miejsca do innego.
Dzięki za wytłumaczenie czym jest inżynieria ruchu.
Jela pisze:Właściciele tegoż chcą mieć "pod okiem" :) swój skarb. Taki "skarb" zajmuje 10 m kwadratowych powierzchni. Najczęściej służy jednej osobie. Bo mam "samochód".
Taka jest małomiasteczkowa psychika. :)
Wg mnie nie chodzi tu o to żeby mieć na oku swój samochód a przede wszystkim o to aby mieć jak najbliżej i najwygodniej do celu.
Jela pisze:Mnie dziwi fakt, że w Tarnowie inwestuje się w coś absurdalnego.
[...]
Tramwaj, szybka kolej miejska, o tym już pisałem, Wszędzie można ale nie w Tarnowie.
Dlaczego ?
Jela pisze:Parkingi podziemne. :mrgreen:
A nie wydaje Ci się że w takim małym mieście jak Tarnów szybka kolej miejska to trochę na wyrost, inwestowanie w tramwaje gdy autobusy miejskie wożą powietrze - to chyba są absurdy. Jak pomyślisz to dojdziesz do wniosku że nie wszędzie można i dlaczego akurat w Tarnowie nie.
Jela pisze:Jest ulica Wałowa, deptak i to jest piękne.
Na tym dziurawym torze przeszkód jest pięknie? Chyba nie mówimy o tej samej ulicy?
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Masz na myśli kolej naziemną czy podziemną?


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Szybka kolej miejska to kolej konwencjonalna. I nie rozumiem stwierdzenia że wszędzie się da skoro obecnie działa tylko w Warszawie, trójmieście i jedna linia w Krakowie do Balic (bez oddzielnej spółki tylko w ramach PR). Do szybkiej kolei miejskiej przymierza się też Łódź. I to wszystko.

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

BIGer właśnie mówię o organizacji ruchu. Wybacz ale debili trzeba uczyć. Do tego potrzeba pomocy naukowych. Takich jak tramwaj... Komunikacja musi być miejska w pewnym obszarze miasta. To trzeba wymóc. Zorganizować a nie budować parkingi w centrum. Dlaczego ja z moich podatków mam utrzymywać i dbać o wasze samochody i miejsca do parkowania ? Wybudujcie sobie garaże itp.
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

MTar a do czego przymierza się Tarnów. Do parkingów ? :mrgreen: :mrgreen:
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Jakie (skąd, którędy, dokąd) linie tramwajowe proponujesz?

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

hehe tramwaje :D w Tarnowie :D parkingi podziemne :D dobre dobre. kolego, masz w tych czasach duże poczucie humoru :) MPK jak ktoś wcześniej pisał wozi powietrze, paliwo podrożało i ledwo wiążą koniec z końcem. kolego, a jeśli juz tak o tramwajach, to powiedz mi którędy by one miały jeździć?? bo ja jakoś tego sobie nie mogę wyobrazić żeby na naszych ciasnych uliczkach one śmigały??

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

MTar pisze:Szybka kolej miejska to kolej konwencjonalna. I nie rozumiem stwierdzenia że wszędzie się da skoro obecnie działa tylko w Warszawie, trójmieście i jedna linia w Krakowie do Balic (bez oddzielnej spółki tylko w ramach PR). Do szybkiej kolei miejskiej przymierza się też Łódź. I to wszystko.
Te porównania miasta to wogóle nie ma sensu. To są duże metropolie nawet nie ma co tematu poruszać. W Łodzi już jest ŁTR coś podobnego do szybkiej koleji. Leci sobie PESA z centrum do Pabianic i powiem że kopa to ma ciekawego.


Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

Jela pisze:Wybaczcie ale nie mogę się powstrzymać. Co za debil zaprojektował parking w centrum miasta ??? Zamiast odtworzyć tramwaje, parking. Czy w Tarnowie pracują sami idioci nie mający zielonego pojęcia o inżynierii ruchu ? Chyba tak.
To już któryś z kolei remont jaki oglądam i .... Nie będę więcej komentował.
Jela pisze:BIGer właśnie mówię o organizacji ruchu. Wybacz ale debili trzeba uczyć. Do tego potrzeba pomocy naukowych. Takich jak tramwaj... Komunikacja musi być miejska w pewnym obszarze miasta. To trzeba wymóc. Zorganizować a nie budować parkingi w centrum. Dlaczego ja z moich podatków mam utrzymywać i dbać o wasze samochody i miejsca do parkowania ? Wybudujcie sobie garaże itp.
Chłop ze wsi wyjedzie, wieś z chłopa nigdy.

Ze swoich podatków nie utrzymujesz żadnego garażu ,samochodu,itp.

Nie komentuj już więcej bo ci idioci i debile asfalt zrolują do wsi.

ODPOWIEDZ